Vyrob si

Uprav si pokojík =P

22. července 2011 v 18:37
Zdi
Strhej staré a roztrhané plakáty.Moc plakátů v pokoji moc hezké není.
Vyber z nich ty nejhezčí a pěkně je naaranžuj.

Nástěnka
Dost rozházených papírů!Pořiď si korkovou nástěnku!
Pokud nechceš utrácet,můžeš si jí vyrobit sama.Jak?
Potřebuješ na to větší kus polyesteru.Ten prostě zařízneš do určitého tvaru.
Potom do něj nahoře vmáčkneš hřebík,na něj přivážeš pevný provázek a můžeš si nástěnku někam pověsit.
To chce pořádek!
Máš v pokoji neustále bordel?To se musí změnit!Vyhraď si na určité věci nějakou poličku nebo šuplík.Věci,které nemusí být zrovna všem na očích,dej do krabice (např. od bot) a někam schovej.Věř mi,že když si v pokoji pořádek,nebudeš zbytečně hledat věci a budeš se v něm cítit lépe-a nejen ty!

Atmosféra..
Ano,ani ta nesmí v pokoji chybět.
Každý den v pokoji větrej alespoň 15 min.,nebude to tam smrdět nějakými zatuchlinami a prdy xD .
Krásnou atmosféru můžeš taky vyčarovat vonnými svíčkami,nebo vonnými tyčinkami,anebo aromatickou lampou.
Kytičky
Ano,ty nesmí chybět!
Kytičky tvůj pokoj krásně oživí!
Opravdu doporučuji si nějakou koupit.
Pokud se bojíš,že kytičky pod tvojí nadvládou umřou,tak si pořiď kaktus,ten je nenáročný na údržbu.
Ale pozor!Některé listy kytek mohou být jedovaté!Tak pozor na tvoje dom. mazlíčky!
Kytky dej radši na bezbečné místo. Podívej se na http://www.kidsland.cz/poradna_detail.php?id=2544 kde kari udělala moc hezký článek o ubrouskové technice...můžeš ho použít na tvůj květináč!

Dekorace
Jako jednoduchá a krásná dekorace může být obyčejný rámeček od vietnamců!Ten si doma nazdobíš mušličkami,kamínky a knoflíčky a dekorace je na světě!Jako hezká dekorace můžou být ale taky plyšáci,anebo zkus barvičky na sklo.
Samozřejmě je taky krásné když máš pokoj uklizený! :D

Vyrob si triko =P

25. března 2011 v 14:16
nahodaMinule nám Aleš poradil, co se na tričko hodí, a co zas tak moc ne. Máte tvůrčí náladu? Pusťte se do výroby vlastního evangelizačního trička.


1. Vezmeme si obrázek či text tak, aby po vyříznutí zůstal v celku (např. u písmen P, D, B atd. musí vnitřní část písmen držet v celku, aby se nemusela dodávat zvlášť).
alt
2. Poté nějakým způsobem onen text či obrázek nalepíme na co nejtlustší lepicí pásku (já používám lepidlo ve spreji - nastříkám papír s obrázkem z druhé strany a přilepím) anebo na lepicí fólii, která se dá koupit v specializovaném obchodě. Písmena či obrázek je také možno rovnou nakreslit přímo na fólii nebo pásku.
altalt
3. Obrázek či text z fólie pečlivě vyřízneme pomocí odlamovacího řezáku.
alt
4. Dovnitř trička vsuneme karton nebo něco, co zabrání v prosáknutí barvy a obarvení protější strany trička.
alt
5. Nalepíme fólii (či lepicí pásku) s vyříznutým textem či obrázkem na požadované místo na tričku a velmi pečlivě přimáčkneme - hlavně kolem všech okrajů.
alt
alt
6. Vezmeme houbičku na nádobí (je možno ji i rozříznout na více částí) a namočíme do barvy (používám akrylové barvy, je možné také použít přímo KRYCÍ barvy na trička). Barva musí být maximálně hustá, takže v žádném případě neředíme vodou! Na kus papíru několika doteky zbavíme houbičku přebytečné barvy, tak aby na povrchu houbičky zůstala jen slabá vrstva. Poté KOLMÝMI dotyky nanášíme na tričko jemnou vrstvu barvy na místo ve vyříznuté šabloně. V žádném případě NENATÍRÁME šoupáním (barva by mohla zatéct pod nalepenou fólii), je nutné se pouze houbičkou kolmými pohyby dotýkat trička. Přebytečnou barvu opět kolmými doteky houbičkou odstraníme a barvu naneseme tak, aby byla všude v rovnoměrné slabé vrstvě.
altalt

altalt
7. Necháme zaschnout (tak minimálně půl hodiny) a pak můžeme ještě nanést jednu vrstvu - já jsem však dospěl k tomu, že nanáším pouze jednu vrstvu - takto méně výrazné mi to přijde hezčí a zároveň mnohovrstvý nános barvy se pak může taky tak trochu "zlomit".

8. Po zaschnutí fólii odlepíme a je hotovo - fólii použijeme nejlépe pouze jednou, při dalším použití je větší riziko, že nám barva někde mírně podteče. Pokud chci určitý motiv použít vícekrát, doporučuji slepit několik fólií na sebe, vyříznout to do všech najednou a pak postupně odlepovat jednotlivé vrstvy fólií, aby byl povrch fólie vždy čerstvě lepivý.
alt

Velikonoční zajíčci

25. března 2011 v 14:12
Potřebujeme:
čtvrtku na kreslení A4,
vodové nebo temperové barvy, černý fixky,
tužku, nůžky,stužku šířka 0,5 cm - barva červená.

Postup práce:
Na čtvrtku namalujeme hlavu zajíčka podle nákresu.
Vystřihneme.
Podle označení na fotografii prostřihneme hlavičku
nahoře mezi oušky, uprostřed otvor pro nosík, dole otvor pro mašličku.
Označíme si oči dle nákresu a celou hlavičku mimo očí vybarvíme. Oči zůstanou bílé.
Vymalujeme-li celou hlavičku včetně očí, můžeme pak použít bílou temperovou barvu, nebo vlepit bílý papír.
Zajíčky můžeme vybarvit jak hnědou barvou, tak žlutou, zelenou nebo třeba červenou. Barvíme obě strany.
Nyní namalujeme černým fixem obličej.
Konečná fáze - provléknutí stužky. Délka stužky je podle vlastního uvážení. Navlékáme u oušek shora dolů a doprava. Vespod máme část stužky, kterou provlékneme nos a trochu povolíme, aby byl nosík plastický.
Nakonec provlékneme stužku nástřihem dole a uvážeme kličku.

Takto vytvořené zajíčky pověsíme na vyrašené větvičky břízy, lísky, jívy
a podobně.

Věneček

25. března 2011 v 14:11
Potřebujeme noviny, nůžky, lepidlo, špejli, mořidlo (+ rozprašovač) a lak (+ štětec).
Také budeme potřebovat něco, co budeme oplétat.
Pro věnec například nádobu od spreje nebo od většího kulatého lepidla. Tato nádoba nám určuje tloušťku věnečku.Věneček či podkova.
Na věneček potřebujeme nádobu například od deodorantu, kterou budeme oplétat. Překřížíme dvě ruličky a třetí mezi nimi propleteme(viz. foto). Přidáme další ruličku, kterou také propleteme mezi předchozími (viz. foto). Začneme plést stejně jako košíček či ozdobný obal na květináč. Ob jedno oplétáme sprej. Když dojdeme ke konci spreje, tak ho povytáhneme a pleteme dále. Končíme až když máme potřebnou délku.

Když máme dopleteno, začneme mořit. Nastříkáme výtvor mořidlem - nejlépe ve spreji. Použijeme rozprašovač. Je dobré použít při moření rukavice, abychom si neobarvili ruce a také je dobré stříkat věneček nad něčím a okolí si zakrýt. Nastříkejte dobře a úplně celý výtvor, aby v něm nebyla bílá místa.

Namořený výrobek necháme uschnout.
Pokud bychom potřebovali, je možné moření opakovat. U věnečku je taky možné nastříkat dvakrát jen vrchní část, abychom ušetřili mořidlo.

Když věneček uschne, tak zalepíme konce tak, jako bychom pletli. Pod každý ohyb dáme trochu lepidla a podržíme, aby to hezky zaschlo a drželo. Také můžeme použít i lep. pistoli. Když už lepidlo zaschne, tak odstříháme konce ruliček.

Pak je třeba namořený výrobek ještě přetřít lakem. Tím se věneček znovu namočí a je možné jej dotvarovat dle potřeby. Namořený věneček slepíme konci k sobě.

Hotový výrobek můžeme dle fantazie nazdobit. Nějaké nápady můžete čerpat z přiložených fotografií.

Bílé výrobky.
Pokud bychom chtěli výrobky celé bílé a nechtěli je mořit, tak můžeme plést z bílých ruliček, které vytvoříme z okrajů novin. Je třeba vyzkoušet, jak rolovat, aby ruličky byly celé bílé.

Dekorativní okénko z větviček

25. března 2011 v 14:09
Potřebujeme:

čerstvě utržené větvičky, nůžky, provázek, lýko, hřebíčky, tavnou pistolku, sušené květiny nebo jinou dekoraci podle vašeho vkusu


1/ nastříháme si čerstvé (jdou dobře ohýbat) větvičky např. z listnáčů nebo stromů, keřů se zajímavou kůrou

2/ ohneme si podle námi požadované velikosti a tvaru, svážeme provázkem nebo lýkem a nebo stlučeme malými řebíčky, popřípadě slepíme tavnou pistolí

3/ nakonec dozdobíme sušinou, suchým ovocem, ulitkami... máme dárek téměř za kačku

Skřítek Pažitkovníček

25. března 2011 v 14:05

Budeme potřebovat:


- starou "čistou" ponožku
- knoflíky na oči
- provázek nebo gumičku /na zhotovení nosu/
- dřevěné hoblinky
- hrníček s vodou
- semena pažitky nebo jiné bylinky

1. Každý najde staré ponožky, které chce vyhodit /viz.detailní foto/. Můžete je použít na výrobu mého "pažitkovníčka", který vám vyzdobí kuchyň a pomůže při vaření.

2. Vezmeme si gumičku nebo provázek a uděláme nosánek, který už můžeme vycpat kouskem hoblin. Ponožku rozevřeme, na spodek nasypeme semena pažitky a zasypeme dřevěnými hoblinami. Spodek ponožky stáhneme provázkem nebo gumičkou /viz.detailní foto/. Na té straně ponožky, kde jsou semena, uděláme nůžkami dírky - ne moc velké, jenom aby se nám pak pažitka nekroutila a rostla vzhůru.

3. Pak na ponožku přišijeme knoflíčky jako oči /viz.detailní foto/.

4. Ponožku pak ponoříme do hrnku s vodou /kterou měníme každý den/ a čekáme, až nám vyrostou "vlásky".

Jenom ještě jedna rada: zkoušela jsem ponožku vycpat i vatou, ale není to ono. Když pažitka vyrostla, začala vata zapáchat a kořínky pažitky hnít, takže raději použijte ty dřevěné hobliny, fakt se mi osvědčily…!

Pořadač na tužky

25. března 2011 v 14:04

BUDEME POTŘEBOVAT:

ruličky z toaletního papíru
barevný papír
překližku
papír
lepidlo na papír
tavicí pistoli /lepidlo/

Moje dcera chodí do kroužku kreslení a její "nástroje" ve formě tužek, fixů, pastelek a per se stále zvětšuje. Proto mě napadlo udělat jí pořadač, který vyřeší nepořádek a je přehledný.

1. Velikost si můžete zvolit sami, od toho se bude odvíjet i počet kusů ruliček a velikost překližky /nebo tvrdého kartónu/. Potřebný počet ruliček si oblepíme barevným papírem - můžeme použít různobarevný papír, nebo ruličky různě dozdobit - fantazii se meze nekladou. Ruličky můžou mít i různou velikost - použít se dají i větší ruličky, např. od kuchyňských utěrek, atd.

2. Ruličky se musí tavicí pistolí nejdříve slepit k sobě a až pak k překližce.

Výsledek je efektní a hlavně už nebudete mít v tužkách žádný nepořádek.

Ryba z CD

25. března 2011 v 14:02

Budeme potřebovat:


- barevný papír
- nůžky
- 2 x CD
- oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo
- "oči" /anebo postačí i barevný papír a fix/
- kartón nebo tvrdší papír

1. Nejlépe je si dopředu udělat šablonky z tvrdého papíru na ploutve, ocásek a pusinku - určitě nebudete dělat jenom jednu rybičku a ušetří vám to čas. Z barevného papíru pak vystřihnete potřebný počet ploutviček a pusinku /viz.detailní foto/ - každý si může zvolit libovolný tvar ploutví, je to na vaší fantazii.

2. Na jedno CD nalepíme buď oboustranně lepicí páskou nebo lepidlem ploutve a pusinku /viz. detailní foto/ a dolepíme i seshora další CD /třpytivé části musí zůstat zvenku/

3. Na dokončení už jenom protáhneme otvorem "harmonikovou" ploutvičku a dolepíme oči - já koupila již hotové oči v obchodě pro kutily, ale klidně postačí i bílý papír a fix.

Můžete použít jak nové, tak i staré CD, která již nepoužíváte nebo jsou poškrábaná. Vaše děti budou mít jistě radost.

Může to posloužit jako fajn dekorace =))

ptačí krmítko

25. března 2011 v 14:01

Budeme potřebovat:

- čistě vymytý kanystřík - nejlépe od destilované vody
- pilku s malými zuby, s níž lze řezat plasty
- provázek na uvázání krmítka
- tvrdý papír na dno

Postup je jednoduchý:
Do důkladně vymytého kanystříku vyřízneme do každé ze čtyř stran obdélníkový otvor tak, aby v rozích zůstaly opěrné sloupky. Pokud vzniknou otřepky, můžeme je jemně zapilovat pilníkem. Na dno položíme tvrdou čtvrtku. Krmítko zavěsíme za provázek na strom a nasypeme krmení pro ptáčky - nechá se koupit i přímo směs semínek. A už se jen kocháme zobajícími ptáčky.

Stojánek na foto...

25. března 2011 v 14:01
Luxus je večeře v restauraci, kde číšníci nosí frak a servírují jednohubky na umělecky pocákaném talíři. Luxus je drahý sporťák s potahy z pravé hověziny. Luxus je pořídit si víc než dvě děti. A kaviár... a pochopitelně šampus! Už vidíte ten luxus? Já sice trochu slevila ze svých náročných požadavků a místo původně plánované zátky od Dom Pérignon ročník 2000 jsem použila zátku od sektu nejmenované české značky, vyznačující se slušnou chutí a kvalitním špuntem, ale vám pochopitelně nebráním ve zhotovení dražšího modelu. Pokud je vám to ještě málo luxusní, můžete si hotový stojánek dodekorovat třeba diamanty, či plátkovým zlatem.

Fantazii se meze nekladou. Mimo již vzpomínaný špunt jsem použila ještě silnější měděný drát. Ten je dostatečně masivní, aby byl na stojánku vidět, ale dostatečně měkký, aby se dal dobře tvarovat. Potřebovat budete ještě štípací a ketlovací kleště. A aby toho luxusu nebylo dost, tak luxusní je i rychlost a elegance, s jakou vlastní stojánek zhotovíte. Dokáže to (mimo
bodu 1) i šikovné dítě. Posuďte sami :

1. Zúčastněte se oslavy narozenin, či nového roku a dávejte dobrý pozor, kterým směrem letí rychlý špunt. Rychlého špuntu se rychle zmocněte a dále již oslavujte obvyklým způsobem.

2. Po vystřízlivění si odštípněte jeden kousek drátu dlouhý asi 15 cm a tři kousky dlouhé 7 cm. Delší kousek smotejte do spirály se dvěma závity a konec ohněte v pravém úhlu. Ze zbylých tří kousků vytvarujte tři pokud možno stejné nožičky. Pokud nemáte ketlovací kleště, můžete zkusit drát vytvarovat omotáním kolem tužky. V případě, že použijete stejnou zátku jako já, tak spirálku zabodněte mezi písmeno H a E na vrcholu špuntu. U jiné značky ji zapíchněte doprostřed zátky. Nožičky zapíchněte ve stejných rozestupech po obvodu špuntu.

3. Nakonec mírně vyhněte dopředu střední kroužek spirálky a poupravte nožičky, aby stojánek nekulhal.

4. Do spirálky upevněte oblíbenou fotografii.

5. Luxusní stojánek se svou luxusní fotografií vhodně umístěte ve svém luxusním sídle a od svých luxusních známých přijímejte s noblesou chválu na svůj luxusní vkus.

Dekorativní kouličky z provázků

25. března 2011 v 14:00

Na výrobu si připravíme:


nafukovací balónek
provázek, bavlnku, motouz, ale koulička jde vyrobit i z nití
vodní sklo
štětec
gumičku

Balónek si nafoukneme do požadované velikosti a zavážeme či zagumičkujeme. Vybereme si vhodný provázek buď v barvě pokoje, aby námvhodně doplňoval interiér či nějakou kontrastní barvičku. Nafouknutý balónek začneme křížem krážem omotávat provázkem, dole u uzávěru si necháme trošičku místa.

Tudy budeme balónek vyndávat. Až se nám bude líbit hustota omotání, tak balónek natřeme vodním sklem, tím nešetříme a necháme provázek úplně promočit a nasáknout.Teď si výrobek položíme třeba na misku a necháme důkladně uschnout. Sem tam ho otočíme, protože vodní sklo bude stékat. Po uschnutí podle naší šikovnosti balónek rozvážeme a vyfouknutý vytáhneme ven tím místečkem dole, a kdyby se nám balónek nepodařilo rozvázat, tak ho prostě propíchneme a vytáhneme.

Vodní sklo hodně lepí, takže provázek bude na balónku trochu přichycený, ale při vyfukování se samovolně odlepí. Kdyby se Vám stalo, jako mně, že jsem balónek vyfoukla dříve, než byl celý úplně suchý, tak ho pověšte tou mokrou stranou dolů a on se sám vyvěsí ( vytvaruje ) a ztvrdne v požadovaném tvaru.
Přeji příjemné tvoření.

To sse mi líbí ;))

Polička

25. března 2011 v 13:57

Budeme potřebovat:

- 13x obdélníček z masivní desky /velikost musíte přizpůsobit držáčku/
- černý tkaný špagátek
- 2x držáček /různé velikosti i šířky v obchodě pro kutily/
- kovová očka /oddělí vám jednotlivé obdélníčky od sebe/
- vrták

Držáčky na poličku musíte pohledat, trvalo mi 2 měsíce, než jsem v obchodě pro kutily sehnala to, co jsem potřebovala. Měli 3 velikosti, vyberte si podle sebe a podle toho, jak velkou poličku si představujete. Nevím, jak se držáčky správně nazvat, snad vám alespoň pomůže přiložené foto…

Pak si nařežte 13 obdélníčků z masivního dřeva, které musíte vrtákem provrtat skrz na obou stranách. Skrz dírky se provlékne špagátek, který bude poličku držet pohromadě. Mezi každý dílek dřeva na obě strany musíte dát něco, co vám bude obdélníčky držet od sebe, já jsem našla kovová očka, ale můžete použít cokoliv.

Hotový "řebřík" z dřevěných obdélníčků přichytíme na držáčky a poličku upevníme na stěnu.

P.S. Já nechala poličku v přírodní barvě, můžete si ji samozřejmě namořit nebo přestříkat bezbarvým lakem…

Můžete použít jako dekoraci v pokojíčku ;))♥

Octová vajíčka

25. března 2011 v 13:54
Materiál:
- vajíčka
- barvy na vejce
- vatové tyčinky (do uší)
- ocet

Nejprve vajíčka obarvíme ve velmi syté barvě. Vatovou tyčinku namočíme do octu a smýváme barvu z vajíčka.Pokud chceme tenké čáry kouskem vaty obalíme konce párátka a postupujeme stejně.

Starburst

28. února 2011 v 15:31
Starburst (nealko)
Martini1 banán
Martini1 kiwi
Martini10 čerstvých jahod
Martini1,5 cl jablečného džusu
Postup: ovoce rozkrájíme na menší kousky společně s jablečným džusem a drceným ledem rozmixujeme v mixéru. Poté nalijeme do vysokých sklenic.
Ozdoba: celé jahody, brčko

Brown Horny Road

28. února 2011 v 15:31
Brown Horny Road (nealko)
Martini5cl ananasového džusu
Martini5 cl pomerančového džusu
Martini2,5 cl citronové šťávy
Martini0,5 cl grenadiny
Martini0,5 cl cukrového sirupu gomme
Martinišpetka mleté skořice
Martinišpetka mletého hřebíčku
Postup: všechny ingredience promícháme v šejkru a přes sítko scedíme na kostky ledu ve vysoké sklenici.
Ozdoba: plátek citronu a pomeranče, brčko

Honeymood

28. února 2011 v 15:31
Honeymood
Martini2,5 cl tekutého medu
Martini1,5 cl limetkové čerstvé šťávy
Martini2,5 cl pomerančového džusu
Martini2,5 jablečného džusu
Postup: všechny ingredience promícháme v šejkru s drceným ledem a scedíme do koktejlové sklenice
Ozdoba: třešeň

Nudí tě tvůj pokoj? Oživí ho samolepky

27. února 2011 v 12:49
Snažíš se ze svého pokojíčku udělat fajn místo, ale nějak to stále není ono. Ráda bys oživila zdi, jenže vaši ti nedovolí vymalovat? Polep stěny speciálními samolepkami.
Možná už jsi vyrostla z plakátů celebrit, ale holé stěny tě nudí. Co na ně ale pověsit? Nic. Místo toho podlehni kouzlu samolepek. Jsou vtipné, kreativní, a kdyby tě náhodou omrzely, prostě je sloupneš a nalepíš nový motiv.
Samolepky na zeď
Rockový koncert u tebe doma. (Koupíš na www.isamolepkynazed.cz).(Foto: internet)
Chceš koně ve skoku nad tvou postel? Rockového zpěváka vedle pracovního stolu? Nebo rozskákané kočky kolem tvého okna? Samolepky mají vtip a i z toho nejobyčejnějšího pokoje udělají rázem úplně jiný prostor.
Samolepky na zeď
Je libo imaginární poličku? (Koupíš na www.fugu.cz).(Foto: internet)
Vybírat můžeš z tváří celebrit nebo siluet postav, abstraktních motivů, zvířátek, kytek, srdíček... Chceš spíš barevné motivy nebo jen černé siluety? Neco vtipného, abstraktně uměleckého nebo téměř reálného? Než najdeš tu pravou samolepku pro tvůj pokoj, asi ti to bude trvat, protože je jich nepřeberné množství a jedna je hezčí než druhá.
Samolepky na zeď
Kočky ve skoku rozveselí tvůj pokoj. (Koupíš na www.fugu.cz).(Foto: internet)
Seženeš je ve speciálních e-shopech, ale i v různých hobby marketech, v papírnictví, v obchodních domech s nábytkem (třeba Ikea) nebo v dárkových obchůdcích. Samolepky jsou prostě v módě a uvidíš, že se zalíbí i tobě.
Samolepky na zeď
Kočka za oknem? Ne, přímo na tvém okně. (Koupíš na www.isamolepkynazed.cz).(Foto: internet)
A neboj se, že bys je nezvládla aplikovat. Chce to jen ohlídat si, abys nelepila samolepku nakřivo (pokud to není umělecký záměr) a dát pozor na vzduchové bublinky. Nejlepší je začít lepit z jedné strany, postupně pomalu přikládat zbylou plochu samolepky a hned ji uhlazovat hadříkem, abys vyhnala všechny vzduchové bublinky. Kdyby se to nepovedlo, jde samolepka sundat a začít znovu. Ty kvalitní by měly vydržet i tři sloupnutí a nové nalepení, pokud bys za pár týdnů třeba měla pocit, že ten roztomilý jezevčík se hodí spíš vedle dveří než nad postel.
Samolepky na zeď
Nejen na zdi, lepit můžeš i na podlahu. (Koupíš na www.samolepkarna.cz).(Foto: internet)
KDE MŮŽEŠ NAKUPOVAT?
• www.samolepkarna.cz - v nabídce mají samolepky nejen na zeď, ale i na okna, podlahu, na tvůj notebook nebo na akvárium.
• www.fugu.cz - kromě samolepek na zdi nabízejí i nažehlovačky a vyrobí ti samolepku dle tvého zadání na míru.
• www.isamolepkynazed.cz - pestrý výběr samolepek na zdi a sklo doplňují 3d fototapety.

Džejny a kalhoty =P

26. února 2011 v 21:49

Džíny a džínsy

Nudí tě klasické džíny? Máš problém s tím, že žádné nejsou dost originální? Chceš zkusit něco fakt COOL?


1.Potřebuješ džíny, které se už stydíš vytáhnout mezi lidi.
2.Dál si připrav nůžky, jehlu a nit, cvočky nebo flitry.
3.Nejdřív z kalhot odpárej knoflíky na poklopci a zadní kapsy.
4.Otoč kalhoty naruby. Na zadek našij odpárané kapsy. Dopředu, kde jsou původní dírky, našij knoflíky. Dírky na zapínání utvoř z dírek po odpáraných knoflících.


Tip:
Pokud džíny nemají rub kapes popsaný originál nápisy přímo od výrobce nebo nejsou všelijak barevné, pusť se do speciálních efektů. Pomůžou ti cvoky, flitry, fixy na textil nebo výšivky a tvá fantazie!
Šachovnice supermoderní

Máš chuť trochu svůj šatník před jarem renovovat? Co dodat nový šmrnc tvé staré džínsce? Při nejhorším - odpárat to můžeš vždycky:-).

1.Potřebuješ zbytky látek, z kterých se dají nastříhat stejně velké čtverce.
2.Budou se ti hodit: nůžky, špendlíky, jehla a nit.
3.Zbytky látek nastříhej na čtverce a potom je sešij tak, aby vytvořily šachovnici.
4.Tu pak přilož na záda bundy, přišpendli a okraje uprav nůžkami podle střihu džínsky.
5.Šachovnici všij po obvodu k bundě a je to!

Tip:
Při zastřihování šachovnice podle bundy počítej s tím, že bude potřeba rezerva na okraje!

Ochutnejte výtečnou francouzskou kuchyni

1. února 2011 v 15:42
Francouzská kuchyně je proslulá a každý si v ní najde něco, co ho chuťově zaujme. Které pokrmy osloví vás? Pojďme si pochoutky této kuchyně více přiblížit.

O francouzské kuchyni
Francouzská kuchyně představuje jednu z nejoblíbenějších kuchyní světa. V jídelníčku Francouzů najdete především zeleninu a pokrmy z ryb, drůbeže a mořských plodů. Častou přílohou bývá bílý chléb a bageta. Nesmí chybět ani sýry či vaječné omelety. Francouzi jsou také mistři koření. Používají jeho širokou škálu. Jste milovníci vína? Ta to si Francii určitě zamilujete.

Francouzské speciality

Pečivo
Francouzi se zakládají na pečivu. Velmi častým univerzálním pečivem je bageta. Francouzské crossanty jsou oblíbené už i u nás. Jsou velmi chutné. Zapomeňte však na ně v případě, že si držíte linii. Jsou poměrně tučné. Dalším sladkým pečivem je např. pain au chocolat.Sýry 
Francouzské sýry jsou výborné a rozhodně stojí za ochutnání. Máte-li rádi smetanové sýry, volte camembert s bílou plísní na povrchu. Chuťově podobný je i sýr brie. Z dalších francouzských sýrů si jmenujme roqeufort, ementál, maroal, roblošón a známý eidam.

Fondue
Toto "typicky" francouzské jídlo pochází ze Švýcarska. Fondue máme různé. Nejčastějším je sýrové, ale pokud rádi mlsáte, oblíbíte si čokoládové, které je velmi chutné s ovocem, nebo dáte přednost masovému fondue? Je to jen na vás.

Mořské plody

Lákají-li vás mořské plody, je Francie tím správným místem na jejich ochutnání. Oblíbené jsou především šneci, mušle, ústřice, krevety a langusty. Většinou se podávají s bylinkovým máslem a bagetou.

Francouzská vína
Francie je zemí vína. Z široké škály si vyberte i vy své oblíbené. Známá jsou především vína z Bordeaux, burgundské víno, víno z Rhônské oblasti, z Údolí Loiry, z Champagne atd.

A na co máte chuť vy? Pochutnejte si na francouzských specialitách.

Pochutnejte si na italských specialitách

1. února 2011 v 15:41
O italské kuchyni
Italská kuchyně je obecně považovaná za jednu z nejlepších a inspiraci v ní našlo mnoho dalších kuchyní. Je velmi chutná a hospodyňky ocení i to, že není náročná na přípravu. Většina specialit navíc splňuje trendy zdravé výživy. Oblíbené pokrmy se skládají se zeleniny, ryb a těstovin. Máte-li rádi různé kořeněné chutě, věřte, že italská kuchyně splní vaše požadavky.

Speciality italské kuchyně
A co konkrétně ochutnat z italské kuchyně?

Nejrůznější těstoviny
V Itálii si pochutnáte především na těstovinách, které jsou velmi kvalitní. Také se vyznačují svou rozmanitostí. Je jich tu cca 400 druhů. Mezi nejznámější patří špagety, torteliny, raviolli, tagiatelle, fusili, cavatelli, lasagne, manate, gnocchi, penne, bucatini atd.

Italské sýry
Máte-li rádi sýry, nenechte si je v Itálii ujít. Najdete tu mnoho druhů a všechny mají společné jedno - výbornou chuť. Jsou jimi např. parmazán, grana padano, pecorino, crescenza, fontina, asiago, gorgonzola, mozzarela atd.

Pizza
Jedním z nejtradičnějších italských pokrmů je pizza, která se odtud rozšířila do celého světa. Základními surovinami, které se na ní kladou, jsou rajčata a mozzarella.

Ryby
V italské kuchyni jsou velmi oblíbené ryby. Italové je připravují na mnohé způsoby. Máte-li ryby rádi, tady si na nich obzvlášť pochutnáte, ať už na smažených, grilovaných či pečených. Klasikou je také rybí polévka a dary moře, např. ústřice, kraby, langusty, humry, raci...


Tiramisu
Máte rádi sladkosti? Pak si zamilujete tiramisu. Pochází z Toskánska a jejími hlavními ingrediencemi jsou sýr Mascarpone, vaječné žloutky, cukr, silné espresso, máslo a kvalitní kakao.

Italské víno
Italské víno je výborné. V Itálii jsou proslulé vinařské oblasti. Ty se nachází především v okolí Říma. Z bílých vín si jmenujme Frascati, Colli Albani, Velletri atd. Oblíbenými červenými víny jsou např. Barolo, Dolcetto, Rosso di Montalcino či Lambrusco.
Marsala Vergine..
Nechte se i vy zlákat výbornou chutí italské kuchyně.

Ochutnejte egyptské speciality

1. února 2011 v 15:41
O egyptské kuchyni
Egyptská kuchyně vám zachutná, především máte-li rádi kořeněná jídla. Bylinky a koření jsou v ní hodně používané. Oblíbeným kořením tu je především koriandr, kmín, chilli, kurkuma, zázvor atd. Méně se v kuchyni používá maso. Je to kvůli jeho ceně. Přílohu nejčastěji tvoří rýže, chléb, kapsy, pita atd.
Na egyptskou kuchyni působily turecké, arabské a francouzské vlivy. 

Egyptské speciality
A jaké konkrétní pochoutky můžete v Egyptě ochutnat? Pojďme si přiblížit alespoň některéz nich.

Foul
Chcete-li ochutnat to základní, co egyptská kuchyně nabízí, rozhodně si nenechte ujít foul. Jde o hnědé boby, které jsou pokapané citrónem. Můžete je ochutnat buď zapečené v chlebové placce, nebo se také podávají se zeleninou. Připravuje se tu i polévka z těchto bobů.

Firaakh mashwi
Tato egyptská specialita představuje grilované kuře. Na tom si můžete pohodlně pochutnat v restauraci, ale můžete si ho dát i v pouličních rotisseriích.

Kuchta
Jde o další oblíbené egyptské jídlo, které je tvořené šiškami ze sekaného masa, a to hlavně z jehněčího. Tyto šišky jsou ochucené kořením a cibulí a opékají se na rožni. 

Kabáb Hala 
Představuje egyptskou variantu guláše ze skopového masa a kmínu. Je v něm hodně cibule a česneku. Na rozdíl od toho našeho v něm nenajdete červenou papriku. 


Kushari 
Jde o bezmasé jídlo, které je tvořené čočkou, těstovinami, omáčkou z rajčat, olejem, česnekem, smaženou cibulkou a cizrou. Obdoba tohoto pokrmu je podávána se smaženými játry.

Z dalších egyptských specialit si můžeme jmenovat falafell (kořeněné karbanátky z cizrny), tabúla (drcena pšenice s mátou, petrželí, rajčaty a cibulí), hummus (další pokrm z cizrny).Z nápojů ochutnejte baraka (oblíbenou vodu bez kysličníku uhličitého), assir (lisovanou šťávu z pomerančů, citronů či z cukrové třtiny), atd.
V egyptské kuchyni si jistě najdete něco, co osloví i vás.

Zkuste indickou kuchyni

1. února 2011 v 15:41
O indické kuchyni
Indická kuchyně má mnoho chutí. Její základní potraviny tvoří rýže a koření, především kari, ale oblíbený je také asafétida, kardamon, koriandr, pískavice...Právě s kořením dokáže indická kuchyně skvěle pracovat a vytváří mnoho rozmanitých a harmonických chutí, ať už sladkých, slaných, pálivých či kyselých. Dále se v indické kuchyni často používá zelenina, ryby, maso, chilli papričky atd.

Chcete se pustit do přípravy pokrmů dle indických receptů? Je třeba připravit se na to, že jsou často zdlouhavé a tvoří je mnohé úkony, které se musí provádět přesně dle časové posloupnosti. Výsledný pokrm však za to stojí.

Pokrmy indické kuchyně

Polévky
Polévky jsou v Indii velmi oblíbené. Mají povzbudit chuťové buňky. Rozšířené jsou především polévky z luštěnin. 

Maso
Mnoho Indů maso nejí, ale to není důvod, abyste ho vy v této zemi neochutnali. Setkáte se tu především s masem kozím, jehněčím a kuřecím. Výskyt konkrétního masa také záleží na oblasti, ve které se nacházíte, resp. na tom, jaké tu převládá náboženství. Hinduisté jsou vegetariáni, takže maso nepřipravují, ale muslimové mohou kromě vepřového jíst všechny druhy mas.

Zelenina a ovoce
Vzhledem k tomu, že velká část populace maso není, je zelenina velmi důležitá. Zelenina i ovoce se tu sklízí několikrát do roka a představují snadný zdroj obživy. 

Rýže
Rýže je v Indii přílohou číslo jedna. Nechybí snad při žádném jídle. Typická je tu rýže basmati, která se považuje za nejjemnější rýži na světě. Je aromatická a dlouhozrnná. Kromě rýže se jako příloha v Indii konzumují různé placky nazývané papádam. 

Dezerty
Indické dezerty jsou sladké a smetanové. Velmi často se při přípravě dezertů používá tzv. růžová voda, což je zředěná růžová esence z tmavě červených růží. Dodávají cukrovinkám skvělou vůni i chuť.

Ochutnejte i vy některou ze specialit indické kuchyně.

Pochutnejte si na slovenské kuchyni

1. února 2011 v 15:40
O slovenské kuchyni
Slovenská kuchyně je do velké míry podobná té české. Jsou zde zastoupeny téměř stejné suroviny. Narozdíl od naší kuchyně však používá více koření, a to hlavně papriku, pepř, majoránku, kmín, cibuli a česnek. Promítají se do ní částečně vlivy maďarské kuchyně, ze které převzala guláš, paprikáš a další speciality.
Z mas je oblíbené a využívané především vepřové, hovězí, skopové a uzeniny. Ryby tu mají jen malé zastoupení.
Velkou roli ve slovenské kuchyni představuje chléb. Přikusuje se k polévkám, které s chlebem často nahrazují hlavní jídlo, ale také je součástí dalších jídel, hlavně snídaně a večeře.

Pochoutky slovenské kuchyně
A jaká konkrétní jídla byste měli ochutnat, ocitnete-li se na Slovensku? Pojďme si přiblížit alespoň některé.

Brynzové halušky
Jde o národní pokrm a nejznámější typicky slovenské jídlo. Halušky se dělají ze syrových polostrouhaných brambor, mouky a soli. Chutné jsou jak s oblíbeným ovčím sýrem - brynzou, ale i se slaninou. Podávají se s kyselým mlékem.

Další tradiční slovenské sýry
Kromě brynzy jsou ještě oblíbenými slovenskými sýry: žinčina (vedlejší produkt při výrobě ovčího sýra), oštiepok (tvrdý uzený ovčí sýr) a parenica (jemný ovčí sýr srolovaný do ulity).

Kapustnica
Kapustnica představuje zelnou polévku, která je oblíbenou součástí štědrovečerní večeře, ale i svatebních hostin. Další tradiční polévkou je brynzová.

Živánka
Jde o další typicky slovenský pokrm. Živánka je vepřové maso s cibulí, klobásou, slaninou a bramborami. To je zabalené do aluminiové folie a peče se to v horkém popelu.

Pečená husa s lokšemi a kysaným zelím
Na Slovensku si také můžete pochutnat na pečené husičce podávané s lokšemi, což jsou tenké placky z bramborového těsta, které se peče na plotně či na suché pánvi. To vše se podává se zelím.

Dostali jste chuť na něco ze slovenské kuchyně? Pochutnejte si i vy na některé specialitě.

Udělejte si dobrý bylinkový čaj

1. února 2011 v 15:39
Pijete bylinkové čaje? Mohou vám pomoci od různých nemocí a dalších potíží. Po staletí byly bylinky jedinou formou léčby a k jejich účinnosti se mnozí vrací i dnes. Objevte i vy kouzlo nejrůznějších bylinných čajů. 

Oblíbené bylinkové čaje
Které bylinkové čaje jsou mezi lidmi nejrozšířenější? Oblíbený je heřmánkový čaj, který je vhodný na trávicí potíže, ale také zklidňuje nervy a zkvalitňuje spánek. Mnohé ženy ví, že použité sáčky je vhodné přikládat na unavené oči. S nimi se zbavíte vaků pod nimi a celkově se vaše oči rozzáří.

A co takhle šípkový čaj? Vhodný je v podzimním období. Nejenže se šípky v této době sbírají, ale také řádí různé chřipky a další onemocnění. Šípkový čaj je vhodnou prevencí proti nachlazení, ale i proti mnohým infekcím.
Mateřídouškový čaj vám pomůže při obtížích během nachlazení, bronchitidy, ale i při zánětech uší a nosních dutin.
Na problémy s nadýmáním j nejlepší fenyklový čaj. Dává se především miminkům, které mají větříky. Vhodný je i pro kojící ženy.

Chcete zmírnit bolesti hlavy a lépe usnout? Pak je tu pro vás čaj z lipové květu. Na nespavost by vám tak měl pomoci meduňkový čaj, který zklidňuje nervy a také zlepšuje trávení.

Čaje z květu černého bezu zjemňují příznaky chřipky, nachlazení a pomáhají při bolestech nosních dutin.
Studenti, toužíte podpořit svou paměť? Kupte si rozmarýnový čaj, který by tuto schopnost měl mít. Kromě toho vás na začátku dne rychle probudí a nastartuje.

Při krčních infekcích je vhodné kloktat čaj z malinového listí. Říká se, že když ho ženy budou pít v těhotenství, zkrátí si porod. Ovšem není dobré ho nadmíru konzumovat v ranných stádiích těhotenství.

Bylinkové čaje máme téměř na všechno. Vybrali jste si ten, který pomůže i vám?
Některé bylinkové čaje možná nechutnají nejlépe, ale dokáží nám pomoci od mnoha potíží. To za to stojí.

Zázvorový čaj

1. února 2011 v 15:39
Příprava zázvorového čaje je velmi jednoduchá:

 1. Oloupejte slupku zázvorového kořene a nakrájejete jej na tenká kolečka
 2. Přiveďte vodu k varu
 3. vhoďte několik tenkých plátků zázvorového kořene, ztlumte a nechte povařit 15 - 20 minut
 4. Poté můžete dochutit medem nebo citrónem
 5. pít zázvorový čaj můžete i studený, pak z něj máte lahodnou osvěžující limonádu

Zdravotní účinky zázvoru:
 • Je antibakteriální a protizánětlivý
 • Podporuje chuť k jídlu
 • Usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem
 • Snižuje cestovní nevolnost
 • Zmírňuje nevolnost při těhotenství
 • Je prevencí proti chřipce a rýmě
 • Pomáhá mírnit potíže při chřipce a rýmě
 • Uklidňuje a zmírňuje bolesti hlavy
 • Zpomaluje některé druhy rakoviny
 • Příjemně voní a chutná
 • zklidňuje bolest svalů
 • Pomáhá relaxovat - při přičichnutí k naříznutému oddenku vás vůně zanese až do dalekých exotických krajin
 
 

Reklama