Srpen 2010

Záhada bermudského trojuholníka

23. srpna 2010 v 16:02 Filmíky

Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní 
Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min


Režie:
Craig R. Baxley
Hrají: Eric StoltzCatherine BellLou Diamond PhillipsBruce DavisonSam Neill,Lisa BrennerCharles Martin SmithMarius WeyersGreg LatterNathalie Boltt,Langley KirkwoodHakeem Kae-Kazim

Děj tohoto třídílného filmu je zasazen doprostřed Bermudského trojúhelníku. Skupinu rozličných profesionálů svede v tomto třídílném filmu dohromady pátrání po jedné z největších záhad. Miliardář Eric Benirall přijde nečekaně přijde o několik nákladních lodí i s posádkou a chce znát odpovědi. Sestaví tým expertů na různé obory včetně skeptického novináře Howarda Thomase, odporníka na oceánologii Emily Pattersonovou, vědeckého inženýra Bruce Gellara (Michael Rogers) a psychoanalytika Stana Lathema. S příslibem neomezených prostředků má tento nesourodý tým šanci, která se naskytne jen jednou za život - vyřešit jednu z nejzáhadnějších světových hádanek, záhadu Bermudského trojúhelníku. Poté, co nad Trojúhelníkem zmizí tryskové letadlo, se každému z Benirallova týmu začnou dít podivné věci. Když se o jejich vyšetřování začne zajímat vláda, tým zjišťuje, že stojí před něčím mnohem nebezpečnějším, než mohli tušit. Z výzkumné mise se bleskově stává zběsilá jízda v srdci Bermudského trojúhelníku…


Co se děje v bermudském trojúhelníku???

23. srpna 2010 v 15:59 Tajemno
Dnes už dokáží vědci většinu tragických nehod vysvětlit. Nové poznatky o "hřbitově Atlantiku", jak se bermudskému trojúhelníku také říká, jsou stejně zajímavé jako teorie o zářičích s paprsky smrti.
Prokletý oceán. Ďábelské moře. Předpeklí zatracenců. Hřbitov Atlantiku. Moře voodoo. Bermudský trojúhelník. Tak se říká oblasti ve středním Atlantiku mezi Floridou, Portorikem a Bermudským souostrovím. Lodě a letadla tu mizí častěji než v jiných částech světa! Zmizení navíc provázejí podivné okolnosti. Posádky nehlásí potíže, nevolají rádiem o pomoc. Ze ztracených lodí a letadel se nenajdou žádné trosky nebo beze stopy zmizí celá posádka. Pode dnem moře jsou rozmístěny silné magnetické horniny, zvláštní minerály, podvodní lasery, zářiče s paprsky smrti, v jeskyních žijí potomci Atlanťanů.
Vděčné téma pro spisovatele a novináře. Senzacechtiví čtenáři hltají legendy o tajných podmořských civilizacích, časoprostorových a černých dírách či mimozemšťanech, získávajících "vzorky lidské civilizace". Jak je tomu ale ve skutečnosti? Oceánologové to vidí zcela jinak! Pomocí nových vědeckých metod se podařilo většinu tragických nehod vysvětlit.
Zrození legendy
"Zmizeli tak záhadně, jako by uletěli na Mars," komentoval člen vyšetřovací komise vojenských námořních sil Spojených států ztrátu letky pěti letadel typu Grumman Avenger, ke kterému došlo v prosinci 1945. Cvičný let z Fort Lauderdale na Floridě měl trvat dvě hodiny, piloti však vinou navigační chyby nezkušeného kapitána zabloudili. Došel jim benzín a stroje se zřítily i se čtrnácti členy posádky do moře. Záchranné letadlo typu Martin Mariner s třinácti lidmi na palubě vybuchlo 23 minut po startu záchranné mise ve vzduchu. Avengery z letky Flight 19 nikdy nalezeny nebyly. Když v červnu roku 1950 zmizela v oblasti beze stopy nákladní loď Sandra, zveřejnily noviny seznam "záhadných zmizení" dalších plavidel. Legenda byla na světě. V roce 1964 se poprvé objevilo pojmenování "bermudský trojúhelník", o deset let později spatřila světlo světa první kniha Charlese Berlitze "Bermudský trojúhelník - okno do kosmu" a vyvolala senzaci. S jeho další knihou - bestsellerem "Beze stopy" (1973) - se už legenda šířila jako lavina. Tragédie se v interpretaci Berlitze jeví mnohem záhadněji než ve skutečnosti. Serióznější pohled prozrazuje, že hlavní příčinou zmizení letadel a plavidel v této části oceánu je charakter okolního prostředí a lidská chyba.
Zrádná mělčina
Oblast bermudského trojúhelníku je jednou z nejlépe prozkoumaných částí světového oceánu. Jsou v ní rozsáhlé mělké plošiny i hlubokomořské příkopy, složité mořské proudy a komplikovaná atmosférická cirkulace. Velká část dna se nachází maximálně několik desítek metrů pod hladinou. V teplých vodách blízko rovníku se střídají živé a mrtvé korálové útesy, tvořící valy v několikakilometrové vzdálenosti od pobřeží, a tisíce ostrůvků, mělko vodní plošiny, které se jako hroty skrývají nehluboko pod hladinou. "Na mnoha kilometrech čtverečných Bahamské mělkovodní plošiny je hloubka jen 4-5 metrů. Tato oblast je pro plavbu dost riziková. Pohybuje se zde mnoho rybářských loděk i sportovních jachet, ale plavcům neznalým poměrů či nováčkům zde hrozí dost velké nebezpečí. Kudy provést loď mezi korálovými útesy, ví jen znalci místních poměrů," popisuje jednu z největších podmořských plošin na světě Doc. RNDr. Zdeněk Kukal, DrSc., geolog a oceánolog. Mělká voda spolu s proměnlivým a nepředvídatelným počasím karibsko-atlantské oblasti může být jednou z příčin ztroskotání lodí. V náhlé bouřce či mlze je plavba nebezpečná i pro zkušené námořníky. V bermudském trojúhelníku tak například v roce 1909 zahynul mořeplavec Josua Slocum. Byl to nejlepší námořník své doby, který jako první obeplul na plachetnici zeměkouli. Přežil setkání s piráty i tornádem, příbřežní vody se však jemu i jeho "nepotopitelné" jachtě Spray staly osudnými.
Co se skrývá na dně?
Oblastí bermudského trojúhelníku navíc protéká rychlostí až 4 metry za vteřinu Golfský proud. Ten může zanést trosky vraků daleko od místa ztroskotání. Z mělkých koryt ústí do hlubokomořského dna kaňony a údolí. Jsou to pozoruhodně hluboké propasti se strmými svahy. Od sebe je navzájem oddělují podmořské lavice i ostrovy. Zasahují sem také rychlé a husté proudy vytvořené v mělké vodě, které neustále přetvářejí mořské dno. "Modelují změť korálových bloků smíchaných s pískem. Při uragánu mohou proudy strhnout loď z mělčiny do tisícimetrové hloubky a zbytky lodí a letadel se pak nemusí nikdy nalézt," říká doktor Kukal. Turbiditní proudy tekoucí 90kilometrovou rychlostí za hodinu z šelfu až na dno hlubokého moře vyhloubily největší údolí na světě - podmořské kaňony. Jsou zaříznuté až 4 km hluboko pod okolní mořské dno a hlubší než nejznámější pevninské kaňony, včetně slavného Grand Canyonu. Pod mořskou hladinou v oblasti Baham se ukrývá i další "senzace", a to tzv. modré díry. Na dně propasti a tunelů mezi vápencovými útvary vzniklými během ledových dob v pleistocénu (hladina tehdy byla o 100 metrů níže než dnes) táním ledovců žijí údajně potomci Atlanťanů. "Pravdou je, že tam jsou vápencové balvany, které tam napadaly z okolí, a čerstvě usazené vápnité bahno," dodává geolog a oceánolog. Modré díry se nacházejí v různých hloubkách. Uvnitř jsou silné proudy, které za přílivu a odlivu vtlačují vodu dovnitř děr a způsobují efekt trychtýře se silnými víry na hladině. Do modré díry mohou víry stáhnout malou loď i s posádkou, ne však velké lodi a už vůbec ne letadla.
Vodní stěny, sloupy a víry
Patnáctimetrové vlny na mořské hladině a vítr přes 120 km/h se staly v roce 1973 osudnými pro loď North Variant. Dvě stě metrů dlouhé plavidlo o výtlaku 13 000 tun se potopilo v bouři. Jediný přeživší námořník, nalezení po třech dnech na prámu, vypověděl, že vichr serval část ochrany paluby, vlny se přelily přes loď a zatopily ji. V bouři se potopily i záchranné čluny. Posádka tonoucí lodě navíc udala špatně svou polohu. Nebýt nalezeného trosečníka, měli jsme tu další "záhadné zmizení". " Trojúhelníková literatura je plná sugestivních popisů velkých vodních stěn. Pro vznik několika desítek metrů vysokých vodních stěn podobných cunami v důsledku podmořských zemětřeseních a sesuvů půdy však nejsou v oblasti bermudského trojúhelníku ideální podmínky. Vodní stěny jsou většinou vzdálenější ohlasy uragánů a bouří, během nichž volné vlny putují i stovky kilometrů a vztyčí se do hradby nad mělkými lavicemi," vysvětluje Zdeněk Kukal. Za bouře a vlnobití se mohou potopit i velké lodi a ani nemusí stačit vyslat signály SOS. Nebezpečím pro plavidla všech tropických moří jsou mořská tornáda. Vířivé vzdušné proudy s průměrem víru od několika metrů do několika set metrů a rychlostí pohybu vzduchových částic až 1000 km za hodinu do sebe nad hladinou do vtahují vodu. Vypadají jako hrozivé sloupy i několik set metrů vysoké, říká se jim waterspouts - gejzíry nebo velká hadice. Pravděpodobnost střetu tornáda s lodí je mizivá, ale pokud by k němu došlo, může být vážně poškozena i větší loď a posádka smetena do moře. Za denního světla lze tunel tornáda uvidět a vyhnout se mu, ne tak však v noci. Na hladině ohrožují lodě také vodní víry, které jsou v oblasti bermudského trojúhelníku obzvláště hojné. Tvoří se na okrajích Golfského proudu a čas od času i uvnitř něj. Doktor Kukal popisuje zřejmě racionální jádro báchorek o podvodních příšerách stahujících lodě do hlubin: "Jsou to víry vznikající z odštípnutých laloků teplé golfské vody uprostřed okolních vod chladnějších. Mohou mít v průměru několik set metrů až kilometrů a dosahovat rychlosti několika metrů za sekundu. I velké lodi mají v takovém víru hodně práce, menší nabudou pocitu, že jsou stahovány stranou nebo nazpět." Jiné víry se tvoří při přechodu přílivových a odlivových proudů přes úžiny na bahamských lavicích, vznikají i z proudů místních, hnaných bouřkovými větry.
Mlha, turbulence a uragány
Bermudský trojúhelník je meteorologicky značně riziková oblast. Přibližně mezi Floridou a Bahamami je ročně 60 bouřkových dní, dále na sever až 80. Ničivé atmosférické poruchy (tropické cyklóny, hurikány a uragány) vznikají mimo hranici trojúhelníku (blíže k rovníku, mezi 5. a 10. stupněm zeměpisné šířky), ale velké množství zvláště ničivých uragánů prochází jižní částí trojúhelníku směrem na Floridu. "Přes Bermudy prochází velký uragán jednou za dva roky, přes Bahamy i dvakrát, třikrát ročně. V oblasti kolem Bermud je navíc na 60 mlžných dnů v roce. Z krásného počasí se během několika vteřin na rozhraní teplého a chladného proudu tvoří náhlá mlha, kdy není vidět doslova na krok. Při stoprocentní relativní vlhkosti se zde srážejí také vodní páry do drobounkých kapek a tvoří se tzv. tropická mlha. Přívrženci tajemna hovoří o podivných hustých mlžných stěnách, ale není to nic nadpřirozeného," tvrdí autor knihy demytizující bermudský trojúhelník Zdeněk Kukal, i Vlny, vodní sloupy a víry mohou být odpovědné za zničení lodí. Letadla se v atmosféře mohou zase setkat se silným větrným smýkáním. Vzniká náhle a neočekávaně za klidného počasí, když se k sobě dostanou dvě fronty a dojde k rychlé změně atmosférického tlaku. Letadlo se propadne o stovky metrů, může se i zřítit do moře. Není to tak častý jev, ale je nebezpečný pro všechny piloty v tropických a subtropických zónách. Zesílené formě silného vzdušného proudění (vířivé větry dosahují v závanech i nad 80 m/s) se říká turbulence za jasného počasí (zkratka CAT). Vzniká na okraji rychlého vzdušného proudění a šíří se nahoru i dolů i v různých vodorovných směrech. Dostane-li se letadlo do takového proudění, je to jako by se srazilo čelně s betonovou zdí.
Bláznění kompasů
Za viníka tajemných zmizení v bermudském trojúhelníku jsou také často označovány poruchy magnetického pole. Mají mít na svědomí náhlou nefunkčnost palubních přístrojů, bláznění kompasů, protáčení střelek a jejich nesmyslného ukazování, ztrátu veškeré elektrické energie - tzv. energetické vysátí. " V žádné plavební příručce, na žádné mapě však není varování před neočekávaným chováním kompasu v bermudském trojúhelníku. Za možné " bláznění" kompasů mohou tzv. lokální magnetické anomálie, které jsou tam, kde máme mimořádně velké akumulace magnetických minerálů (magnetit, pyrhotin). V Evropě je největší kurská magnetická anomálie na Ukrajině, docela malinká je i u nás v okolí Řípu, ale v bermudském trojúhelníku žádnou nenajdeme," uvádí Kukal. Poruchy kompasu mohou způsobit elektromagnetická pole bludných zkratových proudů a magnetické bouře. Příčinou magnetických bouří jsou proudy elektricky nabitých částic, které vycházejí ze Slunce. V magnetickém poli Země jsou dráhy těchto částic usměrňovány tak, že obíhají ve značné vzdálenosti kolem Země v oblasti kolem rovníku. Vzniká tak kruhovitý elektrický proud s magnetickým účinkem. Bouře trvají několik hodin až několik dní, mohou však vychýlit magnetickou střelku nanejvýše o několik stupňů. "Nespolehlivost kompasů při atmosférických jevech a magnetických bouřích neplatí jen pro bermudský trojúhelník, ale vyskytuje se ve všech mořích a oceánech. Stačí trochu zakvrdlat kompasem a střelka se roztočí kolem osy jako blázen," dodává bývalý ředitel geologického ústavu. Takto chovat se může střelka i v elektromagnetickém poli bludných zkratových proudů. Bludné povrchové proudy (a bludné povrchové zkraty) v elektrických obvodech mohou vzniknout při náhlém ochlazení vzduchu a kondenzaci vodních par. Díky vlhkosti může dojít i k vytvoření paralelního odporu či bočního zkratu a poklesu napětí ve spotřebiči a snížení výkonu lodních motorů (už se vám někdy při delším odstavení auta za vlhka také vybila baterie?). Chudák kapitán lodi, který se právě dostal do víru nebo se snaží vyhnout korálovému útesu.
Může za to metan?
Jednou z nejnovějších teorií snažících se vysvětlit záhadné mizení lodí v bermudském trojúhelníku je uvolňování metanu z mořského dna. Pod Floridou se nachází druhá největší okrajová podmořská plošina (přiléhá k šelfu a pevnině) Blake s obrovskými zásobami metanu. Plyn se za normálních podmínek I (vzhledem k vysokému tlaku v moři) ukládá a ve formě krystalů ledu na dně moře. Na nestabilním mořském dně (kde jsou nezpevněné sedimenty a větší svah) může docházet k sesuvu a uvolnění molekul plynu. Plynové bubliny metanu mohou ve velkém množství snížit hustotu okolní vody a způsobit zřídnutí kapaliny. Většina objektů není schopna dále plout a potopí se. "Aby to potopilo loď, muselo by dojít k obrovskému uvolnění metanu. Je to nepravděpodobné (ve velkém měřítku), ale není to vyloučeno. Důkaz není, ale musíme si tuto možnost připustit," tvrdí Kukal. Metan, který vystoupí z moře, může údajně otrávit posádku lodě či letadla. Je-li koncentrace metanu vysoká, nedostatek kyslíku v atmosféře může způsobit poruchu leteckých motorů. Metan je navíc ve vzduchu vysoce hořlavý a vlivem žáru z motorů by mohl vybuchnout. "Letadla metan neovlivňuje, jakmile se dostane do vzduchu, tak se okamžitě rozptýlí," vyvrací možnou vinu metanu na zmizení letadel v bermudském trojúhelníku Zdeněk Kukal.
Legenda přežívá
" V bermudském trojúhelníku mizí podle údajů lodního registru Lloyd's ještě méně lodí, než by podle statistiky mělo. Proč by pojišťovna nezvýšila pojistné, kdyby bylo dokázáno, že je tato oblast nebezpečnější než jiné tak frekventované části moře ? " ptá se doktor Kukal. Zřejmě nic záhadného a obzvlášť nebezpečného na oblasti není. Lodě dále ztroskotávají a letadla padají, není to nic neobvyklého. Téměř vždy lze zjistit příčinu katastrofy, a tak mnohem nebezpečnější pro lodní plavbu než "neznámé a tajemné síly bermudského trojúhelníku" je moderní pirátství a pojišťovací podvody, kdy je loď úmyslně potopena nebo tajně rozšrotována. Tvůrci bermudských mýtů však nadále šíří pověsti, zahalují vysvětlitelné jevy do roušky tajemnosti, záměrně s přehánějí a uvádějí polopravdy, překrucují  a zamlčují fakta. Nedoložené báchorky totiž  znovu a znovu vzrušují čtenáře, hezky se čtou  a prodávají. Vykonstruovaná legenda stále  přežívá. 

Moc Krásný Voodo panenky

21. srpna 2010 v 18:50 Vyrob si
Klikni Sem...=)


Co je tradiční voodoo

Voodoo je náboženský kult vyznávaný v Karibiku. Tam ho ale zavedli černoši, kteří byli v 16. století z Afriky přiváženi do Ameriky jako otroci.
V Africe bylo voodoo jedním ze starých náboženství, v němž hráli roli ochranná božstva a mrtví předkové. Vodunové byli bohové, kterých mohl být neomezený počet a kteří měli chránit konkrétní kmen nebo rodový klan.

Zapichováni špendlíků

Americké město New Orleans je zřejmě místem, kde vznikla představa o používání voodoo panenek
k přivolání kletby na určitou osobu. Podle této legendy se pomocí zapichování špendlíků do voodoo panenky způsobí opravdová bolest či újma reálné osobě. K této legendě patří spousta rituálů a pověr.
Například:
Když položíš na noc koště přes svůj práh, čarodějnice tě nemůžou uhranout.
Pokud někdo na tebe přivolal kletbu pomocí voodoo, opatři si prasečí štětiny, svaž je k sobě do svazku a pořád nos u sebe.
Pokud chce žena zabránit tomu, aby ji manžel opustil, může to zařídit tak, že kápne trochu krve do jeho kávy a on potom zůstane navždy s ní.
Když chceš někomu způsobit bolest hlavy, obracej jeho fotku vzhůru nohama a zpět.
Samozřejmě, že existovala i spousta rituálů, které léčily, přinášely štěstí, řešily problémy a místo prokletí přinášely požehnání. Jeden tento recept, který měl mít blahodárný účinek a všechno vyléčit, zněl takto:Smíchej D durman obecný se sírou a medem. Tuto směs vlož do sklenice, o kterou se předtím otřela černá kočka. Potom nápoj pomalu usrkávej.
Tato představa je ale mylná a dodnes nikdo přesně neví, jak vlastně vznikla. Možná zapichováním špendlíků otroci chtěli jen zastrašit své pány a možná si tím dávní šamani určovali tlakové body v rámci léčitelství akupresurou. Velkou měrou k tomuto mýtu přispěly i filmy, například jeden ze série Jamese Bonda "Žít a nechat zemřít" (1973), ve kterém se agent vydává z New Orleansu, kde sídlí gang překupníků drog, na tajemný ostrov v Karibském moři ovládaný kultem voodoo.

Jak fungují Voodoo panenky

Voodoo panenky od Albi nemají nic společného s černou magií. Jejich působení je výhradně pozitivní. Povzbudí v těžkých chvílích, dodají odvahu, sebevědomí a sílu postavit se problémům. Jediné, co potřebujete, je trocha představivosti a voodoo panenka se postará o zbytek. Perfektní dárek pro všechny, kdo mají trable nebo po něčem moc touží!


Čínština !!

21. srpna 2010 v 18:46 Love
česky- píše se- čte se
Láska- 春 - čchun
Štěstí- 邴 - ping
Nenávist- 憝 - tuej
Smutný- 哀愁- aj čchou
Pocit- 感情 - kan čching
Sex- 性 - sing
Hezký- 姣 -ťiao
Věrnost- 信念- sin nien
špatný- 歹- taj
Dodělám další...

Blbůstky..........Citáty !

21. srpna 2010 v 18:45 Love
Vybrala sem jich jenom pár, protože kdybych sem měla dát všechny, asi bych se zbláznila, páč je jich hafo moc...
I velká láska je jen malou náhradou za první lásku. J.Adisson
Láska je jen tenkrát zábavná, je-li hrou citů, jež nespoutávají. J.Adisson
Na cestě k opravdové lásce leží tři velké balvany, jimiž jsou sebeláska, ješitnost a žárlivost. Dokud je neodvalíš stranou, nedostaneš se kupředu. R.Aldington
Láska může být šílená, ale zešílet z ní může člověk jen žárlivostí. R.Aldington
Láska, nepřiměřená svému protějšku, se mění v nenávist, anebo nevěru. A.Alikjan
Byla to láska, protože mi bylo nevolno. W.Allen
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo. americké přísloví
Velká láska je již téměř bezpohlavní. Aristoteles
Sympatie budí sympatie. Na tomto zákonu se zakládá láska. M.Arnold
Láska má tu vlastnost, že co se v ní nepodaří napoprvé, to je v ní navždy ztraceno. Ch. Aznavour
Láska - odpouští všechno, anebo nic. Honoré de Balzac
Láska činí z chvíle kratochvíli. Ch. Aznavour
Láska dává všechno, ale jen milencům. Po svatbě potřebují více, než klenbu nebes a koberec louky. Honoré de Balzac
Láska neunavuje. To jenom milenci jsou únavní. P.A. Beaumarchais
Láska žádá všechno a úplně právem. L. van Beethoven
Kašel, kouř a lásku lze zakrýt velmi těžko. Franklin
Milovat a být rozumný nemůže ani Bůh. P. Syrus
Obdiv velebí, ale láska je němá. K.L.Börne
Láska a přátelství se vylučují.J. de la Bruyére
Platonická láska mi připadá jako lákavý cíl pro střelce, který však nikdy nevystřelí. W.Busch
Láska je marnivost a sobectví od počátku až do konce. G.G.Byron
Tam, kde přestává být láska dobrodružstvím, stává se trápením. K.Čapek
Láska je ctnost a vášeň zároveň. Milovat však nelze ze ctnosti, ale z vášně. St.A. D´Asissi
Opravdová láska bojuje, ale nežárlí. D.Diderot
Láska je jako štěstí: nemá ráda když se za ní běhá. T.Gautier
Láska která miluje za srdce, je nejbohatší když dává; láska která hovoří o obětech, už přestává být pravou láskou. E.V.Geibel
Protože líbal pomalu, jeho láska trvala déle. R.G. de la Serna
Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se mají rádi. J. Lennon
Láska je životem ženy a epizodou v životě muže. J.Paul

Co je při flirtování zakázáno???

21. srpna 2010 v 18:44 Love
SHAZOVAT KÁMOŠKU
Chceš prostě udělat dojem, a tak se před klukem, který se ti líbí, předvádíš. A protože chcaš být vtipná a pobavit ho, ideálním terčem sa stane tvoje kámoška, která je s vámi. Abys kluka obveselila, začneš mu vyprávět o trapasech tvé kamarádky....STOP! Myslíš, že si u kluka šplhneš tím, když budeš někoho shazovat? Tenhle způsob flirtování fakt není moc cool. A i kdyby ti to zabralo - opravdu bys měla radost, že jsi sbalila kluka, i za cenu toho, že jsi naštvala svoji kamarádku? Taky už by ti tohle chování nemusela nikdy odpustit.
KŘEČOVITĚ SE SMÁT KAŽDÉMU NESMYSLU
Chceš, abys působila co nejvíc mile, a tak se směješ každému jeho slovu. Jenže chichotající se "slépky" můžou lézt klukům na nervy. Ano, úsměv je milý a k flirtování určitě patří, ale hlasité řehtání každé prkotině už tak milý není. Pokud ti něco nepřijde vtipné, tak se tomu zkrátka nesměj.
DĚSIT HO ÚTOKY
Hluboké předklony tak, aby ti vylézala ňadra, by ho mohla dostat do rozpaků, stejně jako různé erotické narážky. Milostné útoky jsou vyhazeny až pro párečky. Flirt je spíš hra, i když k ní sexappeal také parří. tak si hrej a neber flirtování jako lov. Kluci nejsou kořist, ale rovnocenní hráči, kteří si chtějí take flirtování užívat a bavit se a ne jen odrážet útoky.

Vyznání Lásky !!

21. srpna 2010 v 18:44 Love
ty a tvé oči, nad které není,
ty a tvá ústa plná smíchu,
ty a mé tělo toužící po dotyku.
Ty a má hlava co z tebe se točí,
ty a otázka v mých hnědých očích,
ty a vystrašené srdce mé,
že moje dlaň nikdy nebude v té tvé.
Ty a můj sen, co den za dnem sílí,
já vím, že láska jednou dojde k cíli,
mé slzy už jsou dávno pryč,
jak k tvému srdci najdu klíč.
Tak odhazuji všechny stesky ven,
vždyť po každé noci zas příjde nový den.


Nádherný...=´(

21. srpna 2010 v 18:43 Love

Děvče - Hej.. Mám otázku...
Kluk - ok, Ptej se
Děvče - Jak moc mě miluješ ??
Kluk - Víš , že tě miluju víc než cokoliv !
Děvče - Jo...
Kluk - Proč ses ptala ??
Děvče - ....mlčí....
Kluk - Je něco špatně ??
Děvče - Ne, je všechno v pořádku
Kluk - Dobře
Děvče - Jak moc ti na mě záleží ??
Kluk - Chtěl bych ti dát celý svět v úderu srdce kdybych mohl ...
Děvče - Chceš ?
Kluk - Samozřejmě že ano ! ..povzdech.. je něco špatně ?
Děvče - Ne , všechno je v pohodě
Kluk - Určitě ?
Děvče - Ano
Kluk - Dobře .. já doufám ..
Děvče - Chtěl bys pro mě zemřít ?
Kluk - Kdykoliv bych se pro tebe třeba zastřelil miláčku.
Děvče - Opravdu ?
Kluk - Kdykoliv. Ale teď vážně , není něco špatně ?
Děvče - Ne .. Já jsem v pohodě , ty jsi v pohodě , my jsme v pohodě , všechno je v pohodě.
Kluk - ...Ok
Děvče - Dobře .. Musím jít uvidíme se zítra ve škole.
Kluk - Dobře .. Ahoj .. MILUJU TĚ
Děvče - ... Taky tě miluju , pa
---DALŠI DEN VE ŠKOLE---
Kluk - Čau , neviděl jsi dneska moji holku ?
Kamarád - Ne
Kluk - ...povzdech...
Kamarád - Ani včera tu nebyla
Kluk - Já vím .. Celou noc měla obsazenej telefon
Kamarád - Hele vole , tak víš jaký holky někdy jsou ..
Kluk - Jo .. Ale ona ne
---TU NOC---
-crrr-
-crrr-
-crrr-
Děvče - Prosím ?
Kluk - Ahoj
Děvče - .. Čau
Kluk - Ty jsi dnes nebyla ve škole ?
Děvče - Musela jsem jít na nějaký vyšetření ...
Kluk - Jsi nemocná ?
Děvče - Hmm .. Musím jít , na druhé lince mi volá máma
Kluk - Počkám
Děvče - Může to trvat dlouho .. Zavolám ti později
Kluk - Dobře .. Miluji tě miláčku
...Hodně dlouhá pauza...
Devče - (se slzou v oku) Podívej , budeme se muset rozejít
Kluk - Cože ?
Děvče - Je to to nejlepší co pro nás můžu udělat
Kluk - Jo ?
Děvče - Miluju tě
(položení sluchátka)
---DĚVČE NEBYLO VE ŠKOLE 3 TÝDNY A NEZVEDÁ TELEFONY---
Kluk - Čau vole ...
Kamarád - Čau
Kluk - Co se stalo ?
Kamarád - Nic .. Hele mluvil jsi se svojí ex ?
Kluk - Ne
Kamarád - Takže jsi neslyšel ?
Kluk - Neslyšel co ?
Kamarád - Hm .. Nevím jestli bych měl být ten co ti to řekne
Kluk - Vole !Co to kurva ..MLUV !!
Kamarád - ... Zavolej sem 433 555 3468
---PO ŠKOLE KLUK VOLÁ NA TO ČÍSLO---
Hlas - Dobrý den , okresní nemocnice , sesterské oddělení
Kluk - Oh ... Musel jsem si splést číslo .. Sháním svoji kamarádku
Hlas - Jak se jmenuje pane ?
(Kluk dává informace)
Hlas - Máte správné číslo , to děvče je jednou z našich pacientek
Kluk - Opravdu ?? Co se stalo ??Jak jí je ?
Hlas - Číslo jejího pokoje je 646 budova A , oddělení 3
Kluk - CO SE STALO ??
Hlas - Prosím přijďte a můžete ji vidět
Kluk - Počkejte !!NE !!
-tůůůůt-
-tůůůůt-
---KLUK JDE DO NEMOCNICE...DĚVČE LEŽÍ NA NEMOCNIČNÍ POSTELI---
Kluk - Panebože ! Jsi v pořádku ?
Děvče - ...........
Kluk - Miláčku !Mluv se mnou !
Děvče - Já ...
Kluk - Ty co? Ty CO ??
Děvče - Mám rakovinu ...a žiju na přistrojívh
Kluk - .....(strašně moc se rozpláče).....
Děvče - Dnes mi ty přístroje odpojí ...
Kluk - CO ??
Děvče - Chtěla jsem ti to říct ...ale nemohla jsem
Kluk - Neřekla jsi mi to ?!
Děvče - Nechtěla jsem ti ublížít ...
Kluk - Ty mi nikdy nemůžeš ublížit !!
děvče - Chtěla jsem jen vidět , že cítíš to stejné co já
Kluk - ??
Děvče - Miluju tě víc než cokoliv !Chtěl bych ti dát celý svět v úderu srdce kdybych mohl ..Kdykoliv bych se pro tebe třeba zastřelil ..
Kluk - ........
Děvče - Nebuď smutný , miluju tě a pořád tady budu s tebou
Kluk - Tak proč jsi se se mnou rozešla ??
Sestřička - Mladý muži ... návštěvní hodiny jsou u konce
---KLUK OPOUŠTÍ POKOJ...DĚVČE JE ODPOJENO OD PŘÍSTROJŮ A UMÍRÁ---
Ale co chlapec neví , je proč mu děvče kladlo ty otázky , chtěla aby to řekl na poslední chvíli a rozešla se s ním jen proto , že věděla , že jí zbávají pouze 3 týdny. A myslela si , že ho tím ušetři trápení , když se rozejdou než umře.
---DALŠÍ DEN---
Chlapec byl nalezen mrtvý se zbraní v ruce. Vzkaz zněl: Řekl jsem jí , že bych se pro ni zastřelil ...Stejně jako ona řekla , že by pro mě zemřela ...

Ne až tak zajímavé !! ale jaký jste typ člověka ??

21. srpna 2010 v 18:42 Věděli jste to???
Sangvinik

Kladné stránky
Sangvinik miluje společnost. Je citový a okázalý, dokáže přeměnit každou práci v legraci. Nachází v životě spoustu vzrušení a dokáže své zážitky zajímavě a pestře vyprávět. Je vždy vstřícný a optimistický. Od nejútlejšího dětství je zvědavý a veselý, dokáže si hrát se vším, co je při ruce, zbožňuje přítomnost ostatních. Nemusí mít více talentu než ostatní, ale zřejmě si užívá více legrace. Jeho charisma a překypující osobnost k němu neustále přitahuje lidi. Zatímco ostatní povahy pouze mluví, sangvinik vypráví příběhy. Nejsnadnější způsob jak jej objevit je zjistit, kdo v kterékoliv skupince lidí mluví nejčastěji a nejhlasitěji. Touží být středem pozornosti a díky svému vypravěčskému talentu je duší společnosti. Dobře si pamatuje barvy, na rozdíl od jmen a jiných faktů. Je pro něj přirozený fyzický kontakt s ostatními, doteky, objetí, hlazení. Má vrozený smysl pro dramatičnost a může být vynikajícím hercem. Má naivní povahu a i v dospělosti si zachovává dětskou prostotu. Je citový, bezprostřední a otevřený, překypuje optimismem a nadšením téměř nad vším. Odjakživa chce vše vědět a tajemství u něj vyvolává šílenství. Bez váhání umí nabídnout svou pomoc, nedomýšlí však důsledky své ochoty. Je tvůrčí a neustále produkuje nové vzrušující nápady. Přitahuje a inspiruje ostatní svou energií a nadšením. Umí začít hovor s každým, kdo je po ruce a hned se stane vaším přítelem.
Záporné stránky
Většinou nic nedotáhne do konce a nedokáže pochopit, že by měl nějaké zásadní povahové vady. Příliš mluví, je rozvláčný a často přehání. Je málo vnímavý k ostatním, přehnaně se zaobírá sám sebou, je egocentrický. Neumí naslouchat. Protože neumí naslouchat a nemá zájem, nepamatuje si přesně jména. Jako přítel je nestálý a zapomnětlivý, jelikož přátel má příliš mnoho. Skáče lidem do řeči a často odpovídá za ostatní. Málokdy dodělá práci ve stanoveném termínu, střídá často zaměstnání.

Cholerik
Kladné stránky
Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozeným vůdcem od nejútlejšího věku. Má podvědomou silnou touhu po změně, kdykoliv vidí, že něco není v pořádku. Bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nikdy není apatický nebo lhostejný. Má silnou vůli, rozhodnost, problémy řeší rychle. Dokáže velet úplně všemu, bez ohledu na znalosti a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je cílevědomý a skvělý organizátor. Má schopnost dokončit větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má intuici pro odhad situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých exceluje.
Záporné stránky
Jeho život se řídí základním heslem, že má vždy pravdu a nemůže si ani náhodou připustit, že by se mohl mýlit. Musí vždy vítězit a pak hledat způsob, jak si zachovat tvář. Neumí vysadit z pracovního tempa a nutí k němu i své okolí. Musí stát vždy v čele a cítí se dobře, jen když má nadvládu. Má nadřazený postoj, který dokáže druhé značně psychicky deptat. Netoleruje slabosti, nesnáší nemocné a nerozhodné lidi. Neumí dobře jednat s lidmi, je netrpělivý.

Melancholik

Kladné stránky
Melancholik se už jako dítě jeví jako hluboký myslitel. Je nenáročný a tichý a má rád samotu. Vyznává pevný řád, oceňuje krásu a inteligenci. Je mlčenlivý a přemýšlivý, má pesimistickou povahu a předvídá potíže ještě dřív než vzniknou. Je pro něj velmi důležitá duševní činnost. Je vážný, stanovuje si dlouhodobé cíle a zabývá se pouze věcmi, které mají trvalý význam. Má sklon ke genialitě a vysoký intelekt. Ze všech typů má nejvíce tvůrčího talentu, žasne nad nadáním géniů. Potrpí si na precizní poslech hudby, potřebuje dokonalé stereo. Miluje čísla, grafy, mapy, plánky, seznamy, vidí cifry téměř všude. Dokonalá vnitřní organizovanost pro něj představuje základ jeho existence. Vyžívá se v detailech, které ostatní ani nestačí zaregistrovat. V životě hledá řád, ukládá vždy věci přesně na své místo. Bývá dobře oblečený a upravený s úzkostlivou pečlivostí, vyžaduje čisté okolí. Je perfekcionista a pokud něco dělá, dělá to jen pořádně, záleží mu pouze na kvalitě. Nesnáší plýtvání a miluje výhodné koupě. Umí být starostlivý a soucitný s upřímným zájmem o jiné lidi. Svého partnera si vybírá obezřetně, aby splňoval všechny jeho nároky.
Záporné stránky
Melancholik snadno podléhá depresi. Snadno se uráží a ve všem hned hledá problémy. Má nízké sebevědomí, myslí si, že ho všichni pomlouvají, ttrpí vnitřní nejistotou. Je váhavý, protože se bojí, že jeho plány nejsou úplně perfektní. Věnuje plánování příliš mnoho času. Na své okolí klade nerealistické nároky, uplatňuje na ostatní svůj perfekcionismus.

Flegmatik

Kladné stránky
S flegmatikem se vychází nejlépe ze všech povahových typů. Pro své rodiče představuje požehnání, protože je spokojený všude, kam ho strčíte. Má rád přátele, ale je šťastný i o samotě. Umí se snadno přizpůsobit každé situaci. Je cílevědomý. Mezi ostatními představuje tlumenou osobnost, dobře odolává tlakům. Ke všemu přistupuje klidně, věci řeší postupně, je prostě bezproblémový. Obdivuhodnou vlastností je zachovat si klid, chladnokrevnost a soustředěnost za každé situace. Nikdy nikam nespěchá a nedá se vyvést z míry. Je smířený se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje. Je spolehlivý a vytrvalý, má dobré úřednické schopnosti, dokonale zvládá administrativní práci. Snaží se kolem sebe udržovat klid, působí jako zprostředkovatel a řešitel problémů. Má spoustu přátel, protože se s ním dobře vychází, je nejlepším přítelem. Nikoho neuráží, umí poslouchat, nemá potřebu mluvit, umí být vrbou nebo chápajícím publikem.
Záporné stránky
Neumí se pro cokoliv nadchnout a neexistuje situace, která by ho rozčílila. Brání se jakýmkoliv změnám a nerad zkouší nebo vymýšlí nové věci. Vypadá jako lenoch, odkládá věčně práci nebo se jí úplně vyhýbá. Nerad nese odpovědnost za svůj život. Nedává najevo své city, zdá se být strašně mdlý. Nerad říká ne. Bojí se učinit rozhodnutí.

mega hustý !! víš že ........... ??

21. srpna 2010 v 18:41 Věděli jste to???
 • Je nemožné olíznout si vlastní loket?
 • Jestli kýchneš a budeš se naschvál snažit mít otevřený oči ,můžou ti doslova vypadnout z důlků?
 • Pro spánek je ideální chilli?
 • Leonardo da Vinci vynalezl nůžky?
 • Zapalovač byl objeven před zápalkou?
 • Symbolem Olympijských her měla být původně 5-cípá hvězda?
 • Pokud pořádně kýchneš,můžeš si až zlomit žebro
 • Krokodýl nemůže vypláznout svůj jazyk?
 • Pštrosi nedávají hlavu do písku i Když se to o nich všude povídá??
 • Blecha nejde na člověka....je jenom říkačka .. samosebou blecha na člověka jde!
 • Neni dobrá pro klouby horká koupel?
 • Pití dřeně z Aloe Vera prospívá zdraví?
 • Když maminka straší malé dítě že je něgde bubák, některé dítko odpoví že ho rozseká ultrafialovým mečem? To sou ty filmy teda poučný, co ? =D
 • Muži mají více rádi tajemé ženy,které je dycky něčím překvapí?
 • Perly se dokážou rozpustit v octu
 • Jojo,bylo použito poprvé jako zbraň ve filipínské džungli =D
 • Většina prachových částeček v naší domácnosti pocházejí z mrtvé kůže
 • Walter Dysney se bál hodně myší =D
 • V Saudské Arábii se ženy mohou nechat rozvést,jen pokud jim jejich manžel nepodá kávu
 • 95 % lidí co to četli se pokusili olíznout si vlastní loket

Ženská jména

21. srpna 2010 v 18:39 Vychytávky


Adéla - veselá, milá, špatná kamarádka
Adriana - uštěpačná, zlomyslná, dobrá kámoška
Agáta - málomluvná, nejistá, uzavřená
Albína - bystrá, otevřená, vlídná
Alena - vychytralá, málomluvná, křehká
Alice - kamrádská, nezkazí radost, otevřená
Alžběta - dobrotivá, uzavřená, vtipná
Amálie - sebejistá, agresivní, kolektivní
Anděla - družná, smyslná, nejistá
Andrea - chytrá, zdrženlivá, využívaná
Aneta - uštěpačná, zlomyslná, dobrá kámoška
Anežka - ustaraná, vlídná, předvádivá
Anna - dobrotivá, hodná, hodně vnímavá
Antonie - nechá si vše líbit, nesobecká, bojácná
Apolena - jemná, laskavá, vnímavá
Barbora - sympatická, chytrá, vypočítavá
Beáta - jemná, laskavá, vnímavá
Běla - ustaraná, zvědavá, líná
Berta - rozvážná, panovačná, sexuchtivá
Blanka - ustaraná, vlídná, předvádivá
Blažena - bázlivá, rozmazlená, žárlivá
Bohdana - vyděračská, pomlouvá, věrná
Bohumila - smýšlivá, bláznivá, neupřímná
Bohuslava - váhavá, dětská, příjemná
Božena - zamlklá, nevšímavá, nesympatická
Brigita - zamyšlená, pořádná, sexy
Cecílie - pomlouvá, dráždivá, přemýšlivá
Dagmar - nechá si vše líbit, nesobecká, bojácná
Dana - jemná, laskavá, vnímavá
Daniela - tichá, ochotná, chápavá
Darina - pyšná, rozumná, nekamarádská
Darja - podivná, bojácná, upovídaná
Denisa - zamyšlená, pořádná, sexy
Diana - nadřazená, nekamarádská, parádivá
Dita - krásná, chladná, opomíjející okolní svět
Dobromila - nesmiřitelná, rozhodná, rázná
Dorota - rozvážná, pomlouvá, pubertální
Doubravka - má kuráž, smyslná, hrdá
Drahomíra - lehkomyslná, líná, dětinská
Drahoslava - povrchní, posměvačná, vášnivá
Edita - váhavá, dětská, příjemná
Elena - uštěpačná, drzá, zahořklá
Eliška - pyšná, rozumná, nekamarádská
Ema - podivná, bojácná, upovídaná
Emílie - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Erika - shovívavá, chytrá, má pochopení
Ester - nestálá, nevtíravá, spontání
Eva - chápavá, ochotná, bouřlivá
Evelína - tichá, posmutnělá, nerozhodná
Evženie - povrchní, posměvačná, vášnivá
Františka - milá, rozhodná, bojovná
Gabriela - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje
Galina - uštěpačná, drzá, zahořklá
Gita - vznešená, tajuplná, zvědavá
Gizela - nestálá, vnímavá, nevšední
Hedvika - vyděračská, pomlouvá, věrná
Helena - smýšlivá, bláznivá, neupřímná
Hermína - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Ilona - panovačná, poroučivá, špatná kámoška
Ingrid - nestálá, nevtíravá, spontání
Irena - vznešená, chytrá, sympatická
Irma - milá, rozhodná, bojovná
Isabela - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje
Iva - dětská, toulavá, čestná
Ivana - pomlouvána, super kámoška, upovídaná
Iveta - marnivá, ochotná, samostatná
Ivona - uštěpačná, drzá, zahořklá
Jana - přemýšlivá, šikovná, upovídaná
Jarmila - drzá, povznesená, zasmušilá
Jaroslava - protivná, zdrženlivá, nesobecká
Jindřiška - milá, hrdá, osamělá, podivná
Jiřina - pravdomluvná, vypočítavá, rozhodná
Jitka - ostýchavá, toulavá, něžná
Johana - vznešená, tajuplná, zvědavá
Jolana - nestálá, vnímavá, nevšední
Judita - družná, smyslná, nejistá
Jůlie - smutná, nenahraditelná, družná
Justýna - nastálá, nevtíravá, spontání
Kamila - hrdá, podmanivá, žárlivá
Karina - oslnivá, starostlivá, pokorná
Karolína - výborná kámoška, pravdomluvná, starostlivá
Kateřina - marnotratná, plachá, odhodlaná
Klára - nesamostatná, přemýšlivá, pracovitá
Klaudie - oslnivá, starostlivá, pokorná
Kristýna - dvojí tváře, nespolehlivá, srandistka
Květa - uštěpačná, drzá, zahořklá
Lada - bojovná, učenlivá, spolehlivá
Laura - družná, smyslná, nejistá
Lenka - vychytralá, líná, váhavá
Leona - inteligentní, nespolehlivá, pracovitá
Liběna - nestálá, nevtíravá, spontání
Libuše - dobrosrdečná, nechá se unést, vášnivá
Liliana - surová, rozpustilá, roztržitá
Linda - rozmazlená, neupřímná, ráda vyhrává
Lucie - krutá, samostatná, zdatná lhářka
Ludmila - milá, rozhodná, bojovná
Lýdie - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje
Magda - typ kluka, rázná, drzá
Mahulena - nestálá, nevtíravá, spontání
Marcela - dychtivá, náročná, náruživá
Mariana - uštěpačná, drzá, zahořklá
Marie - náladová, frajerka, pomlouvá
Marika - vznešená, tajuplná, zvědavá
Marina - nestálá, vnímavá, nevšední
Markéta - nesmiřitelná, rozhodná, rázná
Marta - rozvážná, pomlouvá, pubertální
Martina - má kuráž, smyslná, hrdá
Matylda - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Michaela - tichá, nemá kuráž, pořádná
Milada - výbojná, hloupá, nesympatická
Milena - dobrácká, osamělá, spravedlivá
Miloslava - uštěpačná, drzá, zahořklá
Miluše - milá, rozhodná, bojovná
Miriam - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje
Miroslava - ustaraná, zvědavá, líná
Monika - rozvážná, panovačná, sexuchtivá
Naďežda - vychytralá, málomluvná, křehká
Natálie - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Nataša - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Nela - surová, rozpustilá, roztržitá
Nikola - rozmazlená, neupřímná, ráda vyhrává
Nina - vychytralá, málomluvná, křehká
Nora - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Oldřiška - tichá, posmutnělá, nerozhodná
Olga - povrchní, posměvačná, vášnivá
Olívie - vznešená, tajuplná, zvědavá
Otýlie - nestálá, vnímavá, nevšední
Patricie - oslnivá, starostlivá, pokorná
Paula - nadřazená, nekamarádská, parádivá
Pavla - nastálá, nevtíravá, spontání
Pavlína - předvádivá, obyčejná, kreativní
Petra - milá, šikovná, inteligentní
Radana - družná, smyslná, nejistá
Radka - zamlklá, vzdorná, pravdomluvná
Radmila - vychytralá, málomluvná, křehká
Rebeka - průbojná, dobrá partnerka, tolerantní
Regína - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Renata - vznešená, tajuplná, zvědavá
Romana - nestálá, vnímavá, nevšední
Sabina - vychytralá, málomluvná, křehká
Sandra - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Sára - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje
Saskie - nestálá, nevtíravá, spontání
Sáva - pravdomluvná, vtipná, sobecká
Simona - rozhodná, nekreativní, upřímná
Slavěna - oslnivá, starostlivá, pokorná
Soňa - vychytralá, málomluvná, křehká
Stanislava - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Stela - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Svatava - surová, rozpustilá, roztržitá
Světlana - rozmazlená, neupřímná, ráda vyhrává
Sylvie - povýšená, nekompromisní, zvědavá
Šárka - dětská, chápavá, zaostalá
Šarlota - oslnivá, starostlivá, pokorná
Štěpánka - milá, rozhodná, bojovná
Tamara - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje
Taťána - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Tereza - chce být nejlepší, nešikovná, něžná
Valérie - vychytralá, málomluvná, křehká
Vanda - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Vendula - družná, smyslná, nejistá
Věra - surová, rozpustilá, roztržitá
Veronika - rozmazlená, neupřímná, ráda vyhrává
Viktorie - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Vilma - vychytralá, málomluvná, křehká
Viola - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Vladěna - vznešená, tajuplná, zvědavá
Vlasta - nestálá, vnímavá, nevšední
Xenie - vychytralá, málomluvná, křehká
Zdeňka - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Zdislava - oslnivá, starostlivá, pokorná
Zina - družná, smyslná, nejistá
Zita - surová, rozpustilá, roztržitá
Zlata - rozmazlená, neupřímná, ráda vyhrává
Zora - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Zuzana - vychytralá, málomluvná, křehká
Žaneta - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Žofie - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje


Mužská jména...

21. srpna 2010 v 18:38 Vychytávky

Mužská jména

Adam - falešný, bázlivý, neuprímný
Adolf - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Alan - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Albert - nevinný, pritom zlý, dvojí tváre
Aleš - vždy ochotný pomoci, odhodlaný, kamarádský
Alexandr - oddaný milovník, uprímný, nebojácný
Alexej - neverný, nesnese odpor, nekamarádský
Alfons - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Alois - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Andrej - umelecký typ, veselý, rozverný
Antonín - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Arnošt - nejistý, namyšlený, staromódní
Artur - pracovitý, ohleduplný, pozorný
Bartolomej - smyslný, náruživý, proradný
Bedrich - vznešený, povýšený, nekamarádský
Benedikt - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Benjamín - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Bernard - nevinný, pritom zlý, dvojí tváre
Blahoslav - oddaný milovník, uprímný, nebojácný
Blažej - neverný, nesnese odpor, nekamarádský
Bohdan - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Bohumil - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Bohumír - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Bohuslav - marnivý, pravdomluvný, spolehlivý
Boleslav - duverivý, nestálý, uprímný
Bonifác - namyšlený, vlídný, starostlivý
Boris - nekonfliktní, milující, usmevavý
Borek - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Borivoj - nejistý, namyšlený, staromódní
Bronislav - pracovitý, ohleduplný, pozorný
Bruno - tichý, nezkušený, vybíravý
Bretislav - výkvet spolecnosti, nesnáší neúspech
Ctibor - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Ctirad - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Cyril - nevinný, pritom zlý, dvojí tváre
Cenek - nudný, nenápadný, dobrosdrdecný
Cestmír - srandista, ochotný, fajn kluk
Dalibor - umelecký typ, veselý, rozverný
Dalimil - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Daniel - oddaný milovník, uprímný, nebojácný
David - neverný, nesnese odpor, nekamarádský
Dobroslav - citlivý,pracovitý, parádivý
Dominik - neobvyklý, sporádaný, komický
Drahoslav - tichý, nezkušený, vybíravý
Dušan - nechápavý, netrpelivý, prihlouplý
Eduard - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Emanuel - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Emil - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Erik - nejistý, namyšlený, staromódní
Evžen - pracovitý, ohleduplný, pozorný
Felix - namyšlený, vlídný, starostlivý
Ferdinand - nekonfliktní, milující, usmevavý
Filip - trpelivý, inteligentní, príjemný
František - milovník vlasti, netolerantní, vzdelaný
Gabriel - oddaný milovník, uprímný, nebojácný
Gustav - neverný, nesnese odpor, nekamarádský
Hanuš - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Havel - marnivý, pravdomluvný, spolehlivý
Herbert - duverivý, nestálý, uprímný
Herman - umelecký typ, veselý, rozverný
Hubert - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Hugo - nudný, nenápadný, dobrosdrdecný
Hynek - neobvyklý, sporádaný, komický
Ignác - namyšlený, vlídný, starostlivý
Igor - nekonfliktní, milující, usmevavý
Ivan - simulant, touží jen po sláve a penezích
Ivo - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Jáchym - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Jakub - nestálý, idol dívcích srdcí, tolerantní
Jan - neobvyklý vzhled, zajímavý, chápavý
Jarmil - oddaný milovník, uprímný, nebojácný
Jaromír - neverný, nesnese odpor, nekamarádský
Jaroslav - vznešený, bohatý, vybíravý v dívkách
Jeroným - tichý, nezkušený, vybíravý
Jindrich - nadaný, srandista, nemá pochopení
Jirí - zádumcivý, dobrý kamarád, troškarský
Jonáš - citlivý,pracovitý, parádivý
Josef - kamarád dívek, nerozhodný, bázlivý
Julius - umelecký typ, veselý, rozverný
Kamil - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Karel - mírný, labilní povahy, oddaný
Kazimír - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Klement - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Kristián - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Kryštof - marnivý, pravdomluvný, spolehlivý
Kvetoslav - duverivý, nestálý, uprímný
Kvido - nudný, nenápadný, dobrosdrdecný
Ladislav - domýšlivý, falešný, nadrazený
Leopold - oddaný milovník, uprímný, nebojácný
Leoš - neverný, nesnese odpor, nekamarádský
Libor - hloupý, rozmazlený, poddajný
Lubomnír - umelecký typ, veselý, rozverný
Lubor - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Luboš - neobvyklý, sporádaný, komický
Ludek - nevšímavý, zásadový, nestálý
Ludek - tichý, nezkušený, vybíravý
Lukáš - delá dobrý dojem, brzy selže, nemluví pravdu
Lumír - namyšlený, vlídný, starostlivý
Marcel - nekonfliktní, milující, usmevavý
Marek - nevinný, ostýchavý, mekký
Marian - neobvyklý, sporádaný, komický
Martin - prudká povaha, neuprímný, nekompromisní
Matej - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Matouš - nejistý, namyšlený, staromódní
Maxmilián - pracovitý, ohleduplný, pozorný
Medard - citlivý,pracovitý, parádivý
Michal - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Milan - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Mikuláš - nudný, nenápadný, dobrosdrdecný
Miloslav - idol devcat, neprátelský, paranoidní
Miloš - neobvyklý, sporádaný, komický
Miroslav - zvláštní, nevhodný objekt, klamající
Mojmír - oddaný milovník, uprímný, nebojácný
Norbert - neverný, nesnese odpor, nekamarádský
Oldrich - verný dívkám, srandista, pohodlný
Oleg - umelecký typ, veselý, rozverný
Oliver - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Ondrej - zamilovaný do sebe, egoista, otevrený svetu
Oskar - tichý, nezkušený, vybíravý
Ota - prísný, nemá smysl pro humor, omezený
Otakar - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Otmar - marnivý, pravdomluvný, spolehlivý
Pankrác - duverivý, nestálý, uprímný
Patrik - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Pavel - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Petr - nevinný, pritom zlý, dvojí tváre
Pravoslav - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Prokop - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Premysl - citlivý,pracovitý, parádivý
Radek - pritažlivý, uprímný, stojí si za svým
Radim - umelecký typ, veselý, rozverný
Radomír - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Radoslav - neobvyklý, sporádaný, komický
Radovan - nudný, nenápadný, dobrosdrdecný
René - nelidský, má pochopení, nevtíravý
Richard - nevychovaný, pomstychtivý, proradný
Robert - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Robin - nejistý, namyšlený, staromódní
Roland - pracovitý, ohleduplný, pozorný
Roman - neprítel, dokonalý, citlivý
Rostislav - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Rudolf - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Rehor - nevinný, pritom zlý, dvojí tváre
Samuel - namyšlený, vlídný, starostlivý
Servác - nekonfliktní, milující, usmevavý
Silvesr - citlivý,pracovitý, parádivý
Slavoj - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Slavomír - marnivý, pravdomluvný, spolehlivý
Sobeslav - duverivý, nestálý, uprímný
Stanislav - zákerný, touží po sláve, necitlivý
Svatopluk - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Svatoslav - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Šimon - umelecký typ, veselý, rozverný
Štefan - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Štepán - tichý, nezkušený, vybíravý
Tadeáš - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Teodor - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Tibor - nevinný, pritom zlý, dvojí tváre
Tomáš - pravdomluvný, cestný, nepoddajný
Václav - detský, mírný, kamarádský
Valdemar - nudný, nenápadný, dobrosdrdecný
Valentýn - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Vavrinec - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Venceslav - citlivý, pracovitý, parádivý
Vendelín - namyšlený, vlídný, starostlivý
Veroslav - nekonfliktní, milující, usmevavý
Viktor - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Vilém - nejistý, namyšlený, staromódní
Vincenc - pracovitý, ohleduplný, pozorný
Vítek - umelecký typ, veselý, rozverný
Vítezslav - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Vladan - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Vladimír - nevinný, pritom zlý, dvojí tváre
Vladislav - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Vlastislav - marnivý, pravdomluvný, spolehlivý
Vlastimil - duverivý, nestálý, uprímný
Vojtech - vtipný, panovacný, nestálý
Vratislav - dobrý na hrišti, nesnáší neúspech
Zbynek - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Zbyšek - tichý, nezkušený, vybíravý
Zdenek - roztržitý, palicatý, panovacný
Zikmund - citlivý,pracovitý, parádivý

Poslední věty před smrtí !!

21. srpna 2010 v 18:37 Vychytávky
1....postiženej ? a co jako? ruce k řízení auta nepotřebuju...
2 Stopnem si ty němce ?
3 Cejtim tady plyn, rozsviť....
4 Jasně že sem už s tim střílel !!!....
5 To je ale dobry jidlo...
6 Ty koleje už se dávno nepoužívaj...
7 To neni zas tak vysoko
8 Sakra zemětřesení, pojďme se schovat do tý jeskyně...
9 Je ta můmije fakt mrtvá ?
10 Nevaž se, odvaž se...
11 Ale přece nebudu poslouchat ňákýho instruktora...
12 Dyť řikam že je jenom na kukičky
13 V týhle části Afriky lidojedi nežijou
14 Proč mi nikdo nevěří že umím lítat?
15 H2SO4 to mi něco říká
16 Ale co když ty varovný cedule nelžou
17 Co kecáš už si někdy viděl jedovatou žábu?!
18 Vytáhni na policajty tu stříkací pistoli, bude sranda
19 Táta by přece neměl vopravdickou zbraň
20 Synku co to tam furt kutíš, a proč je tady všude rozházený to plutonium ?...
21 Nevadí mi žít vedle Temelínu, cítím se zdravě a svěží...
22 HAHAHA jasně, ty a terorista...HAHAHA...
23 Co by prosim tě dělali teroristi v Děčíně ?...
24 A teď si děti uděláme pokus s kyselinou...
25 Mám rád zvířátka...
26 Neboj co by se mi tak asi mohlo stát ?
27 Kubánci jsou přátelští...
28 Zvládne to, je to nejlepší pyrotechnik...
29 Hele vojak zamávej mu !...
30 Rýma ještě nikdy nikoho nezabila...
31 Tady ten uzel se nikdy nerozváže...
32 Zneškodnit bombu : ANO,NE - to je určitě chyták...
33 Ty seš žízeň a já sprite...
34 Slepice na člověka nikdy nezaůtočí...
35 Zkusíme to jako v tom filmu...
36 Nevěřim na horoskopy.
37 11.září - hele letadlo...
38 Ha netrefil
39 Seš si jistej, že to je váha a ne mina...?
40 Prosim tě uř si někdy viděl aby jen tak bouchlo auto ? ??

41 Nech mě řídit mám řidičák...
42 Přece nebudem utrácet za nějakýho eletrikáře, já to zvládnu..
43 Takže ty šlapej na plyn a já budu řídit
44 Hele stopař, vezmem ho...
45 Ha nebolelo
46 S tebou se mi nic nemůže stát...
47 Bondra je gay
48 Hele ještě nejsem tak blbej abych zapomněl vypnout proud
49 Doktoři vědi co dělaj...
50 Už bys měl vědět, že gumoví medvídci nejsou škodlivý...
51 Konečně vidim zblízka minu!
52 Poď na kolotoče...
53 bandžííííí...
54 .ale to má přece záchrannou brzdu...
55 To sem přece nemůže nikdy doletět...
56 Jé to vypadá jako doopravdickej granát...
57 Ještěrky přece nekoušou...
58 ...ááááá... ještě že mám ten druhej padák...
59 Jakou že stranou se z tý bazuky střílí ?...
60 Radši ne, co když jenom spí
61 Páni už si někdy viděl tolik tarantulí pohromadě?
62 Doufám že si ten padák zabalil správně
63 Hele já poznám kdy je to nabitý a kdy ne!
64 NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ já nechci do obřího friťáku
65 Litr vodky na ex?! v pohodě...
66 Cože pane doktore lepra ?
67 Fuj ! Nikdy ! To rači chcípnu
68 Mami v obálce nám přišel cukr
69 Vsadim se že uhne první
70 Radši do toho tygra nekopej
71 Neboj to je jenom atrapa
72 Hele neni to anakonda?
73 Nezapaluj si, je tu ply...
74 A KURV...
75 Ale mami vždyť je ochočenej
76 Hele sleduj jak to přeskočim
77 Neboj ten proud je určitě vypnutej...
78 Já se tě nebojim ty zasranej kulturisto!
79 ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁch
80 Tak co modrej nebo červenej...
81 Vypij to, co když to není jedovatý...
82 Ten větrák se netočí...
83 Franta : sakra schořel mi komp...
84 Hele hřib...
85 Těch sto kilo v pohodě unesu...
86 Sakra bouřka, poď pod ten smrk...
87 Sakra upadlo mi mejdlo...
88 Hale lom koukneme se zblízka...
89 Kdo bude u tý střelnice první, vyhrál...
90 To je ale pěknej pejsek, můžu si ho pohladit ?
91 Hele atomovka, poď se kouknou zblízka..
92 Zbušíme toho cikána je sám!
93 Nivea, pečuje o mou pokožku...
94 Klidně tam ten kámen hoď, to není okno cigánů
95 Vidíš tu korbu u toho ferari ? - podej mi šutr...
96 Nekouše ?
97 Je ta žiletka vostrá ?
98 Klidně toho pavouka zabij, přece nevěříš na pověry...
99 Ten zásobník je prázdnej.
100 Na co máš tu motyku ?

Věděla si že.........

21. srpna 2010 v 18:36 Věděli jste to???
Věděla jsi, že holky vidí ve tmě daleko lépe než kluci? Tak toho bys měla náležitě využít!
Každý člověk má celkem 696 svalů. A 34 z nich si můžeš lehce procvičit už jenom při líbání!
Špína v uších? Tak tomu se můžou žirafy jenom smát. Díky jejich padesáti centimetrovému jazyku pro ně není žádný problém čistit si uši pravidelně a bez cizí pomoci.
Průměrně se člověk za celý svůj život miluje 3000krát a líbáním stráví celkem dva týdny.
I když se ti to možná nelíbí, ve své posteli nespíš nikdy sama. Spolu s tebou ji sdílí kolem 2 milionů mikroskopických roztočů.
Je to zvláštní, ale podle statistik jsou kluci daleko častěji zasaženi bleskem než dívky. Že by příroda holkám nadržovala?
Za celý den mrkneš očima 20 000krát, aniž bys o tom věděla. Musíš uznat, že je to ten nejlepší trénink pro flirtování!
Beethoven si prý vždycky, než začal komponovat, poléval hlavu vlažnou vodou. Co takhle zkusit to před písemkou?
Do začátku dvacátého století bylo pro Evropanky naprosto normální chodit dole bez. Až od té doby se totiž začaly nosit spodní kalhotky.
Je vědecky dokázáno, že skoro všichni medvědi jsou leváci. Ale radši to nezkoušej! I medvídě by tě lehce uspalo svojí méně šikovnou pravou packou


Víš že???

21. srpna 2010 v 18:36 Věděli jste to???
 • 90 % lidského těla tvoří kyslík, vodík, dusík a uhlík.

  • Za minutu člověk vdechne asi 7 litrů vzduchu.

  • Lidé stráví celou třetinu svého života spánkem.

  • Asi 6 měsíců života prostojíme na červenou.

  • Máme dost červených krvinek na to, abychom jimi obepnuli obvod Země.

  • Člověk má v těle 96 000 km cév.

  • Životnost chuťového pohárku je 10 dní.

  • 97 % lidí tvrdí, že by si nepůjčilo zubní kartáček, kdyby svůj zapomnělo.

  • Lidský mozek je z 80% voda.

  • Průměrný 50letý člověk už strávil 5 let čekáním ve frontách.

  • Průměrný 50letý člověk už strávil rok hledáním ztracených věcí.

  • Ti, co vykouří jednu krabičku cigaret denně, ztratí každých 10 let 2 zuby.

  • 25 - 35 % lidí začne kýchat, jsou li vystaveni světlu.

  • Lidé neonemocní z chladného počasí, ale proto, že chodí málo ven.

  • Při kýchání se zastaví všechny tělesné funkce. Dokonce i srdce!

  • Sliznice v čichovém ústrojí člověka je velká jen jako poštovní známka. Sliznice v čichovém ústrojí psa má velikost 60 poštovních známek.

  • Ze všech lidských orgánů je nejtěžší kůže.

  • Mezi 18 - 20 lety věku přestává lidský mozek růst.

  • Při kýchání může mít vydechnutý vzduch rychlost až 160 km/h.

  • 85 % populace umí stočit jazyk do ruličky.

  • Pouze 7 % populace píše levou rukou.

  • Oči nerostou nikdy, ale nos a uši nikdy růst nepřestanou.

  • Člověk se rodí bez kolenní čéšky. Ta doroste až mezi 2. až 6. rokem života.

  • Nejrozšířenější jméno na světě je Mohamed.

  • Pouze jediná osoba ze 2 miliard se dožije 116 a více let.

  • Jméno Wendy bylo vymyšleno pro knížku Peter Pan.

  • Sumeřané (5000 př. Kr.) si mysleli, že játra tvoří krev a srdce je centrem myšlení.

  • Průměrný člověk vypije za život asi 30 400 litrů vody.

  • 40 000 Američanů ročně přijde na toaletách k úrazu.

  • Američané snědí každý den 2 340 000 kg nakládaných okurek.

  • Třetina lidí splachuje toaletu, dokud na ní ještě sedí.

  • Na základní škole strávíme celkem asi 9 840 hodin. Jakmile dosáhneme maturitního ročníku, strávili jsme ve škole už 17 000 hodin.

  • Většina lidí si zapíná knoflíky zdola nahoru.

  • V obočí je průměrně 450 chloupků.

  • Američané ročně snědí 12 miliard banánů.

  • Lidská kůže váží 2krát víc než mozek.

  • Denně člověk řekne cca 4 800 slov.

  • Osly bylo zabito více lidí než při leteckých katastrofách.

  • V USA žije asi 2 382 500 lidí s příjmením Smith.
• Průměrný Američan sní během svého života 35 000 sušenek.

• Za posledních 20 let se spotřeba jogurtů v USA zvýšila čtyřnásobně.

Jak poznáte že jste zavislý na mobilu?

21. srpna 2010 v 18:35 Vychytávky


Příznaky závislosti na mobilním telefonu

Na mobilu jste závislí pokud:

* mobila nevypínáte ani v noci. Co kdyby vám někdo volal.
* se vám třesou ruce, když jste už 5 minut s nevytáčel žádné číslo
* máte pocit, že na vás svět zapoměl, když jste v poslední půlhodině nedostal ani jednu SMS zprávu
* vám váš kamarád pošle svoje číslo a vy uvažujete koho smažete, protože už máte všech 250 paměťových míst plných
* si v hospodě posíláte zprávy s kamarády, kteří s vámi sedí u jednoho stolu
* první co uděláte je, že zkontrolujete, zda máte dostatečný signál
* síla signálu je nejdůležitějším měřítkem kvality restaurace
* mezi dvěma sousty na obědě si vzpomenete, že máte komusi zavolat a okamžitě přestáváte jíst
* vaše sny se vám zdají ve WAP protokolu
* vaše nejoblíbenější frekvence je 900 MHz
* vaše nejoblíbenější téma je, kde je jaký signál
* vášnivé debaty jste schopen pouze pokud se porovnávají jednotlivé mobily
* člověk, který nemá mobila je neschopný idiot a nestojí vám za řeč
* rozesíláte SMS a voláte na všechny čísla v seznamu, když nikdo nevolá vám
* o svém mobilu prohlašujete, že má fakt sexy barvu (tvar, skin, anténu, příjem, ...)
* když už náhodou skončíte v restauraci, která není pokrytá vaším operátorem, začnete uvažovat o změně:
a)operátora
b)restaurace
c)mobilu

navíc:

* každých 10 minut vybíháte ven, jestli někdo nevolal
* každých pět minut kontrolujete, jestli se signál náhodou neobjevil
* obejdete všechny stoly v restauraci, a pokud u nějakého signál objevíte, přesvědčujete ty, co u něj sedí, aby si s vámi vyměnili místo
* být den bez mobilu je stejně příšerná představa, jako že zkrachoval váš operátor a vy jste musel přejít k tomu druhému, debilnímu, co nemá signál ani u vás na chalupě (což je orlí hnízdo v nějakém hodně hlubokém údolí na polské straně Sněžky)
* půl roku předem víte o novinkách, které se chystají a už šetříte na mobil, který to bude umět využít
* nejsilnější nadávka, kterou znáte je: "Ty seš blbej, jak Motorola d160!"
* máte headset stále v uchu, ale pro jistotu kontrolujete, zda někdo nevolal
* jediné, na co si u headsetu stěžujete je to, že ve spánku tlačí
* mobil kontrolujete, i když vás ve 3 ráno probudí močový měchýř
* tvar vaší ruky se již dokonale přizpůsobil tvaru vašeho mobilu a vy to dáváte za příklad ostatním
* napsání SMS zprávy v plné délce 160 znaků vám trvá méně než minutu a s ostatními stejně postiženými v tom dokonce soutěžíte
* znáte nazpaměť parametry vašeho přístroje, abyste mohl kvalifikovaně argumentovat na vaše nejoblíbenější téma
* ostatní mobily jste schopen poznat bez brýlí na vzdálenost 10 metrů, přesto, že máte od psaní SMS 5 dioptrií
* zvonění vašeho mobilu poznáte i na koncertě skupiny Metallica
* nejvíc vás někdo naštve, když si nastaví stejný druh zvonění, jako máte vy
* vidíte-li na ulici nádhernou ženu, váš první pohled padne na to, jaký typ přístroje má a první myšlenka je na jejího operátora
* při vypínání mobilu máte podobně nepříjemný pocit, jako byste dostával kopačky
* když vám mobil začne hlásit vybité baterie, začnete okamžitě shánět způsob nabití, bez ohledu na investice a pokud nic nesežete a mobil se vám vypne, připadáte si, jaky byste ztratil nejlepšího přítele
* když už hrozí, že se vám mobil vypne, dohodnete se s podobně postiženým kamarádem a svoje hovory přesměrujete na něj
* místo dovolené vybíráte podle síly signálu
* pokud je účet za poslední měsíc čtyřmístná částka, podivujete se, jak jste málo volal
* posmíváte se lidem s mobilem horším, než máte vy
* s lidmi bez mobilu se nebavíte vůbec


JAk na Taháky

21. srpna 2010 v 18:34 Vychytávky
To se vám bude hodit asi až od zaří...JEn už slyšet to slovo,,škola"...achjo zase ráno vstávat...JaJ =D 


 • Tahák napsaný na ruce - Jeho nevýhodou je, že pokud se hodně potíte tak se tahák snadno rozpije. Máte obrovskou smůlu v případě že by se prověrka odložila na jiný datum.
------------------------------------------------
 • Tahák napsaný na lavici - obyčejný tahák, který napíšeme obyčejnou tužkou na lavici. Poté ho zakryjeme papírem s prověrkou nebo rukou. Po dopsání prověrky musíme tahák vygumovat.
-------------------------------------------------
 • Na noze - Skvělý tahák pro léto. V době kdy nosíme kraťasy (u holek minisukně) či krátké nohavice. Tahák napíšeme nebo přilepíme lepenkou na nohu a zakryjeme oblečením.
-----------------------------------
 • Tahák napsaný na papírku nebo na počítači - (zmenšený nejlépe velikost 4 až 4,5). U tohoto taháku je velké množství míst, kde ho můžeme schovat: pod hodinkami, v kapse, pod nohou, v přední kapse u mikiny (skejťácká), pod rukávem, v kapse v penálů, pod hodinkami, pod náramek či do speciálních roztahovacích per.
------------------------------------------------
 • Taháky se dají nahrát na kazetu či CD a při prověrce stačí jen pustit a poslouchat vámi namluvené odpovědi.
----------------------------------------------
 • Dejte si sešit na kolena a v případě potřeby zasuňte sešit do lavice (pokud tam máte poličku). Příliš velká pravděpodobnost načapání.
-----------------------------------------------
 • Zjistěte si na jaký papír budete psát a poté si na podobný papír vypište různé otázky. Bude to vypadat jako kdyby to bylo vaše pravé zadání.
------------------------------------------------
 • Tahák si přilepte lepenkou zespoda na lavici a při písemce ho jen vyklápějte.
-------------------------------------------------
 • Když sedíš u okna přilep ho na okno do nějakého místa kde nebude vidět.
-----------------------------------------------
 • Když sedíš u stěny napiš si ho na zeď (takovou barvou aby text nebyl nápadný ale aby si ho přečet). Na konci hodiny je nutné tahák smazat
---------------------------------------------
 • Na lavici si zespoda přilepte papír s malým výstřihem. Do něj můžete vložit tahák jako do šuflíku.
------------------------------------------
 • Tahák si napiš na obal sešitu např. tužkou.
------------------------------------------
 • Tahák napsaný na papíru si vlož za zadní obal sešitu (např. studijní průkaz…). Když něco potřebuješ jen sešit otočíš
-----------------------------------
Schování taháku do štěrbiny u radiátoru
 • Na nástěnku velkým písmem napište například nějakou zprávu. Její obsah však bude probírané učivo. Pokud si učitelka nebude číst nástěnku, tak z něj může opisovat celá třída (blbě ale vypadá když se všichni dívaj na nástěnku).
-------------------------------------------
 • Skvělý fígl do předmětů jako např. matematika, fyzika… Tahák buďto schováme do kalkulačky, nebo ho můžeme rovnou napsat obyčejnou tužkou do volných míst.
------------------------------------------------
 • Pokud máte zrovna počítače s připojením na internet tak se všichni připojte na chat a tam si posílejte odpovědi.
----------------------------------------------------
 • Pokud máte košili a jen malý tahák můžete si ho schovat do kapsy, tak aby jste na text viděli.
----------------------------------------------------
 • Na písemku si vemete dvojlist a tahák si napíšete na druhý list, první list popíšete a pak už jen odtrhnete list s tahákem. Když se učitel zeptá co děláte tak si trháte čistý papír na další písemku
----------------------------------------
 • Taháku který si dáte na židli mezi nohy asi není co dodat. Snad jen to že na vás nesmí být poznat kam koukáte. Takže hlava musí zůstat stále alespoň opticky nad lavicí a oči smidraj na tahák. Nezkažte si oči.

Motta o_o

21. srpna 2010 v 18:29 Citáty

 • Víme, že víte, že víme.
 • I přes snahu učitelů jsme zůstali normální.
 • Nejlepší učitel je praxe.
 • Rozprostřel jsem své sny pod vaše nohy, našlapujte měkce, neb šlapete po mých snech...
 • Prázdné sudy nepotopíš...!
 • Přišel jsem, viděl jsem, nechápu, odcházím...
 • Pusťte nás, jen procházíme..
 • Něco mi pověz a já možná zapomenu co....něco mi ukaž a já si to možná nebudu pamatovat....obejmi mě a já na to nikdy nezapomenu...
 • Neuč se, život Tě naučí...
 • Nevěříme na zázraky, spoléháme na ně.
 • Čas odhalí pravdu.
 • Kdo miluje, často pochybuje o tom, čemu nejvíce věří...
 • Láska je tak krátká a zapomínání tak dlouhé.
 • Počestná dívka nikdy neběhá za chlapcem. Viděl snad někdo aby past honila myš?
 • Střízlivý nás nedostanou!
 • Je mnohem lehčí složit hromadu uhlí, než vyznat lásku.
 • Láska je tehdy láskou, neočekáváme-li od druhého žádnou lásku.
 • Není milován ten, kdo nemiluje navždy.
 • Láska bez hádek je jako páv bez per.
 • Ve výře vlepší zítřek zapomínáme na dnešek.
 • Slabí je ten, kdo ztratil v sebe víru a malý je ten, kdo má jen málý cíl.
 • Bůh nemůže být všude proto stvořil matky.
 • Raději se vrátit, než jít špatnou cestou.
 • I dobrému kocourovi uteče myš.
 • Člověk hloupí neustoupí.
 • Opilí se z toho vyspí, hlupák ne.
 • Hlupáci dělají stále stejné hlouposti, tišikovnější stále nové.
 • Není hanba upadnou, ale příliž dlouho ležet.
 • Když klepneš džbánem o hlavu a uslyšíš dutý zvuk, nenusí to ještě zanamenat, žeje prázdný džbán.
 • Hněv pomine, nenávist v srdci zůstane.
 • Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.
 • Kdo přemůže svůj hněv, ten přemůže i své nepřátele.
 • Kdo na nic nezamíří, nic netrefí.
 • Co máš nejradši, poznáš tehdy,až o to přijdeš.
 • Zlé slovo poraní víc, než ostrý meč.
 • Když se budeš strefovoatdo každého štěkajícího psa, do cíle nedojdeš.
 • Když je dům postavený na zedníka si nikdo nevzpomene.
 • Nezlob se, že růže má trnitý keř, ale raduj se, že trnitý keř má řůže.
 • Miluješ-li mně, tak musíš milovat i mé vrány na střeše.
 • Když si nepřiznáš chybu, uděláš další.
 • Každá mince a každý člověk májí dvě strany.
 • Oči, které plakali, vidí lépe.
 • Láska je jako vítr, nevidíš ji, ale stále ji cítíš.
 • Někdo řekl, že lež lásku zabíjí.A co upřímnost?
 • Přátelství je nekonečný pocit, silnější než břečťan a cenější než nejkrásnější růže.
 • Užívej si dne - už se nevrátí.
 • I cesta může být cíl!
 • Každý konec je novým začátkem..
 • Největší sílu skrýváš ve svém srdci.
 • Co je důležité je očím neviditelné.
 • Jediná věc, která nezůstane skryta je láska.
 • Je to pocit viny člověka, který zůstal naživu.
 • Krásné věci přicházejí samy od sebe¨. Příliž úsilí může ledacos zkazit.
 • Je mnohem snažší odpustit tomu, kdo se mílil, než tomu,kdo měl pravdu.
 • Velká bolest je jako oheň, který spálí vše ztouchnivělé a shnilé a z plamenů vyjde jen to nejčistší jádro lidského srdce.
 • Když se papírek zmačká, už nikdy nebude jako dřív.
 • Láska a přátelství jsou jako ozvěna. Dají tolik tolik obdrží.
 • Když víte, že nic nejste, začínáte milovat
 • Proč člověk nemůže milovat toho, koho by milot měl, proč miluje vždycky toho, koho milovat nesmí.
 • Snad musí člověk dřív pocítit lásku, aby rozuměl dobře přátelství.
 • Myslet lze jen rozumem, ale chápat lze jen srdcem.
 • Ženské srdce je právě tenkrát choré, když nemá koho milovat.
 • Srdce dobudeš, jen když hlavu obětuješ.
 • Srdce vždy kráčí po cestě, z niž nás rozum zrazuje.
 • Dřív se mladí červenaly, když se styděly, teď se mladí stydí, když se červenají.
 • Nikdy není tak obtížné mluvit, jako tehdy, když se stydíme za své mlčení.
 • Krásu lidských očí nesmíme hledat v jejich barvě, ale v tom, čí jsou.
 • Žena vidí hluboko, muž vidí daleko. Mužovím srdcem je svět, svět ženy je srdce.
 • Rozprostřel jsem svoje sny pod tvé nohy. Našlapuj opatrně, šlapeš mi po snech.
 • Kdo je přítel miluje, ale kdo miluje, nesmí být přítelem. Jakmile se láska změní v přátelství vyprchá a zmizí.
 • Láska je zlatým schodištěm, po němž srdce stoupá do nebe.
 • Láska je jako voda. Všude je jí dostatek, ale v dlani ji neudržíš.
 • Slibi jsou univerzálním druhem potravy. Nakrmit snimi můžeme kdekoho.
 • Nejskutečnější, nejživelnější lásky jsou vždy ty nejneočekávanější.
 • Lidskou lásku na trhu nekoupíš.
 • Rozumný člověk nemiluje proto, že je to proněj výhodné, ale prot, že v lásce nachází štěstí.
 • Láska je slepá, ale vášni je to všechno v podstatě taky všechno fuk.
 • Účinná láska k bližnímu, to není kotrmelec se slečnou na kanapi, ale tomu, kdo zrovna potřebuje, hned pomoct.
 • Láska je jako karavanní tábor, nenajdeš tam nic, co jsi se sebou nepřinesl.
 • Matematicky vzato je polibek to, co dostaneme, když dotek rtů dělíme dvěma.
 • Geometricky vzato je láska pohyb vertikálním směrem v horizontální poloze.
 • Každou dívku potěší, když se jí kluk začne dvořit. Otrávit ji může jedině tehdy, když neumí včas přestat.
 • Přátelé jsou lidé, kterým nevadí, zavoláte-li je třeba ve čtyři hodiny ráno.
 • Je lehké najít si milenku a udržet si přítele. Těžší však je najít si přítele a udržet si milenku.
 • Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Opak je pravdou: láska znamená milovat.
 • Malá láska, když není opětována, se změní v přátelství; velká v nenávist.
 • Je zajímavé, že z generace na generaci jsou děti stále horší a rodiče stále lepší, navíc ze stále horších dětí vyrůstají stále lepší rodičové.
 • Je zajímavé, že z generace na generaci jsou děti stále horší a rodiče stále lepší, navíc ze stále horších dětí vyrůstají stále lepší rodičové.
 • Prach jsi a v prach se obrátíš!
 • Láska je pěkná, ale lidi jsou svině!
 • Slza za slzou padá do díry v mém srdci.
 • Well, it can´t snow all the time. (Věčně sněžit nebude...)
 • Repetitio est mater studiorum - opakování je matka moudrosti
 • Pracuj tak, aby smrt pro tebe byla vysvobozením.
 • Sportem k trvalé invaliditě.
 • Práce není penis, postojí i dva dny.
 • Jen blázen dělá stejnou chybu dvakrát.
 • Svět má patřit bláznům.
 • Blbec je idiot, který neudělal kariéru.
 • Lepší moudrý blázen, než bláznivý mudrc.
 • Tak dlouho se člověk naklání z okna, až z něho vypadne.
 • Jenom bláznovi se zdá život majetkem. Rozumnému je lhostejno, zda život nebo smrt.
 • Ředitel blázince musí umět přesvědčit pacienty, že blázinec je tam venku
 • Hloupý není ten, kdo se dopustí hlouposti, ale ten, kdo svou hloupost neumí zakrýt.
 • Bohatství je jako mořská voda. Čím více se pije, tím je větší žízeň.
 • Nejvíce se těší z bohatství ten, kdo po něm nejméně touží.
 • Krása není znakem dobroty, leda ve stáří.
 • Zima je roční doba, ve které se snažíme udržet v bytě takové teplo, jaké tam bylo v létě, kdy jsme nadávali na nesnesitelná vedra.
 • Svůj osud můžete ovlivnit jedině tím, že strávíte každičký den ve společnosti lidí, které milujete.Že si jich budete vážit. To je to jediné, co můžete mít v životě pod kontrolou.
 • Je velký rozdíl mezi první láskou a okamžikem, kdy na lásce poprvé záleží.
 • Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.
 • Sláva je jed, který dostáváš po malých dávkách.
 • Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti...
 • V celém životě se varuj posuzovat lidi podle vzhledu.
 • Vánoce nejsou nějaké datum v kalendáři, jedná se o stav mysli.
 • Život je čekání na to, kdy se naše sny změní ve skutečnost.
 • Láska na první pohled? To těžko. Na první pohled to může nanejvýš zajiskřit, ale do lásky to má daleko.
 • Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se mají rádi.
 • Idiot s revolverem v ruce je něčím víc než obyčejným idiotem.
 • Není nic horšího, než předstíraná dobrota, která odpuzuje víc, než otevřená zloba.
 • Život je krásný, ovšem záleží na tom, skrz jakou skleničku se na něj díváte.
 • Polibek je krásný vynález přírody, jak zastavit řeč, když už jsou slova zbytečná.
 • Nenávidíme mnoho lidí jen proto, že jsme příliš pohodlní hledat možnost, jak je milovat.
 • Muž je tvor, který první polibek uloupí, druhý vyžebrá, třetí vymáhá, čtvrtý dostane, pátý si dá líbit a všechny ostatní snáší.
 • Jakmile se mí rodiče dozvěděli, že jsem byl unesen, neprodleně začali jednat - pronajali můj pokoj.
 • Krása je už po třech dnech stejně nudná jako ctnost.
 • Dívka se musí vdávat z lásky, a to tak dlouho, dokud tu lásku nenajde.
 • Nikdy nemiluj nikoho, nikdy nebudeš nešťastná!
 • Sranda... smích... legrace...? PŘEJDE
 • Chytrým patří svět, blbým lopata...
 • Nemiř na srdce, ale na hlavu.
 • Nebojuji pro čest, ale abych vyhrál.
 • Jsou lidé, kteří vstoupí do našich životů a rychle zase zmizí. Někteří však chvíli zůstanou a zanechají v našich srdcích nesmazatelné stopy a my už nikdy, nikdy nebudeme stejní.
 • Jen v neštěstí se pozná pravé přátelství.
 • Nebýt milován, to je smůla. Ale nemilovat, to je neštěstí.
 • Člověk který se bojí smrti,nikdy pořadně nežil !
 • Život je nejistý, smrt je zcela jistá.
 • Kamarád je někdo, komu se můžete svěřit se svými problémy. Přítel je někdo, komu se můžete svěřit se všemi svými problémy. Smrt je něco, co vaše problémy vyřeší.
 • Život je jako hra. Nezáleží na tom, jak je dlouhá, ale na tom, jak se hraje.
 • Všechno nádherné končí špatně, všechno špatné končí ještě hůř a všechno hrozné přichází ve vlnách...
 • Láska je subjektivní, neboť to, co milujeme, nejsou skutečné bytosti,nýbrž bytosti, které jsme si sami vytvořili...
 • Láska způsobuje bolest, ale také bolest léčí. Láska prostě bolest je.
 • Bolest druhých, nám pomáhá nést naši vlastní
 • Neplač,protože to skončilo,buď rád že se to stalo.
 • Ptá se láska přátelství,"přátelství proč jsi,tu když jsem tu i já"???A přátelsví odpoví"jsem tu abych utíralo slzy,které ty způsobíš".
 • I přes miliony rozporů je sourozenecká dvojka nadevše!
 • I malé radosti ti dopomohou k velkému štěstí.
 • Nepotlačuji na tomto místě vzdechu. Někdy mě navštěvuje pocit černější než nejčernější melancholie - opovržení lidmi.
 • Každé zbytečné slovo je zbytečné.
 • Lavička je tvrdá, ale nebe je nebesky modré.
 • Pro lepší mozku chod, více spánku přijde vhod. (Odpověď na pozdní příchody)
 • Předpoklad je matkou průseru...
 • Kde blb, tam nebezpečno!
 • Proti blbcům není ochrany - jsou příliš vynalézaví.

FL Studio

12. srpna 2010 v 16:44 Vychytávky
FL Studio je v dnešní době asi nejméně náročný sekvencer (DAW), co se do složitosti a nároků na PC týče. Díky jeho intuitivnímu rozhraní má uživatel všechny funkce přímo po ruce a a za několik hodin zkoušení se i začátečník velice dobře s prací v FL Studiu seznámí.

Koukněme se tedy, kde to vše začalo.....

FL Studio poprvé vytvořila firma Image-Line Studios, pocházející z Belgie, pod názvem FruityLoops. V této době se jednalo spíše o loopový sekvencer na bicí, případně na jiné zvuky.
Do dnešního dne se FruityLoops přejmenovalo na FL Studio a dostalo plnohodnotnou podobu DAW. V současné době k 5. září je k dispozici plná verzeFL Studio 6 a pracuje se na verzi 6.1.

Mezi nesporné výhody FL Studia patří jeho interface a cena
.
Uživatel má ihned k dispozici hlavní nástroje jako samplery, samply, sekvencer, pianoroll, playlist a mixér. Díky nesložitosti a nenáročnosti programu na PC je dnes hojně používán ke skládání elektronické muziky nejen úplnými začátečníky, ale na své si přijdou i pokročilí muzikanti.

Zde bohužel přichází nahnilé jádro na povrch čistě pěstovaného ovoce.
FL Studio si za dobu svého růstu dokázalo vypěstovat typický audio engine, oproti ostatním hudebním programům pokulhávající. Pokud člověk chce produkovat muziku na úrovni je nasnadě dokoupit různé kontrolery a samplery nebo investovat do jiného DAW.
Hudebníkovo ucho pohybující se mezi tvorbou elektronické muziky bezpečně pozná zvuk amatérského projektu vytvořeného pod záštitou FL Studia. Ano, FL Studio obsahuje plno efektů a pomůcek, jak zvuk zkrášlit, ale bez dobrých samplů, kontrolerů nebo zkušeností se člověk od charakteristického zvuku
 FL Studia neodkloní.


Podívejme se tedy, co nám v dnešní době FL Studio ve verzi 6 nabízí. Nutno připomenout, že obsah FL Studia si může podle ceny nastavit každý uživatel sám přímo v e-shopu FL Studia.

Základní prvky FL Studia:

1. Step sekvencer
2. Pianoroll
3. Playlist
4. Mixer
5. Editace wavů
6. Generátory
7. Efekty
 plug-iny


1. Step Sekvencer

Ve step sekvenceru se rozhoduješ, jaký zvuk bude produkovat jednotlivý kanál.
Vše se edituje rychle a jednoduše klikem na příslušné místo a spouští dalším klikem na play.2. Piano Roll ti pomůže při tvoření složitějších melodií.


Tady můžeš pomocí
 myši nastavovat délku, výšku, resonanci a ostatní charakteristiky tónů.
3. Playlist:
Zde můžeš pohodlně nastavit, které paterny se ti budou opakovat a jak na sebe budou navazovat.
4. Mixer:

Fl Studio mixer obsahuje:

64 Stop
4 Send tracky
Individuální VU metry & slidery
Full FX re-routing
ASIO in recording

Každá stopa obsahuje:

8 FX kanálů
3-band parametric ekvalizéry
stereo separator
VU meter s vrcholama
Volume, pan & stereo separaci5. Editace Wavu

FL Studio (Producer Edition) má zabudovaný Wave Editor


Wave editor ti umožňuje nastavovat fade, normalize, reverse. invert, trim nebo si můžeš jen lehce nastavit loop pointy.


6. Generátory obsažené v základu FL Studia:

3x OSC - pomocný oscilátor a odčítací synthetizér pro sampler
BeepMap - produkje zvuk pmocí obrazu
BooBass - jednokanálový realistický basový generátor
Dashboard - vytvoří softwarové rozhraní k externímu MIDI harwaru
Envelope Controller - automatizace k parametrům v FL Studiu
FL Slayer - simulace reálné elektrické kytary vytvořená od reFX
FL Keys - realistická simulace piána s ohledem na využití paměti a CPU
FPC - FL Pad Controller, simulace podobného realného Akai MPC & MPD16
Keyboard controller - kontroler automatizace, neprodukuje zvuk
Fruit Kick
 - jednoduchý kickdrum synthetizér
Fruity Granulizer - generátor upravující technologii slučování zrnitosti
Fruity Slicer - úderová detekce algorytmů k rozstříhání wavu na části
WaveTraveller - simulace scratchování
MIDI Out - plug-in pro kontrolu MIDI
 zařízení


7 . Efekty obsažené v FL Studiu:

EQUO (FL6) - pokročilý grafický ekvalizér
Delay Bank (FL6) - delay filtr / plug-in
Reeverb2 (FL6) - simuluje akustická prostředí
Fruity Squeeze (FL6) - zkreslovací a filtrovací plug-in
Multiband Compresor (FL6) - tří skupinový stereo procesor
Fruity Flangus - obohacuje stereo panorama mixu
Fruity 7 Band EQ - pokročilý ekvalizér optimalizovaný pro náročnost na CPU
Fruity Balance - plug-in pro vyvážení stereo balance
Fruity Bass Boost - efekt pro zvýraznění bas
Fruity Blood Overdrive - zkreslovací efekt
Fruity Center - odstraňuje DC Offset (stejnosměrnous složku) v realném čase
Fruity Chorus - efekt pro lazení zvuku
Fruity Compressor - kompresor, nejčastěji užíván např. pro zlepšení zvuku kopáků
Fruity Delay - delay efekt
2Fruity Fast Dist - distortion s optimalizací náročnosti na CPU
Fruity Fast LP - filtr pro upravování propustnosti spodní frekvence
Fruity Filter - filtr optimalizovaný pro automatizaci
Fruity Flanger - flanger
Fruity Free Filter - filtr pro úpravu zvuku
Fruity Mute - plug-in pro nastavení automatizace při ztišování kanálů
Fruity PanOMatic - plug-in pro určováni panu a hlasitosti
Fruity Parametric EQ - parametrický ekvalizér
Fruity Phase Inverter - efekt prohazující fáze mezi levým a pravým kanálem
Fruity Phaser - efekt podobný Flangeru
Fruity Reeverb - simulace akustických prostor
Fruity Soft Clipper - omezovací filtr pro zlepšení zvuku, kamarádský ke CPU
Fruity Stereo Enhancer - k obohacení stereo zvuku
Fruity Vocoder - rozmanitý real-time vokodér
Fruity Waveshaper - efekt zkreslující wav


8. Ostatní plug-iny

Fruity Scratcher - simulace gramofonu
Fruity Big Clock - zvětšenina in-built hodin
Fruity dB Meter - zvětšenina db metru
Fruity Spectroman - spektrální analyzátor
Fruity NoteBook - zápisníkI přes nemalý výčet různých plug-inů a efektů je v FL Studiu stále možnostpřipojení
 tvých vlastních externích VST nebo DXi efektů.
Další hezká možnost je, že se FL Studio dá použít přes VST, DXi nebo ReWire do dalších sekvencerů jako je např. Cubase, Logic nebo Sonar.

Pomalu se dobíráme k závěru a jen bych rád poznamenal, že FL Studio je parádní nástroj pro začátek.
Vcelku rychle pochopíš, jak se tvoří elektronická muzika a určitě se ti podaří dostat z FL Studia i zajímavé skladby, ale jak jsem se již zmínil na začátku, ovocné smyčky nám trochu zahnívají na audio enginu a proto bych pak volil přejít na ACiD, Cubase případně ostatní alternativy. Na druhou stranu se dá říct, že za málo peněz získáš hodně muziky a nemusíš oplývat ani úplně nejmodernějšim počítadlem.

Pro FL Studio obecně platí, že čím nadupanější PC tím lépe. Mě se např. povedla rozběhat čtyřková řada na AMD Duron 600 Mhz bez sebemenších problémů, ale věz, že při trochu složitějším projektu se ti bude zvuk zatrhávat.


Pro návody, jak tvořit v FL Studio se podívej do naší sekce