Sk8t

Skate triky :*

27. února 2011 v 12:14

Fs Ollie

Fs Ollie točíte na opačnou stranu než Bs čili tam kde máte záda.Nohy mějte jako na ollie ale přední nechte trochu přečuhovat líp se vám deska udrží na nohách.Udělejte ollie a jak budete ve vzduchu tak švihněte dozadu o 180.

Bs Ollie

Bs Ollie je trik při kterým dáte ollie 180 směrem dopředu.Jeďte jako na ollie ale dejte si nohy dál od sebe pokrčte se a jak budete dělat ollie tak sebou zároveň švihněte směrem dopředu o 180.

Fakie 360 shove-it

Podmínkou je umět fakie shove-it(řekl bych,že je lehčí než normální).Jeďte a mějte nohy jako na shove-it ale dejte větší silou do kopnutí aby ste to přetočili o 360 a stačili dopadnout zpátky na desku.Nesmíte se bát ale asi vám to ze začátku párkrát podjede a dáte si na docela na hubu.

Fakie ollie

Je to úplně normální ollie ale jedete jakoby pozadu(zadní nohou ve předu)Je lepší mít tu zadní nohu ne tolik na patce protože jinak budete spíš dopadávat jenom jednou nohou

Varial kickflip

Deska se točí jako při kickflipu ale zároveň ještě jako shove-it.Nohy mějte jako při kickflipu ale přední špičku hodně vytočte směrem od sebe tak by se vám to mělo líp kopat.Snažte se udělat kickflip ale přitom to točte ještě do shove-itu.

Heelflip

Heelflip je podobnej jako kickflip akorát ho kopete od sebe.Nohy mějte zase jako při ollie možná přední špičku trochu vytočte směrem dopředu.Udělejte ollie ale ve vzduchu se to snažte kopnout směrem od sebe.Podle mejch zkušeností to jde líp s povolenějšíma trekama.

Bs 50-50 grind

Na Bs 50-50 je lepší aby jste už uměli FS. Takže jedete k překážce a jste k ní zády, proto se na ní hůř trefujou treky. Udělejte ollie a točte se směrem na Bs aby jste se dostali do směru překážky. Dopadněte na treky a balancujte.Jeďte si jak dlouho chcete a pak sjeďte nebo udělejte z překážky ollie (vypadá to mnohem líp). Víc vám o tom asi neřeknu, prostě to chce jen trénovat a trénovat.

fs 50-50 grind

Postavte se do pozice jako na ollie, příjíždějte čelem k vybraný překážce normální rychlostí a udělejte olliečko. Natočte tělo do směru překážky a dopadněte objema trekame na překážku. Teď jedete po překážce a balancujete, dokud začnete strácet rychlost, nebo se dostanete na konec překážky. Tak stlačte lehce tail(to způsobí to, že se na konci překážky nepřekotíte dopředu) a sjeďte pohodlně z překážky. Pro větší efeknost můžete udělat z překážky olliečko.

Nollie

Přes nollie (jak se noseollie často zkráceně nazývá) jdou provádět skoro všechny, nebo možná všechny, triky jako přes ollie, takže je dobrý ho mít v zásobě. Nollie zkoušej při přiměřený rychlosti, jako ostatně všechny nový triky, neboť jinak se spíš zrakvíš. Přední nohu dej na špičku prkna a zadní těsně před zadní šrouby. Přední nohou stůj na špičce kopyta. Odraz prováděj stejným systémem jako při ollie. Přední nohou třískni špičkou o zem a posléze táhni prkno zadním kopytem do vodorovné polohy. Ze začátku se ti asi bude stávat, že při odrazu se octne špička na zemi a ty před prknem. Zkus proto po odrazu přenýst těžiště těla mírně dozadu. - to zaklánění nepřeháněj! Pro tyhle věci prostě musíš cit. Potom dopadni, mírně pokrč nohy, aby jsi ztlumil náraz a raduj se z nově naučenýho triku. To je tak asi všechno o tomhle triku.

Shove-it

Stejně jako ollie jeden ze základních triků. Není to nic těžkýho, ale je dobrý si to vychytat už v začátcích. Jelikož existuje spousta variací na shove-it, tak vám zatím popíšu jen klasickej shove-it a pop shove-it. U klasickýho shove-itu se ani nesnažíte prkno dostat do vzduchu jen se vám podtočí pod nohama, přičemž většinu dělá zadní noha: lehce odlehčíte přední nohu a zadní nohou kopněte směrem dozadu. Ve vzduchu si nohy opět srovnejte, a dopadněte na prkno. Nejlehčí je to dopadnout přední a pak zadní část prkna. Pop, je v podstatě to samé, pouze jediný rozdíl je v tom že prkno v první fázi (jako u olliečka) prkno vytáhnete a zadní noha ho kopne. Vrátit pop není taky těžké, stačí si jen srovnat nohy nad prkno a ve správné chvíli ho přidupnout k zemi.

Ollie

Jeďte libovolnou rychlostí, přední nohu si dejte někam před přední šrouby, pokud máte nohu delší než desku, tak by měla špička přečuhovat. Zadní nohu máte špičkou na tailu a teď přichází ta nejdůležitější fáze triku: odraz a vytáhnutí prkna směrem nahoru. Takže jedete libovolnou rychlostí odlehčete přední nohu a zadní stlačte tail, v momentě kdy se dotknete země, se odrazte a táhněte přední nohou do výšky a dopředu. Tím dosáhnete toho, že se odlepíte od země, zadní nohu srovnáte nad desku, dopadnete odjedete. Ollie existujou ještě frontside a backside. Na frontside (levá vepředu) se točíte doleva (proti směru hodinových ručiček) a na backside po směru. Pro pravou vepředu to platí přesně naopak, ale to dá rozum, ne. Celé je to vlastně o pohybu hlavy a těla.

SeXíß Botky]

28. ledna 2011 v 15:57
Ukázka dámských a pánských skate bot Power

Skate botky...fkt nice♥

28. ledna 2011 v 15:53

sk8 obrázky

14. ledna 2011 v 15:11

Skate pásky ♥

14. ledna 2011 v 15:10

_Vans* ♥

29. září 2010 v 14:41

GiRL´$ On Th€ SkaT€

7. září 2010 v 16:34


emo skatesK8t€_ZnačKy_♥

7. září 2010 v 16:09

mix moji kámoši a jiné obrázky...

19. června 2010 v 21:00
47_02
Obrazek

Obrazek


Obrazek
02-58
77-02
85_23
                     nj můj nejlepší kámoš fakt borec!!!
58_58
4242
7865
76686
7746
7674
4645
emo skate
1236
456374
4533
11111111111
4533
445
45,
453
45345
4534
4534
43453
4345
4534
453453
4343
45345
43453
453453
4534

HISTORIE SKATEBOARDINGU

19. června 2010 v 20:43

HISTORIE SKATEBOARDINGU V ČR A SR

V polovině sedmdesátých let začínají i k nám pronikat zprávy o skateboardingu, sportu, který zachvátil Ameriku a šíří se i do Evropy. První nadšenci u nás si vyrábějí skateboardy sami s použitím kolečkových bruslí, ti šťastnější, s kontakty v západní části světa, získávají kvalitnější, průmyslově vyráběné nářadí.
Skaterů u nás přibývá. Už v roce 1978 se konají první závody v Praze a v Karlových Varech. Informace o pravidlech jsou minimální, a tak se tvoří pravidla vlastní. Slalom speciál, slalom obří, skok daleký a vysoký. Šikovné české ruce podomácku vyrábějí stále kvalitnější a kvalitnější prkna, desky z laminátů, podvozky odlévané do pískových forem, jen kolečka musí být originální, proto je jejich cena vysoká.
Postupně přibývají zájemci o skateboarding i v dalších městech, Plzni, Poličce a jinde. Podmínky dovolují pořádat stále více závodů a tak se utvoří seriál Československého poháru a na závěr sezóny Mistrovství republiky. Jednotlivé kluby koordinují svou činnost a svému spolku říkají Československá skateboardová asociace.
V roce 1981 se v Praze na Strahově staví první kovová "U" rampa. Vzniká kuriózní situace: veškeré skejtové dění u nás se soustředilo pouze do Čech, ale jediný člověk, který pravidelně korespondoval se špičkovými americkými firmami, byl Petr Kiss z Bratislavy. Také díky Petrovi vycestoval roku 1985 náš reprezentant Luděk Váša na Mistrovství světa, které se konalo při příležitosti světové výstavy Expo v kanadském Vancouveru. Jaké potom bylo naše nadšení, když Luděk přivezl mistrovský titul.
Skateboarding, do té doby odsouzený jako propagace Ameriky, dostal konečně více prostoru. Publicita ve sdělovacích prostředcích, více zájemců, lepší podmínky.
Nejvýznamnější zlom však nastal v roce 1986. Na závody do Brna tehdy přijeli představitelé evropské špičky Shane Rouse z Velké Británie (freestyle) a Claus Grabke z Německa ("U" rampa, streetstyle). A teprve tehdy jsme na vlastní oči viděli, co to ve skutečnosti skateboarding je. Rychle se u nás rozvíjí streetsyle, freestyle i "U" rampa. Stavějí se pro nás dosud neznámé překážky. Radikálně se mění tvary prken, rozměry podvozků, průměry kol. Postupně zaniká skok daleký, mění se pravidla slalomů v souladu s pravidly evropskými. Co platilo včera, je pryč, co bude zítra, nikdo neví, ale všichni se na to těší.
Rok 1987. Prachatice, Summercamp. 120 nadšenců se sjelo do jihočeského města, aby společně skejtovali, veselili se a sdělovali si nové poznatky. Určitě nejvíc jsme získali od amerického profesionála, který si k nám odskočil z turné po západní Evropě, Marka Gonzalese. Další publicita, další skateři.
Zájem o skateboarding je již takový, že se v roce 1988 rozhodne skupina nadšenců pořádat v Praze Mistrovství Evropy. Závody ne ledajaké - v největší hale, která je k dispozici (Sportovní hala na pražském Výstavišti), za účasti těch nejlepších z Evropy. Přímý přenos v televizi, záznam jde do mnoha světových center.
Závody mají obrovský úspěch. Se skatery se roztrhl pytel. Skateboardkluby vznikají i v těch nejmenších městech. Přibývá i materiál. Už nikoho nenapadne vyřezávat desku ze staré skříně.
1989. Revoluce. Koncem listopadu se konají halové závody v Hradci Králové. Skateři se mezi prvními přidávají na stranu studentů, za okny stadiónu ještě nezačaly demonstrace. V této době je předseda Československé skateboardové asociace Martin Kopecký zvolen prezidentem Evropské skateboardové asociace. Vznikají první firmy prodávající kvalitní skateboardové zboží. Československá skateboardová asociace je ustanovena jako oficiální organizace. Koná se oficiální Československý pohár a oficiální Mistrovství Československa. Přibývají kluby i na Slovensku. První firmy začínají vyrábět špičkový materiál i u nás. Skejtují všichni a všude

Tomáš Vintr Skate Škola

16. dubna 2010 v 9:42video par triků

16. dubna 2010 v 9:38

DC***

12. března 2010 v 20:30
Boty-dc-pink-white

Horse Feathers

12. března 2010 v 20:28


ADIO

12. března 2010 v 20:26

něco na sk8 se značkama

7. března 2010 v 15:25

ADIO FOOTWEAR

ADIO FOOTWEAR Botky z produkce Tonnyho Hawka

AEON FOOTWEAR

AEON FOOTWEAR SK8 botky čpící francouzkým šarmem. Výrobna shodná s es, emerica a etnies

BLind

BLind Dneska uz klasická sk8 firma. Vyrábí snad vše na skate, od desek až po kalhoty.

Burton

Burton Nejstarší firma na výrobu snb a doplňků. Snad nejznámější a nejkultovnější. Snad nemusíme ani představovat.

Chocolate

Chocolate Sk8 firma s velkým podílem na americkém trhu. Vyborná kostrukce a design spolu s velkým teamem profi jezdců ji staví do čela sk8 trhu. Stejně jak GIrl

Cliché

ClichéSpolečnost CLICHé Skateboards založil v roce 1997 Jeremie Daclin. Ten vždy toužil po oživení a vytvoření silné a nezávislé evropské skateboardingové scény. Chtěl, aby se zdejší skateboardová komunita nenechávala ovlivňovat stereotypem ze zámoří, protože vše co potřebujeme máme přímo tady - v Evropě! Spousty lokalit, které čekají na to, až budou odhaleny a spousty dobrých skaterů. Lidi z CLICHé se snaží objevovat originalitu a ojedinělost každého jezdce odkudkoliv. Nezáleží na hranicích. Evropa je jedna velká scéna. Důkazem toho je vydání již třetího CLICHé videa Freedom Fries, které je v současné době jedno z nejoblíbenějších po celém světě a je vydáváno i v DVD trojedici spolu s předešlými CLICHé Europa a Bon Apetit.

Dakine

DakineDa Kine je americká firma z Oregonu disponující již více než dvacet pět let nejkompletnějším sortimentem doplňků pro boardriding. Vše, co tahle firma vyrobí, je podřízeno dokonalé funkčnosti a kvalitě. S velmi početným týmem špičkových světových boardriderů vyvíjí technicky dokonalé výrobky.

Darkstar

Darkstar Firma ze skupiny kolem world ind. a blind.

Demon Snowboard Accessories

Demon Snowboard Accessories Severoamerický výrobce kompletního sortimentu doplňků a nářadí pro snowboarding.

Emerica

EmericaJedna z nejkultovnějších značek ve skateboardingu zabývající se výrobou bot a oblečení, je stále pod vlivem punkové vlny. A má jednoznačně nejhustší team, na kterém je vidět, že "Punk's not dead." Emerica je drsná a krásná. Pokud má někdo z přítomných jiný názor, pak snad zbývá jen: "Fuck off."

éS

éSAgresivní moderní designy. Boty, které překypují technickými detaily jako jsou vzduchové systémy, gelové plátky na vložkách, odvětrávací systémy atd. U oblečení vás vždy zaujmou rafinované střihy, atraktivní barevnost a super loga. Značka éS jednoduše patří mezi neprogresivnější ve sk8 světě.

Etnies

EtniesBoty a oblečení na skate, BMX, motoX, fashion, surf - všechny tyto směry výrazně ovlivňují vývoj značky. Takže Etnies uvidíte od skateboardisty, bikera přes motokrosaře až po osmahlého surfaře, který, pokud není právě na vodě, se povaluje v písku. Z jejich modelových řad si vybere opravdu každý. Etnies samozřejmě nezapomíná ani na něžné pohlaví a má pro dámy vlastní kolekci.

FELT

FELT Německá cyklofirma produkuje skvěla kola za good price. Zvlaštností je prodej cruzer kol.

Final

Final Hardcorova česká firmička, která se bez lebek a zkřížených hnátů prostě nehne.

FUNSTORM

FUNSTORMTed už klasická smowboard a street značka původem z Liberce s velkým zaběrem produktů pro holky i drsoně, kterou snad už zná každý.

GIRL

GIRLSk8 firma s velkým podílem na americkém trhu. Vyborná kostrukce a design spolu s velkým teamem profi jezdců ji staví do čela sk8 prodeje.

GNU a Lib tech

GNU a Lib techJiž od roku 1977 vám MERVIN MANUFACTURING, nejstarší továrna na snowboardy v USA, nabízí ručně vyráběné, hi-tech snowboardy LIB TECHNOLOGIES a GNU. Do sortimentu patří také snowboardové vázání BENT METAL. V nedávných letech přešla tato unikátní továrna pod ochranná křídla Quiksilveru. O slávu snowboardů Lib Tech v Čechách se postaral Martin Černík patřící již několik sezón do mezinárodních teamů Lib Tech a Quiksilver.

GOTCHA

GOTCHATahle super partička vyrábějící surfovou módu se v posledních letech dost přeměnila na docela slušnej punkovej úlet. Po přestěhování pod křídla Qucksilver se tenle trend ještě zdůraznil.

HAWK SHOES

HAWK SHOESAdio a Hawk jedna firma jest

HORSEFEATHERS

HORSEFEATHERSHistorie Horsefeathers sahá zpátky do roku 1989, kdy si na střední škole v kanadský Britský Kolumbii začal Stewart Carlson a Joel DeVille tisknout vlastní designy na trika a mikiny. Bylo to v době, kdy snowboarding začínal v Kanadě nabírat na obrátkách a skateboarding se pomalu vracel na scénu, avšak ani jeden z těchto sportů ještě nebyl akceptován širší veřejností. Vytvoření vlastní značky Horsefeathers byl jeden z dalších kroků k provokaci rednecků a jocků, který už tak nezkousávali volný oblečení a všechno ostatní kolem skateboardingu a snowboardingu. Další fáze začala až v roce '94, kdy se vše rozjelo nanovo v České Republice. S využitím nashromážděných nápadů a log za posledních pár let se začala rýsovat první řada streetwearu. Oblečení, které v současné době vyrábíme, ať na snb nebo street, se nedá s minulostí srovnávat co se propracovanosti, materiálů a kvality týče.

Lamar Snowboards

Lamar Snowboards Americká kultovní freestylová firma s kompletní nabídkou ve střední i nižší cenové hladině.

LTD Snowboards

LTD Snowboards Kanadská snowboardová značka s širokou nabídkou ve všech segmentech trhu.

Mambo

Mambo Mambo, australoidní značka surfovoveho typu. Používá netradiční designy, za které se nemusi stydět i ten nejotrlejší uchylákoid.

NITRO

NITROHistorie snowboardů NITRO začíná v roce 1990. Od té doby se naše značka zařadila mezi přední světové výrobce a hlavně mezi inovátory ve svém odvětví. Podporuje další rozvoj našeho sportu používáním nejnovějších přístupů, technologií, materiálů i designů. Produkty Nitro jsou navrhovány skupinou inženýrů, snowboardistů a mentálně narušených heavymetalistů v USA a vyráběny pak všude po světě. Maximálně se ohlíží na kvalitu a proto nepřesunuli výrobu technicky nejnáročnějších výrobků do Asie. Snowboardy vyrábí v Německu a Rakousku, vázání v Itálii.

NUGGET

NUGGETPo zkušenostech s výrobou oblečení se koncem roku 1999 rozhodli vytvořit značku, která by splňovala jejich představy o oblečení a zároveň v sobě odrážela věci, kterým se věnují a které mají rádi. Snowboarding, skateboarding, muzika a podpora přátel stáli u zrodu NUGGET clothing systems...

Qucksilver

QucksilverQuiksilver je spolecnost, která globalně určuje trendy ve světě boardridingových sportů. Po více než pětatřicetiletém působení a dynamickém rozrůstání dnes Quiksilver jasně dominuje světu boardridingu.

Ride Snowboards

Ride SnowboardsDruhá největší světová firma zabývající se výrobou snowboardového vybavení; jedna z mála firem s kompletní nabídkou všech produktů, značka s nejprogresivnější světovou technologií ve výrobě snowboardů a měkkých vázání a také značka s největším podílem na českém snowboardovém trhu.

ROXY

ROXYPro některé ženy se stal boardriding významným stejně jako pro muže a v tak drsných a náročných sportech předvádějí výkony, které si zasluhují uznání. Roxy je pro vsechny ženy nadšené pro svobodný život a boardridingové sporty.

SIMS Snowboards

SIMS SnowboardsNejstarší snowboardová firma na světě založená pionýrem snowboardingu Tomem Simsem již v roce 1962. Kompletní nabídka snowboardů, bot a vázání všech cenových hladin.

SPY optic

SPY optic Luxusní snowboardové brýle, které svými použitými materiály a designem jsou na stejné ůrovni jako Oakley

Thirtytwo

Thirtytwo Přední výrobce vysoce kvalitních snowboardových bot z USA s výrazným podílem na americkém skate/snowboard trhu.

Timezone

Timezone Tradiční streetové oblečení s trvale významným podílem na českém trhu.

VISION

VISION Old skool SK8 firma, berem desky a hadry.

World industries

World industries Americká kult značka s komplet sortimentem.
 
 

Reklama