Mandrage

Rozhovor...

4. září 2010 v 11:24
NA ZAČÁTEK NĚCO Z HISTORIE
1. Co to vlastně znamená MANDRAGE a jak jste na to přišli?
Mandrage je záhadné slovo z ruského satirického seriálu Gorodog a v době kdy jsme měli náš první koncert, tak jsme ještě nevěděli jak by se naše kapelka měla jmenovat, tak jsme řekli chlapíkovi který celou akci uváděl ať nás představí jak chce a on řekl "tak a teď vám zahraje plzeňská kapela. . . . .ehmmm. . . . MANDRAGE :)
2. Jak vzpomínáte na VELVET ECSTASY? Vrátili byste se do té doby?
Předpokládám, že jsi to vyhrabala v naší obsáhlé biografii, kterou máme na webu. Velvet Ecstasy je bývalá Bolanovo kapela a určitě to byla vyvedená část života, ale vzhledem k vývoji a životním událostem jsme všichni rádi, že teď hrajeme společně v Mandrage.
Mandrage
3. Co byl nejsvětlejší a nejtemnější bod v historii kapely?
Nejsvětlejší a určitě nejzásadnější bod byl, že jsme dostali lano od vydavatelství Universal Music a ten nejtemnější zatím ještě nepřišel, tak se necháme překvapit co nám život nadělí.
4. Nelitujete někdy spojení VELVET ECSTASY a PORNOCOWBOYS s MANDRAGE?
Litovat něčeho, co položilo základní kameny k naší kapele by bylo trochu nelogické.
5. Jako předskokani jste vystupovali s Vypsanou fiXou a Ready Kirken - jak se Vám s nimi spolupracovalo?
To už bylo dávno a těžko mluvit o nějaké spolupráci. Prostě přijedeš na koncert, zahraješ a jedeš zase domů. Občas si řekneš s nějakou kapelou i ahoj a tak je to stále dokola. S někým se seznámíš a sednete si, s někým je to těžší a některý kapely už nikdy nechceš potkat, ale naštěstí jsme takových zas tak moc nepotkali.
Mandrage - Víťa Starý
ZAOSTŘENO NA BENJAMÍNKY
6. Víťo s Matesem, jaké to je být v kapele od svých 12 let? Jen tak si začít hrát a pak se stát populárními?
Jsme v kapele od necelých 11-ti let. Tehdy všichni naši vrstevníci dělali nějaký sporty, chodili do různých kroužků, a to nás nebavilo. Sport jsme nikdy neměli moc rádi a nic jiného než muzika nás nikdy nezajímalo. Takže asi tak. Hráli jsme, hrajeme a vždycky budeme hrát jen protože nás to prostě baví.
7. Byli jste mladí a přesto skládali texty - kde se to ve Vás bralo?
Občas tak něco přijde a občas tak něco i odejde, ale psaní textů do muziky zatím ještě zaplať Pán Bůh neodešlo, i když i tenkrát to byl stejně bolestivý porod jako dnes.
8. Mívali jste trému, když jste šli na pódium?
Trému máme úplně před každým koncertem i dnes.
9. Na kolika akordech jsi začínal, Víťo?
Začínal jsem na všech a končím obvykle na třech :)
10. Čím byste povzbudili začínající hvězdičky naší scény?
Hrajte a hrajme… vždyť my jsme taky začínající hvězdičky… :)
Mandrage - Mates Vorda
11. Šli byste v rámci zviditelnění do nějaké komerční soutěže? Jak se díváte na komerci? Co česká scéna?
Komerce je hrozně hloupý slovo. Zvláště když se užívá ve spojitosti s nějakou kapelou. Spousta lidí užívá slovo "komerce" v okamžiku, kdy se kapela objeví třeba v televizi nebo v rádiu, aniž by věděli co to přesně znamená. Nevím co si mám představit pod pojmem komerční soutěž, ale pokud máš na mysli něco ve smyslu Superstar, tak, kdybychom tam chtěli jít, asi bychom už tam dávno byli a nečekali bychom na dobu, kdy to už nikoho nebude zajímat. K čemuž to pravděpodobně směřuje, protože kromě Anety, která se z označení Superstar pohotově vykroutila, neznám žádného interpreta, kterému by to přineslo nějaké dlouhodobější o voce.
PŘIŠLI JSTE SI PRO NÁS?!
12. Přejděme k Vašemu poslednímu albu Přišli jsme si pro vaše děti… Co byste o něm řekli?
No,. . . .. . . . je to naše první deska, takže na tuhle otázku bychom rádi odpověděli třeba až po páté desce :)
13. A jak byste nalákali posluchače ke koupi?
Rozhodně kvalitním koncertním vystoupením. Jiná lákadla, jako třeba veliký barevný plakát v Popcornu, kde jsou všichni členové krásní a usměvavý, jdou tak nějak kolem a nezajímají nás. A říkat o naší muzice jak je skvělá, kupte si desku, je trochu ponižující. Umělec by se měl starat o obsah a obchodník o obchod.
14. V bookletu máte plno zdařilých fotek - bavilo vás focení?
Ne, focení nemáme rádi. Nikdy nevíme jak se při tom máme tvářit J Nejlepší jsou fotky z koncertu, jsou mnohem přirozenější a nemusíme u toho přiblble pózovat a přemýšlet jestli zrovna nevypadáme jako úplný idioti :) ha ha
15. Kde jste brali inspirace k textům? V jakých situacích je obvykle píšete?
Inspirace je všude kolem. Po jednom prožitém dni máte tolik témat. Kupříkladu já mám takový notýsek a když mě něco napadne ve frontě na rohlíky, tak si to zapíšu, abych to nezapomněl a třeba z toho něco bude. . . . . a třeba taky ne :)
16. V písni "Digitální děti" hodně narážíte na dnešní přemodernizovanou dobu("Chatovat na netu a voblizovat Bětu/ jo ta má velký kozy/největší je Ozzy") - myslíte, že je to opravdu tak špatné? Máme se jako digitální děti začít bát?
Každá doba je něčím specifická a ty starší kusy budou vždy koukat na ty mladší s určitou averzí, takže bych se zas tak nebál. I když co se týče některých dnešních dětí, kteří celý den chatujou o nesmyslech, muziku znají jen tu co mají v telefonu, Mekáč je největší bašta, protože tam dostanou ke smradlavý placce ještě plastikovou vidličku ve tvaru Superboye. Pak ty samý děti trochu povyrostou, udělají si účes z posledního hitu na Myspace a tvrdí o všech, že jsou komerční sračky ha ha. To je fakt vtipný, ale dal bych jim čas. Pouze malému procentu zůstane pubertální kreténizmus na celý život. :)
17. "Punk rock song" je úderkou, která se zřejmě dlouho neohraje - bude vás bavit "stále stejnou píseň hrát"?
Uvidíme časem, zatím to jde :)
A CO BUDE DÁL?
18. Na co se můžeme těšit? Kdy přijde další album?
Chleba bude, láska bude, album bude :) uvidíme jak se to stihne.
19. Hrajete nyní na spoustě festivalech - těšíte se? Jaké to pro vás je hrát pro tolik lidí? Dočkáme se po výdeji toliké energii i nějakého vašeho většího turné?
Na festivaly se samozřejmě těšíme moc. My jsme momentálně v situaci, kdy jsme zvyklí hrát jak pro 5-ti tisícový dav, tak pro 20 zoufalců, takže nás nemůže nic zaskočit ani v opačném smyslu. Velké turné si může dovolit velká kapela. Udělat pár koncertů po klubech a říkat tomu turné je nesmysl. Zatím budeme partyzánsky koncertovat jak jsme to vždycky dělali a po druhé desce se uvidí. Neradi se pihňáme v otázkách co bude, protože vždycky je to nakonec jinak :)
20. A co takhle nějaké překvápko pro fanynky? :)
A co takhle nějaké překvápko pro fanoušky ? :)
NA ZÁVĚR
21. Co byste vzkázali svým posluchačům a fanynkám?
Že jsme rádi, že si našli cestičky k naší muzice, ať už ty cestičky byly jakékoli.
22. A ošemetná neoblíbená otázka na úplný závěr - co byste vzkázali našim čtenářům?
Myslíš třeba nějaké moudro na závěr ? :) Tak co třeba Ahoj ! :)
Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů.


COOPI

4. září 2010 v 11:23
Víťa Starý

NĚCO O NĚM

Povolání: ........... Baskytarista
Místo narození:...Plzeň
Výška: .................192cm
Váha:.....................77kg
ČLEN SKUPINY MYNDRAGE!

Já chodím občas do školy a občas do práce. Vždycky se na nějakou školu přihlasim, oni mě za chvíli vyhodí, tak zase do práce a čakam, že mě zas vezmou na nějakou školu, a tak to jde neustále dokola. OBLÍBENÉ SKUPINY:


Placebo
Muse
New Order
No Doubt Franz
Ferdinand
Marilyn Manson
Sunshine


Kontakt na "basáka" Coopiho , tak jestli je on lamač vašich srdcí neváhejte a napište !!!

×Đ...=))*♥

Mates Vorda

4. září 2010 v 11:19
Víťa Starý

Povolání ................ bubeník         

datum narození...... 25. 7 1990
znamení ................. lev
místo narození ........ Plzeň
ČLEN SKUPINY MANDRAGE

Matyáš Vorda je bubeníkem Plzeňské underpopové partičky Mandrage.Narodil se roku 1990. Od svých devíti let HRAJE na bicí. Učil se u bubeníka Badyho Zbořila. Studuje osmým rokem gymnázium Františka Křižíka v Plzni.

Roku 2001 založil spolu se zpěvákem Víťou Starým,který byl letos nominován na objev roku v anketě Anděl alianz založili skupinu Mandrage. Narodil se ve znamení lva. Jeho kmotr byl český hudebník Michal Tučný.

Poslouchá punck rock,ska ragge,jungl. Mezi oblíbené kluby patří Neutral, Pod Lampou, Jackyl a Hyde. Je kuřák. V současné době je již delší dobu zadaný. Často spolupracuje s rytmickou skupinou Muerta Mente. Rád nosí černou, hnědou a bílou barvu a skejt styl.
Mates Vorda

Mates Vorda

Poslouchá punck rock,ska ragge,jungl. Mezi oblíbené kluby patří Neutral, Pod Lampou, Jackyl a Hyde. Je kuřák. V současné době je již delší dobu zadaný. Často spolupracuje s rytmickou skupinou Muerta Mente. Rád nosí černou, hnědou a bílou barvu a skejt styl...=* ♥

V bravo TV_

4. září 2010 v 11:15

video ZDE !

VÍŤA ZAPERLIL! =D CEDULKA - NEPOVOLENÝM VSTU ZAKÁZÁN , SEX, PRÁŠKY! =PPROSTĚ KOMIK ON ♥♥♥ =D

<ÚŽASNÉHO> Víti Starého♥

4. září 2010 v 11:14

ŽIVOTOPIS...

Víťa Starý se narodil 23.1.1989 v Plzni.
Jeho otcem je kytarista ze skupiny Mediterian Miroslav Starý, který hraje v kapele s Vlastimilem Vordou, který je otec Matese Vordy.
Je jedináček.
Byl žákem základní škoyl na Skvrňanech a poté střední průmyslové školy dopravní a střední soukromé školy podnikatelské v Plzni. Momentálně nestuduje.
Rád se napije piva a dá si cigaretu. Můžete ho ptokat v podnikách Jekyll and Hyde, InSpiral na Svornosti a tak dále.
zdroj: osobnosti.czA pár jeho fotek jako bonus:

JOSEF BOLAN

4. září 2010 v 11:10
Víťa Starý


Povolání...............kytarista
Datum narození...1976
Místo narození.....Plzeň - Československo
A samozdřejmě člen skupiny MANDRAGE ! ♥

a životopis:...---->

Hudební nástroj: kytara
Oblíbené kapely: The doors, Bob Marley, Paprika Korps,The stgess and Iggy pop, The hellacopters, Backyard babies
Kontakt: www.bolan@seznam.cz
Barva dredů: černé
Barva očí: zelené
Výška:174cm
Váha: 68kg

Hobby: MANDRAGE
Oblíbené jídlo: půlka prasete se zelim a dvaceti knedlema
Nejvíc mě vytočí: když čumim na svůj ksicht v Bravu
"Na kytaru jsem začal hrát až někdy na střední škole a stašně mi nebavilo se učit teorii, takže dodnes nevim, co vlastně hraju. K žádnému učiteli jsem taky nikdy nechodil, protože mě nutili se učit noty. V roce 1999 jsem založil kapelu VELVET ECSTASY se kterou jsme nahráli 4 demáče a hráli i na velkých festivalech. Poté mě začali všichni srát, tak jsem začal hrát s klukama z MANDRAGE.

Oblíbené skupiny:The Doors, Mando Diao, Iron Maiden, Bob Marley, atd. Obľúbené filmy sú Lolita, Fight CLub, Last House On The Left, Bitter Moon, Gran Torino atd...Klikni pro zav�en� okna

Bolan a jeho rodinka - zdroj: www.facebook.cz / profil : pepa bolan

Víťa Starý

4. září 2010 v 11:07
Víťa Starý


Klikni pro zav�en� oknaVíťa Starý

Věk : 17 let
Výška : 177 cm
Váha : 65 kg
Znamení:Vodnář
Povolání:Zpěvák, kytaristaZpěvák a člen skupiny Mandrage(zpěv, kytara)

Na kytaru začal hrát prý v někdy v 7/8 letech. První kdo mu pomohl a ukázal jak na kytaru jrát byl jeho otec. Když už něco věděl azčal chodit k učitelovi.Tam chodil ovšem jenom chvíli. A od tý doby je samoukem

Pobyt: Plzeň

Datum narození: 23.1.1989

Studoval Střední sportovní a podnikatelskou školu

Oblíbený kapely:The Cure, Nirvana, Sunshine,US2,Sum 41,The Cure, Sting And The Police, Nirvana, Oasis, Sunshine, 4LYN, Vypsaná Fixa,...
Oblíbené filmy:The simsons,south park,red ware,sleeper,kaffe a cigarety,...


Mandrage

Víťa Starý

Staň se fanouškem...

4. září 2010 v 10:58
Chcete se stát fanouškem na facebooku tak tady je odkaz:http://www.facebook.com/mandragecz...Mandrage*

9. července 2010 v 17:45
Plzeňská skupina Mandrage se skládá ze čtyř kluků. Víťa, Bolan, Coopi a Mates. Oficiální vznik této skupiny je asi rok 2004-2005. 

Vydali už jedno Demo CD s názvem "Říkala, že jí trápí cosi." podepsali smlouvu s nahrávacím studiem Universal a jejich nové CD, s názvem "Přišli jsme si pro vaše děti" vyšlo 1.června 2007. Pilotním singlem k tomuto CD byla píseň" Kapky proti slzám." 

Kapela byla také nominována na ceny Žebřík a Anděl. 
Momentálně se natáčí nové CD.

Mandrage

Mandrage - Nežijem na poušti

4. března 2010 v 12:59

Mandrage - Nežijem na poušti
 
 

Reklama