Květen 2011

25 zajímavostí o Facebooku

18. května 2011 v 19:24 Na tvůj FB
Na Facebooku je snad každý a pokud ne, ten jako kdyby ani nebyl. Přesně to říkají milióny Čechů, kteří si přes něj vyměňují kromě zpráv i fotky a videa.

2. Přesun Facebooku na první pozici ukazuje, jak rychle se zvyšuje popularita stránek. Během šesti let se stal Facebook největší internetovou sociální sítí na světě s přibližně půl miliardou uživatelů po celém světě.

3. Udává se, že loni slovo "Facebook" zadala do nejrůznějších internetových vyhledávačů nejméně dvě procenta všech lidí připojených ke světové síti.

4. Lidé stráví na Facebooku v průměru 12 hodin za měsíc. Najdou se ale i takoví, kteří v jeho osidlech zůstávají mnoho hodin denně.

5. Průměrný uživatel Facebooku je přihlášený do 13 skupin.

6. Téměř třetina uživatelů Facebooku neuvádí na stránkách svůj stav (svobodný, vdaný, atd.).

7. Až čtvrtina zaměstnavatelů odmítla dát práci lidem, jejichž facebookové profily si předtím prohlédla.

8. Partnery si na Facebooku vyhledalo 63 procent žen a 42 procent mužů.

9. Průměrný uživatel Facebooku si za měsíc najde na síti osm nových známých.

10. Více než desetina uživatelů Facebooku tvrdí, že je sledování příspěvků této sociální sítě znervózňuje.

11. Na Facebooku se hovoří 76 různými jazyky.

12. Nejstarší uživatelkou Facebooku je údajně 104letá Lilian Love z Walesu, která tak udržuje kontakt se svými potomky.

13. Uživatel Facebooku má v průměru 130 známých.

14. Každou minutu lidé na Facebooku označí 66 168 fotografií.

15. Každých dvacet minut lidé napíší na Facebooku dva miliony zpráv.

16. Až 35 miliónů lidí denně udělá změnu ve svém Facebookovém profilu.

17. Loni byla na Facebooku nejpopulárnější stránka Texas HoldEm Poker. Měsíčně měla 38 milionů návštěvníků. Druhé místo patřilo stránce Michaela Jacksona a třetí hře Mafia Wars.

18. 200 milionů lidí čte Facebook přes mobilní telefony.

19. Ženy jsou na Facebooku mnohem aktivnější než muži. Fotky označují dvakrát častěji.

20. Ženy na Facebook častěji dávají fotografie, na kterých jsou jejich kamarádky a známé. Na této komunitní síti proto převažují fotky žen.

21. Starší lidé dávají na Facebook více fotografií než mladí, ale málo je komentují.

22. Za poslední tři měsíce loňského roku bylo na Facebook nahráno 6 miliard fotek. Za rok by ve stejném období mělo být na Facebooku o dalších 10 miliard snímků více.

23. Na Facebooku jsou už dva miliony Čechů, za půl roku se přidal milion.

24. Na komunitní síti Facebook se počátkem roku začaly šířit tzv. nigerijské dopisy, které z uživatelů lákají peníze za neexistující služby.

25. Momentálně se Facebookem houfně šíří zprávy, ve které vlastník napadeného účtu tvrdí, že po kliknutí na daný odkaz získal zcela zdarma iPad. Je to však podvod.

Eminem je nejpopulárnější star na Facebooku

18. května 2011 v 19:23 Na tvůj FB

Eminem je nejpopulárnější celebritou na Facebooku

Jeho stránka má 30 milionů fanoušků!
Rapper Eminem už je populárnější než popový král Michael Jackson. Tedy alespoň měřeno v rámci sociální sítě Facebook. Jeho stránka má totiž třicet milionů fanoušků, kteří klikli na "Líbí se mi" a připojili si tak rapperovu prezentaci mezi oblíbené stránky. Jacksonovu stránku má totiž ve srovnání s tím takto označeno jen 29,8 milionu uživatelů Facebooku.

Eminem přitom popové ikony drtí od počátku roku. Lady GaGa porazil na Facebooku už v únoru. Jenže ta před ním zase výrazně vede na Twitteru. Tam má 8,7 milionu fanoušků, zatímco Marshall Mathers, jak zní rapperovo občanské jméno, pouhých 3,4 milionu obdivovatelů.
Kdysi drsný rapper nenávidějící svou matku a homosexuály je dnes krotkým beránkem, který podporuje svatby osob stejného pohlaví. "Myslím, že pokud se dva lidé opravdu milují, tak co je ksakru za problém? Myslím, že každý by měl mít možnost být rovnoprávně nešťastný (v manželství), když chce," prohlásil Eminem před půl rokem.

Facebook chat do mobilu

18. května 2011 v 19:22 Na tvůj FB
Všechny tvoje MSN, yahoo, AIM(mám já), ICQ, Google Talk a Facebook kamarády v jednom!
Nejlepší zážitek povídání pro Android
Získejte rychlý a stabilní chat zkušenosti s eBuddy pro Android!online Zůstaň , když potřebujete dělat něco jiného, nebo když se dostanete telefonát během chatu. eBuddy pro Android bude běžet na pozadí a upozorní vás na nové zprávy v stavovém řádku Android.
Můžete také povolit zvuky nebo vibrace , aby vás upozornil, když obdržíte nové zprávy.
Pokud vaše připojení k internetu je ztracena, bude eBuddyznovu automaticky .
Nyní se už nikdy ujít další zprávy od svých přátel!
Chat se všemi svými přáteli, všude.Myslíte si, používat Gtalk pro chatování a také mají kamarády na MSN a Facebooku?
Nebo máte Gtalk účet pro přátele a jiný Gtalk účet pro práci?
eBuddy umožňuje kombinovat všechny IM a sociální sítě účty! S eBuddy pro Android jste jeden kamarád seznam se všemi svými přáteli z více účtů. Přihlaste se všemi účty najednou, nebo zvolit, které IM účtu, který chcete automaticky přihlašovat.
Snadné chatování s více přáteli Popovídat si s několika přáteli najednou?
S eBuddy pro Android, můžete snadno přepínat mezi chatové konverzace .
Stačí jít na záložku Chat pro přehled o všech otevřených chatů. Také jsme to pro vás snadné správě svého seznamu přátel .Můžete přidat nové kamarády a organizovat své přátele do skupin či setřídit podle účtu IM.
Nastavte si status a osobní poselství dát svým přátelům vědět, kde jste a co děláte.
Také se nebojte vyjádřit se ve svém chatu.
Používatemotikony nebo bzučáky pro přizpůsobení chat přesně tak, jak chcete.

Jak vložit otázku do stavu na FB?

18. května 2011 v 19:21 Na tvůj FB
Chcete-li získat od svých přátel doporučení, radu nebo tip jednoduše se zeptáte otázkou, kterou vložíte do svého "stavu". Nyní přišli vývojáři Facebooku s novým nástrojem dotazování tzv. Ouestions (otázky), který mohou ke komunikaci využívat uživatelé i firemní stránky.
Díky Questions (Otázkám) máte možnost vkládat otázky (bez odkazu), které se zobrazí na vaší zdi. K položené otázce můžete přiřadit i možnosti odpovědí - Facebook však ihned zobrazí okno s Facebook Pages (Facebook stránky), které odpovídají uvedeným odpovědím. Otázku můžete také položit konkrétním přátelům pomocí "Ask Friends" (zeptat se přátel) z vašeho seznamu všech přátel, nikoli z vámi vytvořených seznamů.
Přátelé, kteří mají Ouestions (Otázky) aktivovány, mohou na vaši otázku odpovědět, nebo zvolit funkci "Follow" (sledovat) a o celém dění kolem vaší otázky budou průběžně informováni. Důležité je však zmínit, že tento nástroj není jakkoliv zabezpečen. Na otázku se vám tedy mohou dostat i odpovědi přátel vašich přátel a možná budete i obětí spamu různých Fan stránek.
Pokud chcete sledovat Questions (Otázky) vašich přátel najdete tuto možnost na "hlavní stránce" vašeho účtu v levém sloupci. Přehled Otázek nabízí i otázky a odpovědi vašich přátel i přehled Otázek, které jste použil vy.

Jak aktivovat Facebook Questions?

Pokud vám Facebook možnost aktivace nenabízí, přepněte si Facebook do angličtiny (účet, nastavení účtu, jazyk, english (UK)). Následně se na profilové stránce účtu Questions zobrazí. V české verzi nejsou prozatím Questions (Otázky) dostupné.

5 tipů,jak si udělat pořádek na FB profilu

18. května 2011 v 19:20 Na tvůj FB
Většina uživatelů má v rámci svého Facebook účtu kolem 100 přátel, avšak jsou jedinci, tzv. "oblíbenci", u kterých sahá tato cifra až k tisícům. Otázkou je, zda si takový jedinec dokáže své oblíbené stránky a přátelé na svém Facebook účtu vůbec zorganizovat.
Pokud patříte mezi tyto jedince, nebo pociťujete u svého účtu jistý zmatek, možná vám pomohou následující rychlé a jednoduché tipy, jak si mezi přáteli, ale i oblíbenými stránkami uklidit.

1. Vytvořte si "v davu svých přátel a stránek" seznam

Vytvořením seznamu přátel (např. rodina, škola, práce) má své jasné plusy, stejně tak i seznamy oblíbených stránek. Jak seznam vytvořit?
  • Klepněte v pravém horním rohu hlavní stránky na záložku "účet" a z nabízených možností vyberte "upravit možnosti přátel".
  • Zobrazí se záložka "přátelé" a klepněte na pole "+ vytvořit seznam" .
  • Zobrazí se okno "Vytvořit nový seznam" včetně všech vašich přátel a oblíbených stránek.
  • Zde si můžete vytvořit nejen seznam přátel, ale i těch oblíbených stránek, které vás nejvíce zajímají, a které nejvíce využíváte.
Rozdělení svých známých nebo stránek do seznamů urychlí přehled ve čtení všech příspěvků. Jednotlivé seznamy najdete v levé části na hlavní stránce vašeho účtu.

2. Filtrování novinek na hlavní stránce účtu

Facebook umožňuje filtrovat a jednoduše procházet aktualizace stavů, fotky, odkazy, stránky, i vytvořené jednotlivé seznamy dle toho, co vás právě zajímá. Filtr najdete na hlavní stránce vedle záložky "hlavní příspěvky". Dvojklikem ve výběru se aktualizuje k zobrazování to, co zvolíte.

3. Označte v příspěvku své přátelé

Rozhodnete-li se napsat příspěvek na zeď, který se týká vašeho známého (musí mít účet na FB) můžete ho snadno označit. V rámci zprávy napište tento symbol @ a bez mezery začněte psát jméno osoby, kterou chcete v příspěvku uvést. Facebook vám ihned nabídne přátele. Vyberte ho, dopište zprávu a odešlete. Příteli, který je v příspěvku označen, přijde standardní upozornění.

4. Skryjte stav aktualizací

Pokud se vám stane, že vás již některé aktualizace nebo zprávy na hlavní stránce nezajímají či snad otravují, můžete je odstranit nebo skrýt. Jak na to? U příspěvku, který chcete odstranit najdete na pravé straně tento symbol X. Klepněte na něj a rozbalí se roletka s možnostmi. Zvolte tu, která vám nejvíce vyhovuje. Definitivně se zbavíte některých skutečností.

5. Obávané odebrání přátel

I taková situace může nastat. Chcete-li přestat být z jakýchkoliv důvodů s někým kamarád, můžete ho z přátel odebrat. Běžte na jeho profil a ve spodní části na levé straně profilu najdete tyto možnosti viz obrázek. Vyberte "Odebrat z přátel" a je to. Jedno kliknutí a váš profil je oddělený od profilu osoby, se kterou již nechcete být přítel.:D :D kontejner!!!

15. května 2011 v 11:44 Vtipy

Pro zasmání>dobrý :D

15. května 2011 v 11:43 Vtipy
Volá blondýnka na zákaznickou linku, že jí nefunguje monitor. "A co máte na monitoru?" ptá se technik. "Květináč." "Ne, chtěl jsem říct, co je tam napsáno?" "Aha takhle.. no.. Sony!"
Blondýnka jde do obchoďáku a přeje si čepičku pro dvojčata. Prodavačka si neví rady, a tak zavolá vedoucí. Ta požádá blondýnu, aby na zboží ukázala, pak se klepne do čela: "Slečna si přeje podprsenku číslo sedm."
Stojí blondýna, zrzka a černovláska na mostě a hádají se co to dole teče za řeku, až se blondýna svleče a skočí dolů. Po chvíli se vydrápe celá potlučená zpátky. Zrzka a černovláska se ptají co se jí stalo a blondýna zdrceně odpoví: "Vy blbky, to byla dálnice D1" :D
Malá Mařenka budí ve tři ráno otce: "Tatínku, já chci vidět slonečky!" "Teď ne, Mařenko, víš, že teď se musí spinkat." "Ale já chci vidět slonečky!" "Už jsem ti minule říkal, že se to nesmí dělat." "Ale já moc, moc chci vidět slonečky! A když mi je neukážeš, řeknu mamince, že jsi na mě zlej!" "No tak dobře, ale je to naposled. Jasný?" Otec jde k telefonu, vytočí číslo a povídá: "Dobrý den, tady Major Dvořák, vyhlašte třetí rotě chemický poplach
Cikánka jde s děckem na ples a potká svou přítelkyni, která se jí ptá: "Kam jdeš s tím dítětem?" "Na ples," odpoví cikánka. Kamarádka se diví: "A není to divný jít s děckem na ples?" "Ne není, chci ho dát do tomboly."
Cigánka večer ulehne vedle manžela do postele a ptá se ho jestli se mu líbí. Manžel řekne že ano, ale vadí mu že smrdí. Další den jde cigánka do obchodu a ptá se prodavačky jakou vůni by jí doporučila. Prodavačka jí nabídne lesní vůni. Cigánka si koupí hned dvě balení. Večer se navoní, lehne si do postele vedle manžela a zeptá se: "Starý čuchni si, co cítíš?" Cigán zavětří a řekne: "Hovno v lese."

Lady Gaga - Judas(Jidáš)

8. května 2011 v 12:53 Videa

Ohohohoh
I'm in love with Judas

Ohohohoh
I'm in love with Judas

Judas! Judaas Judas! Judaas
Judas! Judaas Judas! GAGA

[Lady Gaga - Verse 1]

When he comes to me, I am ready
I'll wash his feet with my hair if he needs
Forgive him when his tongue lies through his brain
Even after three times, he betrays me

I'll bring him down, bring him down, down
A king with no crown, king with no crown

[Chorus]

I'm just a Holy Fool, oh baby he's so cruel
But I'm still in love with Judas, baby
I'm just a Holy Fool, oh baby he's so cruel
But I'm still in love with Judas, baby

Ohohohoh
I'm in love with Judas

Ohohohoh
I'm in love with Judas

Judas! Judaas Judas! Judaas
Judas! Judaas Judas! GAGA

[Lady Gaga - Verse 2]

I couldn't love a man so purely
Even darkness forgave his crooked way
I've learned our love is like a brick
Build a house or sink a dead body

I'll bring him down, bring him down, down
A king with no crown, king with no crown

[Chorus]

I'm just a Holy Fool, oh baby he's so cruel
But I'm still in love with Judas, baby
I'm just a Holy Fool, oh baby he's so cruel
But I'm still in love with Judas, baby

Ohohohoh
I'm in love with Judas

Ohohohoh
I'm in love with Judas

[Bridge]

In the most Biblical sense,
I am beyond repentance
Fame hooker, prostitute wench, vomits her mind
But in the cultural sense
I just speak in future tense
Judas kiss me if offenced,
Or wear an ear condom next time

I wanna love you,
But something's pulling me away from you
Jesus is my virtue,
Judas is the demon I cling to
I cling to

[Chorus]

I'm just a Holy Fool, oh baby he's so cruel
But I'm still in love with Judas, baby
I'm just a Holy Fool, oh baby he's so cruel
But I'm still in love with Judas, baby

Ohohohoh
I'm in love with Judas

Ohohohoh
I'm in love with Judas

Judas! Judaas Judas! Judaas
Judas! Judaas Judas! GAGA
Překlad....


Ohohohoh
Miluji Jidáše

Ohohohoh
Miluji Jidáše

Jidáš! Jidááš Jidáš! Jidááš
Jidáš! Jidááš Jidáš! GAGA

[Lady Gaga - 1. sloka]

Když ke mně přijde, jsem připravena
Umyji jeho nohy mými vlasy, jestli to bude potřebovat
Odpustím mu, když jeho jazyk lže skrze jeho mozek
Dokonce i když mě potřetí zradí

Sesadím ho, sesadím ho, sesadím
Krále bez koruny, krále bez koruny

[Refrén]

Jsem jen svatý blázen, oh baby on je tak krutý,
Ale já stále miluji Jidáše, baby.
Jsem jen svatý blázen, oh baby on je tak krutý,
Ale já stále miluji Jidáše, baby.

Ohohohoh
Miluji Jidáše

Ohohohoh
Miluji Jidáše

Jidáš! Jidááš Jidáš! Jidááš
Jidáš! Jidááš Jidáš! GAGA

[Lady Gaga - 2. sloka]

Tak čistě jsem muže milovat nemohla
Dokonce i temnota mu odpustila jeho křivý způsob.
Naučila jsem se, že naše láska je jako cihla
Může postavit dům nebo potopit mrtvé tělo.

Sesadím ho, sesadím ho, sesadím
Krále bez koruny, krále bez koruny.

[Refrén]

Jsem jen svatý blázen, oh baby on je tak krutý,
Ale já stále miluji Jidáše, baby.
Jsem jen svatý blázen, oh baby on je tak krutý,
Ale já stále miluji Jidáše, baby.

Ohohohoh
Miluji Jidáše

Ohohohoh
Miluji Jidáše

[Bridge]

V tom nejbibličtějším smyslu,
jsem to učinila jako pokání.
Slavná děvka, děvče prostitutka, zvrací na její mysl,
Ale v kulturním smyslu
Mluvím jen v budoucím čase.
Jidáš mě líbá, jestli jste uraženi,
Nasaďte si příště na uši kondom.

Chci tě milovat,
Ale něco mě od tebe táhne pryč.
Ježíš je moje ctnost,
Jidáš je démon, na kterém lpím
Na kterém lpím.

Jsem jen svatý blázen, oh baby on je tak krutý,
Ale já stále miluji Jidáše, baby.
Jsem jen svatý blázen, oh baby on je tak krutý,
Ale já stále miluji Jidáše, baby.

Ohohohoh
Miluji Jidáše

Ohohohoh
Miluji Jidáše

Jidáš! Jidááš Jidáš! Jidááš
Jidáš! Jidááš Jidáš! GAGA

jak se lépe vyspat?

5. května 2011 v 21:12 Rady a tipy

Chtěli byste lépe spát

Vypněte stres - vntřní problémy jako obavy , nervozita , extrémní radost nebo zklamání jsou všechny příčinou nespavosti. Jestli se cítíte pod tlakem , měli by jste najít příčinu. Být optimistický , dobrosrdečný , usměvavý , odpouštějící , vidět jen tu lepší stránku věci , to všechno jsou kvality přinášející lepší spánek.
Nepodřimujte - zvláště dlouhé vyspávání po obědě , vyjímkou mohou být lidé nad 60 let , ti mohou déle odpočívat i přes den
Pravidelný čas vstávání a usínání - když budete chodit spát v určitou hodinu , vaše tělo si na to zvykne a bude se vám lépe usínat
Večerní cvičení - některé cvičení člověka unaví, ale pozor namáhavé cvičení může spánek narušit. Vše závisí na věku a zdraví člověka
Dávejte pozor na to, co jíte - na večeři , říká se , že nejlepším utišujícím prostředkem je lahodné jídlo. Je třeba si uvědomit , že večeře by jen měla zahnat hlad. Nepřejídejte se a hlavně se vyhněte těžko stravitelným pokrmům. Zároveň se an noc vyhněte nápojům jako čaj , káva. Někdo nedoporučuje ani kyselé nápoje , džusy , víno apod. Nepijte mnoho , tělo vás v noci nutí chodit na záchod.
Nekuřte - a už vůbec ne v místnosti , kde spíte. Dým z cigaret v místnosti zanechává zápacha nečistý vzduch. Příliš mnoho nikotinu udržuje člověka bdělým.
Nepijte alkohol - ve větším množství zabraňuje spánku
Dokončete důležité úkoly - než půjdete spát , muže se stát , že na ně budete stále myslet a nenechají vás v klidu
Nechoďte spát dříve - než se budete cítit unavení. Jestli se vám ještě nechce spát , zabavte se něčím . Třeba čtěte knihu, sledujte něco nenáročného v televizi , poslouchejte klidnou hudbu ,. Když budete jen tak ležet v posteli , usnete o hodně později.
Unavte se - lidé věří , že neustálé opakování určité činnosti , přivede člověka ke spánku. Čtěte tenkou , světlou knížku s malými písmenky .
Spěte v důvěrném prostředí - mějte při sobě svůj oblíbený polštář , plyšáka nebo pyžamo. To všechno vám dá pocit bezpečí . Naopak věci jako vrzání postele , odbíjení hodin , temný stín skříně na podlaze , blikající světla apod. mají negativní vliv na váš klidný spánek.
Ideální podmínky - tiché a vzdušné prostředí , zatemněno , teplota 18 stupňů Celsia , vlhkost okolo 50 procent
Udělejte si v mysli pořádek - nejlepší je metoda meditace , snažit se na nic nemyslet , soustředit se na svůj dech a uvolňovat se při tom. Jiní počítají po pořadí ovečky a někdo v mysli dokola opakuje jednu frázi.
Když se probudíte - uprostřed noci , tak se v žádném případě nedívejte na budík nebo hodinky. Tím si se programuje Váš vnitřní budík na tento čas. Začnete počítat zbylý čas do probuzení a to nedá zase klidně usnout.

význam dnů

5. května 2011 v 21:11 Vychytávky
PONDĚLÍ - tento den bys měla naslouchat svému vnitřnímu hlasu
ÚTERÝ - perfektní den na řešení konfliktů
STŘEDA - den komunikace
ČTVRTEK - vynikající den pro řešení problémů s penězi
PÁTEK - báječný den pro přátelství, lásku a vášeň
SOBOTA - dobrý den na odvrácení zlých sil
NEDĚLE - tento den symbolizuje rodinu a úspěch

Zaklínadlo na zlomené srdce

5. května 2011 v 21:07 Tajemno
To se hodí...:/// hlavně když je nejhůř...
Vezmi mouku, vodu, šalvěj, dobromysl (v obchodě se prodává pod názvem Oregano). Udělej z přísad rukama těsto. Když ho budeš zpracovávat, tak si představuj jak do něj vmačkáváš svou bolest, smutek, trápení apod. Nakonec z něj udělej kuličku a vytvaruj ho do tvaru srdce. Zvedni ho a řekni: "Tohle je to, co bylo" a roztrhni srdce v polovině, pak ho dej zpět dohromady a řekni: "Tohle je to, co je nyní." Potom těsto upeč do růžova. Až bude těsto upečené a vychladlé tak jdi k řece. V levé ruce drž to srdce, pravou zdvihni nad vodu a říkej zaklínadlo: "Zaklínám Tě oblohou, zaklínám tě zemí. Volám Tě Vodo na pomoc, Vodo ozvi se mi. Dej znovu klid duši mé, uzdrav srdce moje ztrápené. Klid a radost vrať mé duši zpět, Ať znovu usmívám se na tento Svět." Vhoď srdce do vody a řekni: " A tak se staň, děkuji Ti Vodo."


andělé

5. května 2011 v 21:06 Věděli jste to???
Anděl je ryzí duch stvořen Bohem. Teologie Starého Zákona zahrnuje víru v anděly - název se vztahuje k určitým spirituálním bytostem, nebo andělských rezidencí, v rukou Božích jako vyslanci jeho vůle.
Anglické slovo "angel" pochází z řeckého "angelos", což znamená posel. Když takový posel dělá nadpřirozené věci, není pochyb, že je to andělská bytost - boží poslové, pracující pro Něho a pro konečné blaho celého lidstva.
Křesťanská víra učí, že na rozdíl od našeho fyzického světa je zde také velký svět andělů. Andělé, tak jako lidské bytosti, vlastní rozum, svobodnou vůli a pocity podobné našim, jsou to bytosti bez hmotného těla, láskyplné s možností vyvíjet se k dokonalejšímu stupni. Pomáhají nám, i když na ně nemyslíme a provázejí nás po celý život. Je jistě zajímavé, že andělé k nám často hovoří nepřímo - slyšíme opakovaně nějakou píseň, vidíme nějakou číselnou řadu, která se opakuje. Může to být odpovědí na naše prosby, ovšem za předpokladu správného výkladu. Jejich intelekt je vyšší

Zrod andělů.

Podle Písma Svatého, andělé, lidské bytosti a celá příroda byli stvořeni Bohem. Ve slovech: "Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi", nacházíme první zmínku o tom, že Bůh stvořil duchovní svět. Tak, jako protipól Země, hmotného světa, tento duchovní svět byl nazván Nebem. Andělé už byli přítomni během stvoření hvězdné oblohy, což dokazují slova Stvořitele, věnovaná Jobovi: "Když jsem stvořil hvězdy, všichni mí andělé pěli na mě chválu" (Job 38:7).
Spasitel často hovořil o andělích, v Novém Zákonu je jich zmíněno mnoho. Bůh jim věnoval velkou moudrost, svobodu a sílu, jejich zjevení ve Starém Zákonu je znamením jim přidělené hlavní role.
Andělé jsou čistě spirituální bytosti, nemají hmotné tělo, spatřili tvář Boha a tudíž zažívají pocit dokonalého štěstí
Podle Bible pokračují v šíření božských přikázání a jejich mise mají někdy nesmírně důležitou úlohu - zvěstování. Aby uspěli, mohou někdy na sebe převzít tělesnou podobu. Tak jako my, andělé jsou objekty božské přízně a lásky. Avšak, zpravidla nevystupují jako tělesní tvorové a jejich projev božské lásky nevyžaduje čas, prostor, ba ani vyspělost a proto je můžeme požádat o radu kdykoliv, mohou se vyskytovat na mnoha místech najednou. Pravděpodobně většina významných přetrvávajících aktivit dobrých andělů je být zvěstovatelem božské vůle lidstvu a přivádět lidi k míru a pokoji.
Proč Bůh stvořil anděly?
Stvořitel je tak silný a dokonalý, že nemůže být přístupný osobně každé lidské bytosti. On sám je nesmrtelný, přebývající ve světle, což žádnému člověku není přístupno. Andělé netrpí nedostatky a proto mohou jednat jménem Boha a poté mu vylíčit, když komunikují s lidmi. Překlenou velkou mezeru mezi dokonalostí Boha v nebi a strádáním lidí na této planetě. Andělé byli stvořeni nesmrtelní (nikdy nezemřou). Jejich věčnost byla vyložena ústy Ježíše Krista, když řekl, že budou nést tíhu lidských břemen po věky věků. Jsou jednopohlavní a nikdy nežijí v páru. Jsou to děti Boha, děti vzkříšení.
http://www.fantasmagorium.net/hrichyseverusesnapea/casopis/storage/200711281854_Kieran.jpg

Archandělé.

Jen příležitostně jsou andělům dána jména. Například archanděl Michaelje znám všem věřícím. Archandělé jsou na vyšším stupni než andělé a dohlížejí na anděly strážné.
Bezpochyby, mezi nejvíce významné andělské stvoření patří archandělGabriel. Byl poslán dvakrát prorokovat Danielovi. Při druhé příležitosti byl Daniel v motlitbách a Gabriel, který se pohybuje tiše a rychle, se mě dotkl, začal hovořit skrze mě a sdělil datum zrodu Mesiáše, Ježíše Krista (Daniel 9:21-27). Velké očekávání bylo mezi židy v době, kdy se měl Ježíš Kristus narodit a znovu se objevil Gabriel, poprvé Zachariáši, kazateli v chrámu a poté Marii, která byla zasnoubená s Josefem. Anděl Zachariáši sdělil toto: "Jsem archanděl Gabriel, který stává v blízkosti Boha a byl jsem poslán, abych k tobě promluvil (Lukáš 1:19)."
Všimněme si, že andělé mohou pobývat v přítomnosti našeho Pána, zatímco lidé nemohou a všichni andělé jsou vysláni, aby konali to, co je přáním Boha. Jeho posláním zde bylo zvěstovat zázračný zrod Jana Křtitele.
O šest měsíců později se Gabriel zjevil Marii a zvěstoval ji, že byla počata skrze Ducha Svatého a porodí syna. S Bohem nic není nemožné. Josef obdržel stejné sdělení skrze anděla.
Archandělů je spousta, další například Rafael, Uriel, Sandalfon, Cadkiel, Metatron, Jophiel a mnoho dalších, nepojmenovaných, či námi ještě neobjevených. Kteréhokoliv z nich můžeme poprosit o radu, či pomoc.

Padlí andělé (Démoni).

Původně Bůh stvořil všechny anděly jako laskavé, nebeské bytosti. Nicméně, tak jako lidé byli obdařeni svobodnou vůlí, mohli si vybrat cestu boží, nebo jít proti ní a vybrat si mezi dobrem a zlem. Někteří andělé, vedeni Luciferem, nesprávně využívali darů svobody a bouřili se proti Stvořiteli. Tyto bytosti, kvůli své domýšlivosti, se odvrátili od božské lásky. Bůh je ale nezničil, ponechal jim pouze omezené možnosti a vyhnal je pryč. Po nějakém čase si založili své vlastní království - Peklo. Lucifer byl později přejmenován na Satana, což znamená protivník.
Stále zlomyslní, padlí andělé se pokouší člověka svést na cestu hříchů a zatracení. Kupodivu, samotní padlí andělé pociťují strach z království, které stvořili. Vskutku, když Spasitel léčil člověka, posedlého démony a snažil se je vrátit zpět do propasti pekelné, oni Ho prosili raději dovolit jim vstoupit do sviní (Lukáš 8:31).
Padlí andělé jsou vlastně démoni, posluhovači Satana, kteří jsou stále na svobodě. Samotný Satan je zván princem, vládcem všech démonů (Matěj 9:34, Marek 3:22, Lukáš 11:15). Démoni jsou také nazýváni přisluhovači, nebo poslové Satana a mají dobrou organizaci. Bible činí také rozdíly mezi démony posedlými a démony ovlivněnými.
Dle Písma Svatého, měli bychom si uvědomit, že náš život je neustálý boj o záchranu našich duší. Ať chce či nechce, každá lidská bytost, od ranného dětství, je vtažena do boje a musí volit mezi dobrem a zlem, mezi vůlí Boha a démonů. Boj mezi dobrem a zlem začal ještě před stvořením světa a bude trvat až do soudného dne. Ve skutečnosti, boj v nebi je ukončen s konečnou porážkou zla. Nyní bitva byla přesunuta na Zem, přesněji do našich myslí a srdcí. Jak můžeme pocítit, dobří andělé, obzvláště andělé strážní, nám neustále pomáhají v boji proti zlu.

Andělé strážní

"Anděl míru, věrný průvodce a strážce našich duší a těl, přednese naše požadavky Bohu," takto podobně se modlíme při bohoslužbě. Ortodoxní církev věří, že každý, již jako dítě, obdrží svého anděla strážného (ve skutečnosti mohou být dva, i více). Záleží jen na nás, jestli jim nasloucháme.
Požehnaný Augustin napsal: "Andělé, s velkým zájmem a nevyčerpatelnou horlivostí, pobývají s námi každou minutu a na každém místě." Pomáhají nám, tuší naše potřeby, poskytují nám spojení s Bohem a předávají mu naše nářky a prosby. Doprovázejíce nás celou naší cestou, mohou být v nás, nebo těsně u nás, pozorně nás sledují, jestli odoláváme se zbožností a poctou zlým počinům a jestli se snažíme najít království boží. Žalm nám říká o Bohu, že "On přikazuje svým andělům v úctě doprovázet nás po všech našich cestách."
Když osoba zemře, odnese anděl duši k Bohu. V duchovním světě si duše uvědomí, kdo je ona sama a kdo anděl strážný. Zde je krátká motlitba k anděli strážnému:

"Anděli Boha, můj svatý strážce, poskytni mi ochranu nebeskou, Boží. Pokorně tě prosím: dej mi schopnost naslouchat ti a ochraňuj mě od všeho zlého, dopomáhej mi k dobrým skutkům a veď mě cestou spásy. Amen."

kouzla 3

5. května 2011 v 21:05 Vychytávky
Vejce ve studeně vodě vařiti.
Umělec má připravenu krabici s dvojnásobným dnem: jedno jest děravé a pohyblivé, tak že lze je vyndati. Mezi obě dna nasype trochu nehašeného vápna. Potom ukaž vejce, jež vařiti hodláš, dej jedno vybrati a rozbiti na důkaz, že vejce jsou syrová: na to ukaž také, že nádoba jest prázdná, dej přinésti studenou vodu a ji zkoumati, nalij ji do nádoby, až naplní se asi do tří čtvrtin, vlož tam vejce a přikryj nádobu. Vápno počne se hasiti a rozkládati, způsobí tak var vody a za pět minut jsou vejce uvařena. Tento kousek lze vykonati též jiným zajímavějším způsobem a sice může umělec tvrditi, že kouzelná hůlka má moc přivésti vodu do varu a proto míchá vodu hůlkou, až se ona vaří, nebo může vypravovati divákům, že má dech tak horký, že způsobuje vaření vody, a dýchá pak na vodu, nebo fouká do ní rourkou, až se vaří.

Písmo na vejci.

Utluč na drobný prášek kalesky s kamencem (síran hlinito-draselnatý) a namíchej to do vinného octa. Tímto inkoustem napiš něco zevně na skořápku vejce a toto uvař na tvrdo ve slané vodě. Písmo z venku zmizí, avšak oloupáme-li vejce, shledáme písmo ono na ztvrdlém bílku.

Tancující vejce.

Do vajec čerstvých nadělej ostrým nožíčkem malých dírek a vprav do vajec trochu rtuti, načež dírky ony se řádně zase zalepí a to nejlépe kytem. - Dají-li se takto připravená vejce do hrnce s vodou a postaví k ohni a nechají vařiti, počnou, když voda přichází do varu, vzhůru vyskakovati. Nebo vlij do hrachu, jenž má v hrnci býti vařen, trochu rtuti. Když počne se hrách vařiti, skáče vysoko do výše, ba vyskakuje i z hrnce.Tímže způsobem také docílíme, že jablko skáče. Udělej do malého jablka dírku a naplň ji rtutí. Vlož jablko do horké trouby, načež počne vesele skákati.

Vejce v ruce upéci.

Vezmi vejce, udělej do něho dírku, vyndej trochu bílku a vlij do vejce silnou kořalku, načež obrať vejce tak v ruce, by dírka byla dole. Držíš-li takto chvíli vejce, upeče se, že lze je požiti.

Zelená kuřata.

Vejce, jež vložiti chceme pod slepici, natřeme lněným olejem a nechme pak uschnouti. Na to vložme je zase pod slepici, by je vyseděla. Kuřata, která se vylíhnou z těchto vajec, budou míti pěkné zelené peří.

Vejce do láhve vpraviti, aniž bylo na ně sáhnuto.

Na hrdlo láhve, jejíž otvor asi 20 milimetrů v průměru obnáší, polož čerstvé, na polo uvařené slepičí vejce. Aby však vejce hrdlem mohlo prolézti, oloupej je a dříve několik zapálených proužků papíru (fidibusů) do láhve vhoď. Tím vzduch v láhvi zřídne a vejce stále víc a více do láhve se ponořuje, až konečné i na dno spadne.

Ve vodě svítící vejce.

Vyfoukni vejce, naplň ho práškem čisté síry, salnytru(dusičnan draselný) a nehašeného vápna (od všeho stejné množství) a zalep otvor bílým voskem a papírem. Položíš-li vejce do vody, zapálí se vápno a vejce v temnu bude zářiti.

Může se okno vejcem rozbiti?

Není totiž nikomu možno i z menší vzdálenosti, třeba jen tří kroků, nevařeným vejcem okno rozbíti. Každý s tebou proto se rád vsadí, neboť myslí, že silným hodem musí okno rozbíti. - První sázka vyhrána. - Přijdou noví sázkaři, samí nevěřící Tomášové. Tímto způsobem rozbije se při takové příležitosti více kop vajec, aniž by kdo okna rozbil. Jedině ten může okno rozbiti, kdo ví, že má hoditi vejce na okno špicí. Taktéž jest hlavní podmínkou, aby okno v rámě dobře bylo zaděláno.

Červenou růži proměniti v zelenou.

Pokrop rozkvetlou růži silně salmiakovým(chlorid amonný) lihem - růže zbarví se krásně zeleně. Barva ta však časem zmizí. (Totéž lze učiniti i v dýmu silně čadící dýmky.)

Krotký sršán.

Chyť sršána, ale opatrně, bys žihadlem jeho nebyl bodnut, a zamaž mu oči pomoci štětce a černé barvy, zhotovené z kopalu(pryskyřice) a sazí, nebo lněného oleje. Pustíš-li pak sršána, pokusí se o létání, avšak bude lítati jen vzhůru a dolů. Potom chyť ho zase a zamaž mu touže barvou též tři oči na zadní části hlavy a pusť sršána, který bude tiše seděti a nepokusí se o létání. Potom vezmi sršána a omej pravou polovici (očí), načež sršán puštěný poletovati bude pouze ku pravé straně; potom omyj i levou polokouli a sršán bude poletovati též vlevo, ale ne přímo ku předu. Konečně omyj i zadní oči, načež sršán létati bude na všecky strany. Vlastností těchto lze použíti k zábavné produkci, při čemž divákům lze vypravovati, že sršán jest schválně ochočen a k cíli tomu vycvičen.

Zvadlá kytice, aby opět občerstvila.

Vlož kytici, do níž jsi byl dříve čerstvý řez udělal, do třetiny její délky do vaříci vody a nech ji tam, až voda vychladle. Uvadlá kytice bude ,jako čerstvá.

Čerstvé květiny v zimě.

Uřezej květiny před rozvitím, zalep řezy na lodyhách voskem zahradnickým a zabal květiny do papíru. Do krabice dej bílý písek asi do polovice, vlož naň květiny a posyp je pískem, až je krabice plná, potom ji uzavři a ulož na místě chladném. Chceš-li pak v zimě míti květiny ty rozkvetlé, sejmi vosk s řezu a vstrč květiny do vody, ve které jsou rozpuštěny sůl a ledek, a květiny rozvíjí se záhy.

Květ s ovocem v zimě.

Uřízni v prosinci, lednu nebo únoru za jasného, chladného dne v době polední silnou větev a nech ji dvě hodiny v tekoucí vodě, by mráz z kůry byl vytažen a puky změkčeny. Do nádoby s vodou vlož vápno nehašené a nech je tak dvě hodiny, pak je vyndej a přidej čerstvé vody. Aby voda nehnila, přidej do ní zelenou skalici. Do toho vstrč větev a květy vyrazí dříve nežli listy. Vynecháš-li vápno, objeví se listy před květy; přidáš-li více vápna, objeví se květy za 24 hodiny, potom ovoce a pak listy. Pokus tento lze provésti s větvemi se stromů broskvových, třešňových, mandlových a hruškových.

Utrhnuté květiny delší dobu čerstvé uchovati.

Postav květiny do nádoby přímo, nasyp kolem i pokryj je jemným pískem i dobře sušeným. Nyní je postav na slunce nebo výhradně do horka. Písek se zahřeje a vysuší pozvolna květiny, takže podrží svou postavu i barvu po delší dobu.

Rychlý růst salátu.

Vzbudí zajisté podivení, když umělec učiní, že vyroste salát ze semene v době krátké asi půl hodiny. Postaví totiž na stůl krabici se zemí, do které před očima divákův naseje semena salátového, načež malou konvicí to zaleje a nechá pokojně státi. Asi za půl hodiny spatří diváci, jak salátek vyráží a rychle roste, až dospěje ku značné výši. K tomu účelu musí umělec sémě salátové nebo petrželové, které chce zaseti, močiti 24 hodiny v dobrém a silném líhu, načež je zaseje do zahradnické země, ku které se přimíchá nehašeného vápna. Když tuto směs a vložené do ní sémě pokropí drobounkým deštíčkem, jenž vnikne do země, vyvine se v ní rozhašením vápna veliké teplo, jež způsobí zmíněný zjev.

Mrtvá žába oživne.

Na skleněnou desku položí se kulatá deska zinková a na tuto mrtvá žába tak, by z polovice ležela na ní a z polovice na stříbrném penízu. Tento nesmí se dotýkati zinkové desky. Chceš-li by se žába hýbala, vezmi kousek drátu, ohnutého tak, by konce jeho stejně dotýkaly se zinkové desky i penízu a polož jej na skleněnou desku.Jakmile nastane pomocí drátu spojení mezi deskami, počne žába sebou hýbati a škubati a pomalu postrkuje se i dále z místa.

Oživený pták.

Umělec nabije do pistole prach, avšak místo broků dá naň několik kuliček rtuti a střelí potom na ptáka, jenž padne. Jest pouze omráčen. Umělec jej zdvihne a dýchá naň, aby oživnul. Pták zotaví se v malé chvilce a hýbe se, načež umělec vyřkne průpovídku čarovnou, otevře ruku a pták oživen ulítne.

Do ovoce vpraviti předměty.

Jestliže vtiskneme prsten nebo minci do hrušky nebo do jablka, jež se tvoří, s hora, neublíží se ovoci a trhlina tím způsobená zaroste. Řekneme-li potom někomu, že vpravíme prsten do jablka, a dáme mu pak jablko i vyzveme ho, by je rozříznul, podiví se zajisté nemálo, když při rozříznutí jablka nalezne prsten, nevěda, jak si to má vysvětliti. Bude se domnívati, že prsten byl vpraven do jablka teprv po učiněném výroku stran té věci.

Šátek zapáliti, aniž by se poškodil.

Namoč šátek zprvu ve vodě, pak ho vyždímej - ale ne příliš - namoč ho v silné kořalce, podrž ho vidličkou nebo nůžkami ve výšce a zapal ho na nejdolejším konci. Šátek bude hořeti, ale neshoří, aniž zanechá nějakých stop od spálení.

Nespalitelné dřevo.

Vezmi 1 díl klihu a 1 kamence a rozřeď každé zvlášť v nádobě. Na to smíchej oboje a potři tím dřevo, které když nátěr uschne, bude nespalitelné.

Papír, který se sám zapálí.

Rozpusť měď v kyselině dusičné až do nasyceni; polož do toho roztoku kraje bílého pijavého papíru několikrát a nech jej vždy uschnouti. Pak přibliž se s ním k rozpáleným kamnům papír se sám zapálí.

Oheň z vody vykouzliti.

Postav před diváky nádobu s vodou a rci, že vyšlehne z ní oheň, vstrčíme-li do ní ruku. V této drž vejce takto upravené: Vyfoukni je a vprav do něho nehašené vápno se sírou a zalep otvor. Dávaje vejce do vody, bud opatrný, bys ruku vztáhnul rychle nazpět, sic by mohl snadno se popáliti, - což arci není příjemno. Tedy pozor!

Kouzla 2

5. května 2011 v 21:04 Vychytávky

Hru karet hoditi na zem, aby teprv na zemi se rozpadla.

To jen je možno, máme-li v zásobě hru karet tenouninkou hedvábnou nitkou neb vlasem svázanou, kterou rychle za hru obecenstvu ukázanou proměníme a která teprv dopadem na zem se rozhrne, když se bylo tenounké vlákénko přetrhlo.

Taženou kartu pouhým odvážením na ruce poznati.

K tomu je třeba hry karet, která na rubu je znamenána, ale nenápadně, třeba jako by byla již chatrná a poškozená. Z této hry karet dáme jednu vytáhnouti, pak rubem vzhůru ovšem na ruku si položit, při čemž si počínáme jako bychom ji vážili, zatím pozorně si rub prohlédneme a chybné místo neb skvrnu dobře zapamatujeme. Na to vyzveme toho, kdo kartu táhl, aby ji mezi ostatní karty vsunul a karty pak dobře zamíchal; pak aby položil hru na stůl. My ještě jednou neb dvakrát sejmeme a pak pozorně jednu kartu po druhé na ruce vážíme, hledajíce ovšem pilně zapamatovanou skvrnu neb znaménko, až je nalezneme. Někdy i na dobré neporušené hře dle rubu dají se jednotlivé karty určiti.

Je libo krále neb eso?.

Hra karet upraví se tak, že ořízneme esa na užší straně a krále na širší straně o nepatrnou částku, ale po obou stranách, takže jsou esa kratší a krále užší. Pak hru zamícháme a zvedáním na delší neb kratší straně zůstává ležet na stole král neb eso.

Taženou kartu kostkou nalézti.

Připravíme si hru (32) karet, v které jsou samá esa, nebo krále aj. jedné a téže barvy. Na to vezme umělec hru do rukou, jako by to byla skutečná hra 32 různých karet a dá někomu, aby si jednu kartu vytáhl, dobře na ni podíval a dobře si ji pamatoval a opět pak mezi ostatní karty vsunul. Pak karty v rukou důkladně promícháme, zvedneme (sejmeme), opět promícháme a na šest hromádek položíme. Na to vezmeme do ruky kostku, odříkáme svou kouzelnou formuli "Abrakadabra" a dáme divákovi kostku do ruky, aby hodil v kolikáté hromádce tažená jím karta se nalézá, pak aby hodil kostkou po druhé kolikátou kartou v hromádce je. Skutečně odpočítáme z dotyčné hromádky na rubu počet karet a obrátíme lící vzhůru a ku všeobecnému překvapení je to tažená karta. Na to umělec karty rychle shrne do kapsy zastrčí a jinou hru karet do ruky vezme, aby jiný kousek umělecký provedl a tím povedený žert jaksi v zapomenutí přivedl. Obecenstvu ale dlouho bude vrtat v hlavě; jak mohla kostka určit, v které hromádce a kolikátá karta tažená byla.

Jmenovati všecky karty hry jak následují po sobě.

Dáme hru karet někomu dobře promíchati a podíváme se na spodní kartu, když karty do rukou béřeme, dáme hru za záda a přeložíme spodní kartu obrácenou na rub karet, a ukážeme je obecenstvu a jmenujeme spodní kartu a tak si počínáme i s ostatními kartami; obecenstvo, které vidí líc karty myslí, že proti nám je obrácen rub karet a diví se, jak můžeme postup karet v zamíchané hře tak dobře znáti.

Zaměněné karty.
Do hry karet řádných zaměníme za krále a dámu dvě karty zvláště připravené. Slepíme totiž líce dvou králů a dvou dám rubem k sobě, takže na jedné straně je král na druhé dáma téže barvy. Vyprosíme si od společnosti dva klobouky, které položíme na stůl. Na to před očima diváků prohlížíme karty a klademe je lící vzhůru až přijdeme k dvojité kartě, tuto ukážeme obecenstvu, je to ku př. zelený král a položíme pod klobouk jeden, ale dámou vzhůru, pak přijdeme na kartu druhou, ukážeme zelenou dámu a kladouce ji pod druhý klobouk položíme také králem vzhůru. Nyní ještě zjistíme tážíce se obecenstva, kde že leží král a kde dáma. Na to propovíme svou kouzelnou průpověď, dotkneme se obou klobouků čarodějnou hůlkou a dáme někomu první klobouk, sejmouti; velký udiv: pod kloboukem, pod nímž ležel král, leží dáma, tuto ještě obecenstvu ukážeme a rychle mezi ostatní karty vsuneme, pak totéž zjistíme i pod kloboukem druhým. Ovšem se jedná hlavně o to, aby nikdo z diváků nezpozoroval že karty jsou dvojnásobné.

Piqueové eso proměnit za srdcové a naopak.

Piqueové eso zalepíme pomocí šťávy mandlové okem esa srdcového, pozorně a jemně vystřiženého, a totéž uděláme s esem srdcovým. Obě karty obecenstvu ukážeme a povoláme si dva z diváků, jednoho z levé, druhého z pravé strany, aby šli nám esa na konci podržet. Přikryjem oka es palcem každé ruky a podáme pravici jednomu a levici druhému, aby karty pevně na rozích drželi. Slovem "changer" sesmekneme obě nepravá oka s karet a obecenstvo s podivením uhlídá, že ten, který držel kartu piqueovou má v ruce srdcovou a druhý naopak třímá kartu piqueovou.

Odhalená kouzla I.

28. března 2008 v 20:47
Vejce postaviti na špičku
Zajisté zná každý způsob, jakým Kolumbus postavil vejce na špičku. On totiž špičkou vejce udeřil o stůl, a vejce stálo. To lze však učiniti jiným způsobem, aniž by se vejce rozbilo. - Třes vejcem asi 1/4 hodiny prudce, jak ti jen možno, pak je postav na rovinu a čekej, až bude klidně státi. Celé pak kouzlo spočívá v tom, že se žloutek ve vejci roztřese a těžiště klesne.

Vejce v tekutině

Nalij rozpuštěného drasla (hydroxid draselný (KOH)) do sklenice a na to líh i vlož do toho čerstvé vejce, které ponoří se v líhu, ale bude plovati na povrchu roztoku draselného, tak že se bude zdáti, že vejce vznáší se uprostřed tekutiny. Poněvadž jest těžší nežli líh, ponoří se v něm, ale zůstane na povrchu roztoku, jsouc lehčí nežli tento. Z téže příčiny plave kousek mědi na povrchu rtuti.

Neporušené vejce v láhvi.

Nech po několik dní vejce v ostrém vinném octě, až změkne tak, že lze mu dáti podoby podlouhlé a dalo se vměstnati do hrdla láhve. Polij ho na to studenou vodou; vejce se zaokrouhlí a ztvrdne jako dříve.

Vejce s výkresem.

Nakresli perem na skořepinu vejce čistého (umytého) pomocí rozpuštěného loje nebo jiné mastnoty nějakou věc a vlož to vejce pak do silného vinného octa, by kyselina mohla řádně působiti na místa, jež mastnotou nejsou kryta, k čemuž postačí doba asi 4 hodin. Když na to skořepina oschne, objeví se výkres zřejmě - čehož ku produkci umělé použiti lze.

Rozličné postavy ve sklenici.

Nalij do sklenice čistou vodu, roztluč do ni čerstvé vejce a nech to klidně nějakou dobu státi. Vejce bude ve vodě tvořiti všeliké postavy, zejména budovám podobné.

Žíně ve vejci.

Tenkou jehlou udělej dírku do skořápky vejce a prostrč tudy kousek žíně, načež zandej dírku opět křídou. - Jestliže potom uvaříš vejce a předložíš někomu, podiví se zajisté nemálo tomu, nalezne-li žíni, nevěda, kterak se do vejce dostala.Kouzla

5. května 2011 v 21:04 Vychytávky
Nespalný papír.
Kousek silného papíru (kartonového) namočí se v hustém roztoku kamence a nechá uschnouti. To se opětuje několikráte, načež možno papír takto připravený dáti do ohně a držeti jej tam, aniž by papír chytil nebo shořel.

Světlo, které nezhasne.

Umělec může jako úvod k produkci své vypravovati divákům něco o Peršanech, jižto klaní se ohni. "Blíže města Baku udržuji kněží jejich svatý oheň, který nikdy neshasne. (Svatý oheň Persů, jenž hoří u města Baku, má svůj původ v prýštící tam ze země naftě.) Poněvadž nesmějí z ohně toho pranic rozdati, jest nesnadno dostati oheň takový. Avšak mně se podařilo přec aspoň kousek ohně toho dostati. Tuhle jest." - I ukáže divákům světlo, jehož základem jsou síra a vosk po stejných částech. Světlo takto upravené nelze tak snadno shasiti.

Lampa s modrým nebo žlutým plamenem.

Namoč bavlněný knot v sodě (soli sod., Sodasalz), rychle osuš a v lihu nech hořeti ; povstane ž1utý plamen. - Namoč knot v uhličitanu draselnatém - potaží (Kalisalz), hoří knot v líhu - modrým plamenem.

Ohnivý vodotrysk.

Ku provedení tohoto kousku potřebí duté kule měděné, do které možno vpraviti rouru, jež vybíhá do špice. Nežli se tato roura do otvoru vstrčí, naleje se do kule lihu, ve kterém byl rozpuštěn kafr. Když potom se roura vstrčí do kule, dá se to na žhavé uhli. Páry, jež vyvinou se z lihu a kafru a vycházejí z roury, zapálí se a tak docílíme ohnivého vodotrysku.

Dělati blesk.

Vezmi kuželovitou rouru z lepenky nebo plechu a na silnějším konci opatři ji příklopem, ve kterém se nalézá množství malých dírek. Do roury té nasyp na prášek utlučenou kalafunu nebo símě plavuňové. Drž potom nádobu tu nad světlem a když jí otřásáš, padá prášek skrze dírky do světla, zapaluje se a shoří rychle, což podobá se velmi blesku.Druhá možnost je vyfouknout tento prášek z rourky skrze plamen.

Oheň uhasiti olejem a vodou opět rozžehnouti.

Jak známo, hoří ligroin čili éther petrolejový (nafta) právě jako kafr ve vodě. Smícháš-li síru a jiné spalitelné hmoty s olejem, udusíš tím plamen. Počne však tím mocněji opět hořeti, když vodou tuto směs pokropíš.

Nésti oheň na ruce.

Vezmi žloutek, gumu (klovatinu) a škrobovou mouku a smíchej to dohromady. Touto kaší potři dlaň a nech to mokré. Delší dobu možno ti držeti žhavý uhel.

Mokrý papír hoří, suchý nehoří.

Rozpusť ledek v studené vodě a namoč v roztoku tom papír; dáš-li jej nad plamen nebo do něho, bude hořeti, ačkoli jest mokrý.Utluč na drobnou kamenec a rozpusť jej Ve vodě na mírném ohni; v roztoku tomto omoč několikráte papír a nech jej potom uschnouti; vstrčíš-li jej pak do ohně, nechytne tak snadno.

Zapáliti sněhové kuličky.

Do sněhových kuliček vstrč tajně kousek kafru a zapal ho. Sněhové kuličky budou hořeti, aniž by kafr vodou z tajícího sněhu uhasl.

Nit nehoří.

Ovineš-li nit těsně kolem klíče a držíš-li to chvilku v plamenu svíčky, nespálí se nit, pokud klíč se nerozpálí. - Ovine-li se nit kolem skořápky z vejce, nehoří dříve, pokud nechytne skořápka.

Hořící kouř.

Čtvrtka nebo půlarch papíru se složí v kornout s otvorem asi 2,5 dcm velikým. Do spodní plochy udělá se jehlou dírka, která jest asi 4 dcm od konce kornoutu vzdálena. Kornout se drží pak tak, aby se dírka nahoře nalézala. U širšího otvoru kornout se zapálí. Kouř žene se do vnitř, stále houstne, až sobě najde dírku, kterou kolmo vzhůru vystupuje. Tento kouř se zapálí hořícím proužkem papíru a hoří tak dlouho modrým plamínkem, pokud nepřijde plamen k dírce.

Vyndati předmět z vody suchými prsty.

Vsyp za tím účelem plavuňový prášek (zasejpací z lékárny) do vody, rozšiř ho dřívkem po celém jejím povrchu a vytáhni z vody předmět, který na dně nádoby se nachází palcem a ukazováčkem. Oba prsty se ve vodě nesmočí.

Sklo rozříznouti.

Okolo sklenice čisté, ve které není kazu (žbluňky nebo zrna), otoč niť napuštěnou řádně terpentýnem, a pak ji oviň kolem sklenice v místě, kde ji chceš rozříznouti. Tuto nit potom zapal a když shoří, pomaž ji štětcem, v studené vodě omočeným, načež sklo pukne v tom místě.

Vodu v šátku nésti.

Vyndej šátek z kapsy a ujisti společnost, že poneseš na něm vodu. Šátek posyp plavuňovým práškem (zasýpacím z lékárny) nebo roztlučenou kalafunou ; vliješ-li naň vodu, neproteče ti ani kapka.

Klamná láhev.

Následující kousek, jenž zakládá se na zákonech fysiky, způsobí veselost, avšak provésti jej radno s osobou, která by tím nebyla uražena. Dej si shotoviti láhev z plechu s hrdlem úzkým, majícím otvor jen 2 - 3 linie v průměru; ve dně pak aby byly dírky jen takové, jak jest tlustá jehla. Láhev tu ponoř hrdlem do vody, která ji naplní, načež láhev se zandá.Potom ji dej někomu, by ji otevřel. Jestliže ji vezme v klín, pomáčí se, neboť voda vytéká malounkými dírkami, aniž by to člověk ten pozoroval. Kdyby dírky ony měly v průměru více nežli dvě linie, vytekla by voda, poněvadž vzduch tlačí se se všech stran a nalezl by snadno cestu do láhve.

Jehla, plovoucí na vodě.

Vezmi tenkou jehlu a sklenici nebo nádobu s vodou, otři jehlu, by náležitě byla sucha, i polož ji opatrně po celé délce její na povrch vody; jehla zůstane na vrchu a neponoří se do vody.

Vodu v papíře vařiti.

Drž vodu v papíře, například v kornoutu po povrch naplněného; za nějaký čas počne voda vříti, aniž by se papír poškodil. (Posléze přece papír horkem se spálí.)

Kterak může viseti prsten na spálené niti.

Namoč nit ve vodě, v níž jest rozpuštěna sůl. Osuš ji pak a pověs na ni prsten. Zapálíš-li ji nyní, shoří, avšak prsten zůstane viseti.

Kámen šňůrou rozpoltiti.

Rozpal kámen tak, aby se na něm zapálily piliny; promoč šňůru a drž ji, když jsi byl rychle uhlí a popel z kamene odebral, nataženou přes kámen. Pak chop se šňůry uprostřed nad kamenem; tento bude pukati a to zrovna tam, kde byla šňůra. Čím úplnější je rozpálení, tím spíše se to podaří.

Sklo rozstříhnouti nůžkami.

Sklo bez bublinek drží se pod vodou a silnými nůžkami se rozstříhne. To stane se tím spíše, jelikož voda klade odpor, aby se sklo nerozprasklo.

Sklenici hlasem rozbíti.

Vezmi pivní sklenici, jež vydává čistý zvuk (což ovšem dříve zkus), podrž ji na příč před ústy a několikrát silně vykřikni proti kraji sklenice, ale vyšším tonem, než jaký sklenice vydává; sklenice silným zvukem praskne.

Klavír sám hraje.

Tento na nejvýš překvapující kousek jest velmi jednoduchý. Resonanční půda piana se spojí s resonanční půdou jiného piana, které ve vedlejší světnici stojí, pomocí kovového drátu, skleněné nebo i dřevěné hole, podlahou nebo stěnou, obě místnosti od sebe dělící, vedené. Hraje-li obratný virtuos na vedlejším pianě, ozývají se i struny tohoto, jakoby neviditelná ruka na něm hrála.

Proměniti společnost v mouřeníny.

Smoč sítí v černém inkoustu, usuš je a vlož do lampy s olejem; ten knot pak zapal a zhasni ostatní světla. Společnost bude obličejů temných.

Očerniti někoho.

Utluč na drobno kalesky a tím práškem natři ručník. Potom v umyvadle rozpusť skalici. Kdo se umyje touto tekutinou a utře tím ručníkem, vypadá jako mouřenín.

Křídou nesmazatelně psáti.

Ponoř křídu do piva a piš ní. Písmo se tak hned nesmaže, neboť pivo zde udržuje písmo jako klíh.

Hru karet hoditi na stůl, aby jen horní list se převrátil.

K tomu netřeba veliké dovednosti, jen svrchní kartu položiti nepozorované, aby asi o 1 cm v šířce ostatní karty přesahovala. Držíme-li nyní celou hru palcem a prostředním prstem pravice, a spustíme ji s výše 50-60 cm na stůl, tu odpor vzduchu proti padajícím kartám je tak velký, že svrchní kartu obrátí a ostatní padnou na stranu lícní.

Čtverku v šestku a šestku v čtverku proměniti.

Střední očko na jedné straně šestky pozorně vymažeme. Chceme-li ukázat šestku, přidržíme prstem vymazané očko, a každý bude toho domnění, že máme skutečnou šestku v ruce. Chceme-li ukázati čtverku, přidržíme palcem protější očko nevymazané. Kartu vezmeme do ruky a ukážeme jako šestku obecenstvu. Pak ji položíme lící na stůl a oznámíme, že mocí naší hůlky čarodějné promění se karta ve čtverku. Načež zdvihneme kartu, při čemž ovšem zase očko protější zahradíme.


Kruhy pod očima

5. května 2011 v 20:57 Rady a tipy
1. nedostatečný spánek
2. nedostatek vitamínu A
3. namáhání očí
4. nedostatečné osvětlení při čtení
5. špatná poloha při čtení
6. emoční stres, strach, úzkost, obavy
7. nedostatek očního cvičení
8. vnitřní onemocnění (např. chudokrevnost, avitaminózy, alkoholismus, drogy, špatné střevní funkce)
9. dědičné faktory
10. nedostatečná péče o kůži kolem očí
11. chybné stravování (mnoho soli, uzenin)

Řešení:
1. krém pod oči
2. plátky okurky
3. vitamín A (betakaroten) a D
4. dostatečný a pravidelný spánek
5. oční cviky
6. mrkvová šťáva
7. vynechání alkoholu
8. relaxace
9. zdravá strava
10.maska na obličej

hezká pleť?

5. května 2011 v 20:55 Rady a tipy
Sníš o bezchybné pokožce své tváře? S naším pleťovým průvodcem se ti sen splní.
1. Dočista
Pleťové mléko, voda, nebo čisticí gel? Konečné rozhodnutí hledej níže.

Záleží...
Jaký způsob očisty svého obličeje zvolíš,
záleží na tobě, ale ber ohled na typ svojí pokožky. Pokud si nejsi jistá svým druhem pleti, poraď se s kosmetičkou. Jisté však
je, že existují čtyři základní typy: normální (bezproblémová), mastná (produkující přehnané množství séba), smíšená (sušší na tvářích a čele, plus mastící se na t-zóně = čelo nad kořenem nosu, nos a brada) a problémová pokožku (s různým množstvím pupínků).

Odlíčit, očistit, zavlažit
Nejdřív důkladně odstraň povrchové znečištění a make-up. Odličovačem pro svůj typ pleti kruž prsty dokola po tvářích, kolem nosu, čela a brady. Poté tvář dočisti pleťovým tonikem.
Všem typům pokožky prospívá každotýdenní očista peelingem. Ten od značky Dermacol z hypoalergenní řady Protective, 53 Kč, je šetrný a vyhovuje všem typům pleti. Nakonec pleti dodej odmytou vláhu krémem v souladu s druhem své kůže. Značka Extravaganja stvořila příjemný krém na obličej za 155 Kč, který obsahuje konopný olej, výtažky z okurky, rozmarýnu a oleje z hroznových jadérek. Pátrej po něm v lékárnách.

2. Umýt a jít

Nakrm svou pleť
Kromě stále blikajícího červeného světélka zdravé, vyvážené stravy, a tudíž správného přísunu vitamínů a živin, vykrmuj svou pokožku též zvenčí. Jednou za 14 dní či týden si udělej relaxační chvilku a pokryj tvář výživnou nebo hydratační maskou, podle typu pokožky. Vybírej v regálech drogerií nebo v lékárnách.

Prozař tvář
Vyzkoušej super projasňující masku s minerály z Mrtvého moře, olejem z pomerančů a vitamínem C, Face Tonic, Montagne Jeunesse, 49 Kč. Za pět minut budeš jako znovuzrozená. Kdykoli během dne osvěžuj svou tvář vodou ze spreje - stačí minerálka v rozprašovači na kytky. Přetopené místnosti pleť trápí jako nikdy... Před odchodem na mráz natři obličej lehkým krémem s mastnější složkou (bambucké máslo, olivový olej).

* TIP: Abys měla projasněnou pokožku, musí být jídelníček bohatý
na zeleninu a ovoce (vitamín C).

3. Zachraň zdravou kůži!

Je obecně známo, že kouření škodí zdraví, ale víš, jak moc cigarety škodí tvojí pleti? Kuřačky ničí svoji krásu, takže když si nezapálíš, můžeš se rozloučit s tímto:
* zašedlá pokožka
* vrásky kolem rtů
* tmavé kruhy pod očima

4. Stop pupínkům

První pomoc
Každý pupenec, který se ti vyklube, okamžitě potři antibeďarovým gelemAdvantage, Clean&Clear, Johnson&Johnson, 64 Kč. Zredukuje pupínek už za čtyři hodiny, takže čím dřív ho zasáhneš smrtelnou ranou chytrého gelu, tím rychleji se ztratí.
Nezoufej!
Pokud jsi ze své pokožky zoufalá, navštiv dermatologa. Ten dokonale určí, jaká péče bude vyhovovat přesně tvému typu pleti a proč. S akné není radno si zahrávat a otálet s řešením vyčištění pleti. Důvodů může být spousta, tak nezhoršuj situaci a rovnou vyraž k doktorovi.
Přehoď sluchátko
Jsi zvyklá telefonovat "napravo" a pupínky ti často raší právě tam? Nezapomínej čas od času vypucovat sluchátko a přehazovat uši. Stejně tak může být viníkem tvůj polštářek - mazlík. Povlečení vyměňuj minimálně jednou týdně.
Zchlaď je!
Kostka ledu na beďárek aspoň na nějakou dobu zchladí zánět, potlačí červenou barvu výrostku, který potom zakamufluješ snadněji. Po ledování osuš obličej a začni s krycími manévry.
Zmizík
Důležitější než maskování pupínků je jejich ošetřování a vymizení z pleti. Ovšem pokud nutně potřebuješ zahalit beďar korektorem, zvol nějaký protizánětlivý, neucpávající póry. Značky Oriflame, Avon či Dermacol mají takové na trhu.
Čistka
Zvykni si jednou týdně odpočívat s obličejem pod super očistnou maskou. Nám se osvědčila slupovací maska s mořskými řasami Algimud, Dead Sea Spa Magik, 158 Kč. Minerály kůži osvěží, zjemní, vyhladí a vyživí.

Pupínky - kdy je mačkat a kdy ne?

Červený: nechat být
Žlutý: odborně vymáčknout
Zelený: zajdi k lékaři
>> Zjisti víc na www.aknelinka.cz

5. Pleťoví pomocníci

Oříšky
Víš, kterou potravinu tvoje pleť opravdu zbožňuje? Ořechy. Dopuj své tělo oříšky, vyvaruj se však solených a arašídy nech raději bráchovi k tývce. Ořechové plody zavlaží a vyživí pokožku zevnitř, dokonce se ti pak rychleji zahojí pupínky. Sněz malou hrstku kvalitních, neslaných ořechů denně a tvoje pleť zaplesá.

Voda
Nudné, ale sakra pravdivé. Dva litry tekutin denně tvojí pokožce mimořádně pomůžou ke kráse - to je holý fakt. Nejlepší je neslazená stolní nebo minerální voda. Pokud jsi závislák na kole/čaji/ kávě, každý kofeinový drink spláchni sklenicí vody navíc. Tak zlikviduješ dehydratační účinky, kterými oplývají.

Týdenní rituály
Přichystej si jednou týdně relaxační hodinku a vyluxuj t-zónu od černých, ucpaných pórů. Obličej si napař ve sprše teplou vodou a nebo vezmi misku s horkou vodou, nad ni nainstaluj obličej a přes hlavu přehoď ručník, který vytvoří saunový domek pro tvou tvář. Po pár minutách a jemném osušení kůže přilípni na čelo, nos a bradu čisticí proužky Clear-up Strips, Nivea Visage, 145 Kč.
Deset až patnáct minut stačí k tomu, abys s proužkem strhla z obličeje i prokleté komedony. Celý obličej jednou týdně rozzař slupovací pleťovou maskou Stop, Garnier, 49 Kč za dvojbalení, které obsahuje vitamíny A a C a rozjasňuje pleť. Navíc zlikviduje mrtvé buňky a zablokované póry, které upřímně nenávidíme.

6. Zpět k přírodě

Naturálně
Pokud jsi přesycená tradiční kosmetikou, vyzkoušej masku z přírodního jogurtu, který zklidní pleť a odsaje přebytečný maz. Stačí deset minut odpočinku s jogurtem (bez příchutě) na tváři.

Čajíček

O blahodárném účinku pytlíku s čajem už jsi určitě slyšela. Na oteklé oči je výborný chlazený sáček černého, unavená kukadla vzmuž heřmánkovým.

* TIP:
Máš-li přecitlivělou kůži, spolehni se na lékárenskou značku Bioderma. Když si teď koupíš dva produkty, získáš zdarma minitaštičku se třemi vzorky pro údržbu citlivé pleti.

V.I.P. TIPY:
* Nechoď do postele neodlíčená.
* Nesahej si prsty často na obličej.
* Naordinuj si vyváženou stravu s ovocem a zeleninou.
* Dopřej si dostatečné množství spánku.
* Nenípej za každou cenu každý pupínek.
* Relaxuj! Z tvého obličeje lze vyčíst stres.
* Netrap svou pleť pravidelně na solárku.
* Péči o pokožku obličeje ber jako dobrý zvyk.
* Nevěř tomu, že můžeš chytnout pupínek z líbání - je to nesmysl!
* Neber pupínky jako znamení ušpiněnosti - problémová pleť má mraky příčin, jako jsou hormonální změny atd.

Tajemství krásné pleti

5. května 2011 v 20:54 Rady a tipy
"Moje kůže potřebuje disciplínu!"
Pokožku musíš dobře vychovat, to není jen tak. Ničí tě problematická pokožka, akné, zanesené póry nebo strašidelné pupínky? Nepanikař! Tajemství spočívá ve správném "know-how".
Vybírej přípravky s přírodními složkami, které pomáhají čistit pleť a ochrání ji před vznikem pupínků. Nech se inspirovat jednoduchými radami pro skvělou pleť a rozluč se s otravnými chybkami své pokožky.

Restartuj režim!

Pro narušenou pleť je důležitý vhodný čisticí systém. Pravidelná péče tvoji pokožku co nevidět promění.

1. Každé ráno a večer zbav obličej nečistot pomocí pleťového mléka nebo čisticího gelu. Ten ti také pomůže odstranit make-up a osvěží a oživí vzhled kůže. Pokud si chceš ušetřit práci, použij speciální ubrousky.

2. Pro dočištění a osvěžení kůže použij pleťovou vodu.

3. Každý den zavlaž pleť lehkým nemastným krémem.

4. Potřebuješ okamžitý zásah? Použij krycí korektor.

1. pravidlo - Více spi

"Spánek pro krásu" se totiž neříká jen tak. Osm hodin spánku dá tvé pokožce šanci odpočinout si a zotavit se. V opačném případě čekej zanesené póry a mastnou a zašedlou pleť.

Tip: Zbav se svého návyku sledovat televizi dlouho do noci a snaž se být v posteli nejpozději do 23 hodin. Večer nepij nic, co obsahuje kofein. Před spaním si dej koupel s kapkou levandulového oleje. Jeho příjemná vůně tě dokonale uklimbá.

2. pravidlo - Pij hodně vody

Tvoje tělo obsahuje 70 % vody a celá polovina je skrytá v kůži. Když dojde k dehydrataci, tělo dostatečně nevyplaví škodlivé toxiny. Výsledek? Nedokonalosti vyplouvají na povrch pokožky.

Tip: Vždy s sebou nos lahev s vodou a pravidelně popíjej. Pro čistší a hydratovanější pleť používej nekomedogenní kosmetiku s antibakteriálními účinky, obsahující AHA - kyseliny (např. kyselinu mléčnou nebo salicylovou) a zinek. Ideální je péče od jedné značky.

3. pravidlo - Ruce pryč

Víme, že je těžké se ovládnout, ale neustálé dotýkání se tváře pokožce zrovna neprospívá - akorát přenášíš mastnotu, špínu a bakterie na svoji pleť.

Tip: Odteď zabav ruce a prsty jinak! Pořiď si přípravky, které pokožku jemně, ale hloubkově očistí (gel, peeling), osvěží a uvolní ucpané póry (pleťová voda) a na závěr zavlaží (hydratační krém). Pátrej v obchodech (www.lekynainternetu.cz, www.lekarna-online.com).

4. pravidlo - Jez zdravě

Fast foody tě sice nezabijí, ale tvoji pleť rozhodně neposílí! Tučná a smažená jídla se jistojistě projeví na stavu pokožky. Kdo touží po umaštěném obličeji?

Tip: Zapomeň na hamburgery (dopřej si je pouze příležitostně) a místo toho se vrhni na ovoce a zeleninu. Pět kousků čerstvých plodů denně by mělo stačit. Přírodní ovocný džus se také počítá.